Піч для лазні своїми руками

17.01.2021
18 071
Admin

Печь для бани своими руками

 1. Що слід знати, щоб побудувати піч для лазні
 2. Додаткові будівельні роботи та необхідні інженерні комунікації для облаштування печі для лазні
 3. Види печей для лазні та методика їх будівництва
 4. Печі для лазні, фото
 5. Відео

Лазні завжди користувалися великою популярністю на Русі, а з недавніх пір російська лазня знаходить своє друге народження. Сьогодні на будь-якому дачній ділянці або території заміських будинків господарі намагаються побудувати лазню, а багато хто навіть прагнуть зробити піч для лазні своїми руками. Адже саме грамотно спроектована і побудована піч для лазні повинна наповнити це будова духом здоров'я і чистоти.

При наявності часу, бажання і невеликих зусиль побудувати піч для лазні своїми руками для людини хоч трохи знайомого з інженерними технологіями і деякими видами будівельних матеріалів не складе великої праці. Ця робота дасть додаткову економію сімейного бюджету і підніме статус господаря, як майстри на всі руки в очах рідних і друзів.

Що слід знати, щоб побудувати піч для лазні

Что следует знать, чтобы построить печь для бани своими руками

Як зробити піч своїми руками з доступних матеріалів і устаткування і з чого почати? Починати, перш за все, слід з проектування самої печі і вірного вибору місця її розташування в приміщенні лазні.

 1. Вибір місця. Піч зазвичай ставлять в лазні біля перегородки для того, щоб одна сторона її опалювала парилку, а тильна сторона підтримувала тепло в зоні відпочинку і передбаннику.
 2. Вибір матеріалу для виготовлення. При виготовленні печі для лазні своїми руками можна користуватися залишками будівельних матеріалів, які залишилися від основної будівництва, купити матеріали заздалегідь або використовувати підручні засоби. Основні види печей для лазні:
 • кам'яні;
 • металеві;
 • об'єднані.

Додаткові будівельні роботи та необхідні інженерні комунікації для облаштування печі для лазні

Вибравши тип печі, і визначивши її місце розташування в бані, розглядаємо перелік робіт, які доведеться провести для встановлення та подальшого безпечного використання.

 • Якщо вибір припав на кам'яну піч для лазні, то необхідно оцінити підстава, на яке вона буде встановлюватися, може бути, доведеться робити під кам'яну конструкцію додатковий фундамент. Кут будівлі, в якому буде розташовуватися піч з каміння, повинен бути міцним і додатково захищений теплоізоляцією, так як велика амплітуда температури в зимовий період може привести до тріщин будівлі.
 • Необхідна також організувати димар, який буде виводити дим і чадний газ з печі. Зверніть увагу на стик печі для лазні і димохідної труби, а також на з'єднання димоходу зі стіною будівлі лазні.
Якщо залишиться зазор в стику між грубкою і трубою, то в процесі експлуатації дим може потрапляти в приміщення.

Наявні стики бажано закладати натуральними розчинами або сумішами, наприклад, сумішшю піску і глини. Зробити димар можна з металевої труби, азбестової або керамзитовою труби, або викласти з вогнетривкої цегли. Бажано, щоб димохідна труба мала кілька вигинів, а високий кінець повинен мінімум на 1,2 м бути вище фінішного покриття покрівлі в цілях пожежної безпеки.

Види печей для лазні та методика їх будівництва

1. Цегляна піч.

Кирпичная печь для бани

Ідеально для облаштування печі для лазні своїми руками підходить цегляна кладка. Камені прогріваються повільно і рівномірно, довго тримають тепло. Опалюють кам'яну піч дровами або вугіллям, тому в її нижній частині заздалегідь передбачте два додаткових відділення, для золи і для дров. Відділення, призначене для золи, бажано зробити у вигляді висувної платформи з високими бортами.

Схема печи каменки для русских бань и саун

Печі-кам'янки для російських лазень і саун див. рис. 1:

1 - кутник металевий; 2 - цегла вогнетривка; 3, - топкові дверцята; 4 - піддувало; 5 - дверцята для поливу води на камені; 6 - звід щілинна; 7 - перекриття; 8 - решітка-колосники.

Матеріали, необхідні для спорудження кам'яної печі для лазні:

 • Глина, пластична. Якщо пластичність занадто висока, в неї можна додати цегляну крихту або пісок. Якщо маленька, то глину відмучують.
 • Цегла. Бажано взяти спеціальний червоний, добре обпалена цегла, з рівними, без сколів і тріщин краями.
 • Вапно.
 • Цемент і бетон для посилення фундаменту.

Для рівною кладки цегли розколюють, потім обтісують і підганяють дуже ретельно. Бажано перед кладкою цегли замочити у воді на кілька секунд. Під час роботи потрібно постійно користуватися схилом.

2. Металеві печі для лазні дуже різноманітні.

Металлическая печь

Їх виробництво передбачають використання деяких виробів промислового виробництва. У металевих кам'янках швидко зростає температура, приступити до парку можна вже через 1 годину після початку прогрівання.

Схема готовой металлической печи

а). Металеві печі роблять з листа заліза 5 мм. Спеціальний бак для води розташовують з хорошої сторони.

Схема печи постоянного действия из листовой стали

Піч постійної дії з листової сталі див. рис.2:

 1. Піддувало.
 2. Корпус з металу.
 3. Топка.
 4. Металева решітка.
 5. Шар каменів.
 6. Труба для димоходу.

б). Піч для лазні можна виготовити з двох старих, але ще цілих залізних бочок. В одній бочці буде влаштований топливник з піддувалом і бак для води, а з іншого роблять кам'янку, яка буде опалювати приміщення і давати необхідний пар, якщо лити воду на нагріті камені.

Схема печи для бани из двух старых бочек

Піч для лазні з двох старих бочок див. рис.3.

 1. Піддувало.
 2. Топка.
 3. Каркас (стара металева бочка).
 4. Бак для води.
 5. Патрубок для гарячого повітря.
 6. Заслінка або металеві дверцята.
 7. Шар каменів.
 8. Сушарка.

Знизу печі мають піддувало, а зверху його колосникові ґрати, вище - паливник. Бак для води вставляють в бочку. В середині бочки кріплять патрубок, до якого приєднують іншу бочку, і ставлять її на підставку. Така піч може служити сушаркою.

Для кам'янки ідеально підійде булижники сірого або темного кольору розміром більше, ніж кулак.

Камені, зібрані біля води, будуть служити довше. Підбирають камені бажано округлої форми, щоб при використанні між ними безперешкодно проходили дим і полум'я, забезпечуючи рівномірний нагрів.

Під збірної піччю для лазні увазі металеву піч обкладену цеглою.

Як бачите, виготовити піч для лазні цілком можна і самому, просто необхідно витратити трохи часу і зусиль.

Печі для лазні, фото

Красивая печь для бани из кирпича разных цветов

Красивая печь для бани

Кирпичная печь каменка для бани

Печь для бани с отделкой из мрамора

Відео

Цей відеоматеріал продемонструє, як зробити металеву банну піч.

А цей ролик присвячений цегляної банної печі.

Читайте також: