Піч для сауни своїми руками


Печь для сауны своими руками

Перед початком робіт зі спорудження печі в сауні вам слід визначитися з тим її типом, який краще всього підходить для ваших конкретних умов. Класичний варіант печі передбачає використання для її топки звичайних дров, але існують і більш сучасні різновиди, що працюють на газі чи електриці.


Печь для сауны электрическая

Добре відомо, що універсальні властивості дров'яних печей дозволяють підтримувати температуру в парильні на необхідному рівні з мінімальними витратами. От чому при дослідженні різних варіантів печей для сауни своїми руками саме така конструкція була обрана нами для розгляду.

Загальні вимоги до конструкції печі


Общие требования к конструкции печи

При виборі конструкції дров'яної печі для сауни місткістю від 3-х до 5-ти осіб можливі такі варіанти:

  • каркас печі зварюється з листової сталі завтовшки 4-5 мм і (після установки його на місце) обкладається вогнетривкою цеглою;
  • піч викладається з спеціального вогнетривкої цегли.

Приблизні розміри печі повинні бути в межах від 45х40х25 до 60х5х40 см, що є оптимальним для парилень об'ємом до 12 кубічних метрів. Поверх печі робиться щось типу бункера, який завантажуються камені і який забезпечує їх максимальний контакт з топкою. Канал димоходу, за яким відводяться продукти згоряння, можна буде прокласти прямо через таку кам'янку.


Печь на дровах в сауну

Зверніть увагу! Фахівці не рекомендують встановлювати бак для нагріву води збоку від топки, оскільки в цьому випадку із-за раннього прогріву води можна отримати «сирої» пар.

Такий бак, зазвичай виготовляється з нержавійки, краще всього встановити зверху (над топкою).


Каменка для сауны

Кам'янку слід споруджувати з таким розрахунком, щоб при її експлуатації повністю дотримувалися вимоги ТБ, встановлені для пічних споруд. Це стосується встановлення захисних екранів, що обмежують доступ до розпеченим частин, а також напрями поширення струменя пара, що викидається розжареним камінням (тільки строго вгору).

Порядок виготовлення

У цій статті нами буде розглянуто варіант печі, викладеної повністю з цегли. Відразу зазначимо, що для кладки цегли слід використовувати спеціальний розчин, підготовлений з вимоченої у воді глини, змішаної з піском. Що стосується типу матеріалу, то для облаштування печей для сауни своїми руками краще всього підходить червоний непористий цегла. Для виготовлення топки використовуємо спеціальні термостійкі цеглини, які після покупки радимо відразу відкласти окремо від решти матеріалу.

Термостойкий кирпич для печи

Зазначимо, що у відповідності з вимогами пожежної безпеки печі в дерев'яних спорудах можуть встановлюватися тільки на певній відстані від стін (простінків). В бетонних, кам'яних або цегляних будівлях печі можна розміщувати впритул до стін, але при цьому сама стіна не може бути частиною печі.

Збірка печі


Сборка печи в сауне

Збірка печі здійснюється в певному порядку і з дотриманням наступних правил:

  • Фундамент обраної нами конструкції повинен бути заглиблений в землю не менше ніж на 40 см; причому зверху фундаменту рекомендується зробити майданчик із стяжки з розмірами, кілька перевищують розміри розміщеною печі.
  • Після цього за затверділої стяжці проводиться кладка першого ряду цеглин, який виконує функцію цоколя і закривається шаром гідроізоляції (руберойду).
  • Порядовку укладання цегли необхідно дотримуватися відповідно до обраного розміру печі. Для вертикального вирівнювання ви можете користуватися схилом, а для горизонтального - звичайним будівельним рівнем.
  • При монтажі дверцят топки і очисної камери рекомендується використовувати спеціальну сталеву дріт, що фіксує їх до моменту висихання розчину. Дріт продергивается через наявні у дверцятах отвору, а її кінці закріплюються в цегельній кладці.
  • Колосникова решітка встановлюється зазвичай прямо на цеглу в нижній частині топки (зверху піддувала). Фіксується вона за допомогою наступного ряду цеглин, під який кладуть товстий шар розчину.

Бак для води і кам'янка

По закінченні кладки топки зверху монтується бак для гарячої води, дно якого буде її «стелею». Бак краще всього купувати вже в готовому вигляді, благо сьогодні у вільному продажу є безліч подібних виробів самої різної комплектації. Найбільш підходящим варіантом є бак з нержавійки, вважається дуже практичним і забезпечує швидке нагрівання води.


Бак из нержавейки для воды

Кам'янку необхідно розмістити по можливості ближче до топці, що дозволить швидше нагріватися покладеним в неї каміння. Пічну трубу слід робити з того ж цегли і викладати аж до самої стелі. Починаючи з стелі, прокладку димоходу крізь перекриття та покрівлю слід вести з використанням сталевої або азбестової труби.

Зверніть увагу! При металевому варіанті труби вона обов'язково повинна бути ізольована за допомогою азбестової тканини, що виключає можливість нагріву і займання елементів перекриття.

Відео

Даний відеоматеріал розповідає про виготовлення печі кам'янки дл сауни.