Парове опалення своїми руками


Паровое отопление своими руками

Для організації опалення в приватному будинку існує кілька варіантів. Особливої уваги заслуговує парове опалення. Своїми руками його провести цілком можливо. Звичайно, краще буде скористатися послугами фахівців, але якщо ви вирішили самостійно вирішити таку задачу, то прочитайте до кінця цю статтю.

Для приватних забудов використовується автономне парове опалення. Джерелом тепла в такій системі є котел, а всі опалювальні прилади, генератори тепла і магістралі трубопроводу з'єднані в одну незалежну систему.

Котли, які використовуються в паровому опаленні, можуть функціонувати як на рідкому, так і на комбінованому паливі. Потужність підбирається в залежності від опалювальної площі.

Зверніть увагу! Якщо вибрати менш потужний котел, то ефективність його роботи не буде вистачати для опалення, а більш потужний призведе до перевитрати палива.

Особливості парового опалення

Тепло в паровому опаленні виробляє котел, який встановлюється безпосередньо в опалювальному приміщенні або, для цього споруджується спеціальне приміщення поруч з будинком.


Схема парового отопления

Крім котла, у систему входять:

  • опалювальні прилади;
  • насоси;
  • трубопровід;
  • засоби з контролю і автоматизації процесу.
Зверніть увагу! Всі складові повинні бути заводського виготовлення мати сертифікати Госту. При використанні неякісного матеріалу робота всієї системи буде ненадійною. Крім усього, проводячи парове опалення своїми руками, потрібно точно розрахувати необхідну кількість комунікацій і провести їх правильний монтаж.

Правила безпеки парового опалення

Для того щоб змонтувати парове опалення, необхідно підготувати окреме приміщення (котельню). В ній потрібно подбати про систему вентиляції, і змонтувати заслінку, щоб за необхідності регулювати кількість повітря.


Котельная в доме

Труби, які монтуються до нагрівального котла, повинні бути однакового розміру, категорично заборонено використовувати перехідники і з'єднання.

Навіть якщо у вашому будинку є підвальне приміщення, встановлювати в ньому газовий нагрівальний котел заборонено за нормами пожежної безпеки.

Вибір матеріалу для труб


Оцинкованные трубы для парового отопления

Залежно від фінансових можливостей, можна використовувати оцинковані, мідні або металопластикові труби. Оцинковані або сталеві труби краще приєднати до котла, їх діаметр повинен бути не менше 22 мм. Використання пропіленових труб в паровій системі опалення не рекомендується. Тому що при їх прокладанні 5-метрових відрізків, вони будуть провисати під вагою нагрітого теплоносія.

Прокладка труб

Прокладка магістралей труб має велике значення в організації парового опалення. Перед монтажем намалюйте план їх розташування, підведення, стояки, а також намітьте ті місця, де будуть розташовані радіатори опалення.


Расположение радиатора под окном

Радіатори краще змонтувати під вікнами - це допоможе вирішити проблему з їх запотівання. При плануванні прокладки труб передбачте розташування опалювального котла нижче центру горизонтального розташування радіаторів. Це забезпечить вільну циркуляцію теплоносія, адже її якість залежить від різниці ваги холодної і прогрітої води.

Зверніть увагу! Пам'ятайте, що при монтажі занадто довгих ділянок труб і великої кількості вигинів і з'єднанні, сповільнюється циркуляція теплоносія.

Розширювальний бак

Розрізняються вони за типом пристрою, і бувають відкритого або закритого типу. Обсяг повинен підбиратися в залежності від того, яку площу планується обігрівати за допомогою парового опалення. Як правило, оптимальний варіант бака для обігріву площі 100 квадратних метрів - це 30-35 літрів. Монтувати його потрібно мінімум на три метри вище котла опалення.


Расширительный бак

Відкритий тип баків виглядає як звичайна ємність без кришки, днище вбудована невелика трубка, поєднана з опалювальним контуром. Збоку вбудована труба, яка з'єднана з магістраллю переливу.

Закриті баки виконані у формі кулі і розділені на дві частини рухомого мембраною. Такі баки вимагають установки додаткового обладнання: манометра, воздухоотвода і запобіжного клапана.

Під'єднання трубопроводу

Труби приєднуються до радіаторів за допомогою звичайних фітингів. Просто підводите її до місця з'єднання і закріплюєте. Для герметичності краще використовувати фум-стрічку. Всі радіатори оснащуються кранами для спуску повітря.


Подведение труб к радиатору

Опалювальний контур замикається на початку системи, а саме - в котлі опалення. Перед з'єднанням з котлом обов'язково встановіть фільтр і циркуляційний насос. У нижній частині системи потрібно встановити вузли зливу, краще передбачити кілька таких кранів.

Надійне опалення - міф чи реальність?

Як самостійно підключити водяне опалення, щоб воно працювало безперебійно? Для цього потрібно користуватися деякими правилами монтажу:

  • Для прокладання магістралей використовуєте тільки труби заводського виробництва.
  • Перед монтажем фланцевих з'єднань, паронітові прокладки змочуйте в гарячій воді.
  • Обов'язково передбачте встановлення запобіжного клапана на котлі.

Протестувати роботу системи парового опалення краще в присутності спеціаліста.

У відео, запропонованому нижче представлений приклад організації парового опалення в приватному будинку: