Піч для теплиці своїми руками

17.01.2021
4 804
Admin

Печь для теплицы

  1. Основні види обігріву теплиць
  2. Характеристики надійної теплиці
  3. Різновиди пічного отопленияПечка - буржуйка
  4. Відео

Якщо у вас виникло бажання отримати ранній урожай, виростити ранню розсаду або проводити в теплиці роботи з вирощування зелені, квітів і овочів цілий рік, то для цього вам необхідно визначитися зі способом обігріву, а саме яку вибрати і побудувати піч для теплиці своїми руками. Але спочатку давайте познайомимося з тим, як можна обігрівати теплицю, щоб підтримувати в ній оптимальну температуру (+18С) для нормального росту рослин.

Основні види обігріву теплиць

Сонячний - це найпоширеніший і досить дешевий вид. Сонячна енергія, проходячи через будь-яке покриття теплиці, досягнувши рослин і ґрунту, перетворюється в теплову енергію і назад через покриття не повертається. Але у холодні і дощові дні, а особливо в нічні години, цього тепла не вистачає для розвитку рослин. Для заповнення цього тепла застосовують аварійний обігрів. Сонячний обігрів частіше використовують для вирощування ранньої розсади, зелені або овочів в парнику або весняної теплиці.

Солнечное отопление для теплицы

Біологічний - це старий і випробуваний вигляд, який застосовувався ще з давніх-давен. Сенс його полягає в тому, що при гнитті (розкладанні) біологічного палива утворюється значна кількість тепла. В якості палива застосовують: будь-гній, побутове сміття, кору, тирсу, солому або їх суміші. Наприклад, кінський гній протягом тижня розігрівається до 700С і може утримувати таку температуру до 180 днів. Крім тепла повітря теплиці насичується вуглекислим газом і мікроелементами, які так необхідні для росту рослин. Крім цього відбувається випаровування, яке зволожує ґрунт, що призводить до скорочення поливу.

Техническое отопление теплицы

Технічний - це такий вид, при якому для опалення може використовуватися електрику, природний газ, гаряча вода або піч. Але, крім опалення, не варто забувати і про основні характеристики, якими повинна володіти і сама теплиця.

Характеристики надійної теплиці

Характеристики надежной теплицы

  1. Міцність.
  2. Каркас не повинен піддаватися деформації та корозії, а покриття гниття.
  3. Надійність, повинне оптимально утримувати тепло.
  4. Довговічність.

Технічний вигляд, частіше використовується пічне опалення, підходить для обігріву площі теплиць в межах 15 м2.

Різновиди пічного отопленияПечка - буржуйка

Печь-буржуйка для теплицы

Головний вузол такої конструкції - це топка, яка складається з певної довжини тонкостінної труби діаметром 25 див. Одну із сторін робимо глухою. У трубі зверху вирізаємо отвір, на яку надягаємо металевий стакан, який має таке ж отвір і скріплюємо їх невеликими гвинтами.

В якості підстави для топки використовуємо дошку (товщиною 40-50мм), з прибитими на ній тонколистовими пластинами з вирізами по формі розмірів печі.

Колосник виготовляємо з металевої пластини з отворами, щоб ширина його була трохи менше діаметра топки. Тоді він розділить топкову трубу таким чином, що верхня велика частина топкової, а менша нижня - піддувалом.

Устройство печи-буржуйки

Для кришки печі може підійти будь-яка консервна банка, що підходить за розмірами, з пробитими в ній отворами на рівні піддувала або кришка від каструлі.

Для відкривання пічки до її кришці закріплюємо ручку, можна з шматка дроту.

Димову трубу (не менше 1 дюйма) одним кінцем вставляємо в склянку, а інший, покритий іскрогасником із звичайної консервної банки з отворами, пробитими по стінках, виводимо вище рівня теплиці. Це необхідно для того, щоб вилітають іскри не пропалили плівку теплиці.

В якості палива можна використовувати будь деревні відходи, пакувальний картон та інші.

Щоб така піч обігрівала більш тривалий час, необхідно її обкласти цеглою, обмазати глиною чи використовувати ємкості з водою, нагрівальним піском тощо.

Металева піч

Металлическая печь для теплицы

Виготовляємо її із звичайного металу. Знизу робимо глухе дно і піднімаємо майбутню піч на стовпчики, закріплені до дна. Вище робимо топкову частину з дверцями, що відкриваються, на якій зроблені отвори. Вище топкової робимо завантажувальну частину, в центрі якої встановлюємо конусну трубу. Зверху встановлюємо кришку.

Процес такий: в завантажувальну частину встановлюємо трубу-конус і заповнюємо піч тирсою доверху, щільно утрамбовувавши їх. Потім конусну трубу витягуємо, в результаті в тирсі утворюється канал, і закриваємо кришкою.

В топкової частини розкладаємо дрова і підпалюємо їх. Проходячи через канал, гарячий дим і полум'я запалюють тирса, і вони починають повільно і рівномірно тліти протягом 10 годин, віддаючи при цьому тепло приміщенню.

Підкладати більше нічого не треба, тільки необхідно переконатися, що тирсу почали тліти.

Ось ми коротко розповіли, яке пічне опалення можна застосувати, а тепер ви самі вирішуйте, яку ви готові виготовити і встановити піч для теплиці.

Відео

Пропонуємо вам відео, присвячене виготовлення печі для теплиці.

Читайте також: