Піч «голландка» своїми руками

17.01.2021
9 612
Admin

Печь "голландка" своими руками

  1. Опалювальна пічна конструкція
  2. Конструкція класичного варіанту печі
  3. Прилад для опалення
  4. Піч "голландка", фото

"Голландка" являє собою опалювальну піч, для виготовлення якої використовується керамічна повнотіла цегла. Вона оснащена топкою, димохідної системою та регулюванням швидкості випуску диму. У класичній моделі голландки відсутня колосникова решітка і є шість каналів для проходу диму. Ця піч відрізняється від усіх інших тим, що в ній немає варильної панелі з чавуну, призначеної для приготування їжі.

Опалювальна пічна конструкція

Отопительная печная конструкция

Піч "голландка" є досить простий і в теж час міцною конструкцією, тому свою популярність вона отримала ще близько 300 років тому. Її незаперечною перевагою вважається здатність до швидкого обігріву великих приміщень і повільне охолодження поверхні печі. Тобто навіть після того як вогонь повністю згас, в кімнаті ще довгий час буде підтримуватися тепло. Оптимальна температура самої печі приблизно 60 градусів.

Для того щоб обігріти досить велику площу однієї печі, яка моментально нагріється і віддасть тепло приміщенню. Ці установки відрізняються невеликими розмірами і високим ступенем продуктивності, що і робить їх такими затребуваними.

Печь в доме

Конструкція печі може бути виконана як у прямокутну, так і круглої форми. Також "голландка" відрізняється легкою масою порівняно з іншими пічними установками. Товщина її стін, як правило, становить один цегла. Відповідно це дозволяє використовувати мінімальну кількість палива для нагрівання порівняно з тією ж російською піччю.

Монтаж печі голландки виконується на фундаментне підставу, а топливник розташований практично в самому низу, близько 25 см від підлоги. За рахунок цього і відбувається рівномірний обігрів приміщення по всьому периметру.

Висока тепловіддача обумовлена двох колпачной опалювальній системі і примітивній формі. Завдяки невеликим розмірам піч легко вписується в інтер'єр будь-якого приміщення, а також дозволяє монтувати системи водяного або газового опалення.

Конструкція класичного варіанту печі

Конструкция классического варианта печи

Стандартна модель "голландки" включає в себе великий глухий топливник і відсутність піддувала. Прямокутна піч обладнана 6 каналами для обороту диму, половина з яких, необхідна для підйому, а інша - для спуску.

В топку "голландки" можна помістити досить багато дров, але вони горять дуже повільно, оскільки відсутня піддувало та колосник. Потік кисню, який необхідний для підтримки горіння, надходить у дверцята для топки.

Кладка печи

Димові ходи розташовані таким чином, що гази, мають найвищу температуру, надходять у перший канал. Як тільки їх температура знижується, вони надходять у 2 канал і вже в остившем вигляді вони виявляються в останньому, третьому каналі.

Саме тому обігрів печі відбувається частково. Якщо ж станеться різкий обігрів всієї печі повністю, її кладка з цегли покриється тріщинами, які випустять назовні чадні гази, при цьому температура печі буде дуже швидко знижуватися.

Прилад для опалення

Конструкції, застосовувані в побуті, можуть мати як застарілу схему, так і більш своєчасну, яка відповідає всім необхідним побутовим людським нормам.

Старі конструкції стрімко витісняються більш сучасними камінами, банними, росіянами та іншими видами печей. Для досвідченого пічника повинні бути чітко представлені недоліки застарілих моделей, які необхідно модернізувати. Крім того будь-пічник повинен з легкістю виконувати ремонт і заміну не тільки нових, але і застарілих конструкцій печі.

Для того щоб уявити детальної пристрій старих моделей, необхідно розібратися в системі класичної. Піч "голландка" своїми руками досить проста у виконанні, якщо розуміти її конструкцію.

Опалювальний прилад оснащений топкою містких розмірів, здатної вмістити великий обсяг дров, але їх для їх згоряння здійснюється у невідповідних умовах і супроводжується рясним виділенням диму. Тобто доступ кисню можливий тільки через дверцята топки, тому і вогонь підтримується лише близько неї. Якщо ж буде відкрита топка, потік повітря ще більше охолодить слабкий процес горіння.

Печь "голландка" по завершении работ

Виділяються гази проходять у вертикальний димар з впорядковано розташованими каналами. Поступово переходячи з одного каналу на інший гази виходять через пічну трубу, розташовану біля печі. Тобто гази в нагрітому стані здійснюють послідовне рух підйому і спуску по всім шести каналах.

Отже, пристрій печі є досить простим і складним одночасно, але якщо підійти до цього питання з усією відповідальності, то її монтаж не повинен викликати труднощів. У випадку, якщо у вас немає ніякого досвіду і навичок у влаштуванні печі, значно доцільніше доручити цю роботу кваліфікованого пічник і тоді ви можете бути впевнені, що в холодну пору ви точно будете перебувати в теплому та затишному приміщенні.

Піч "голландка", фото

"Голландка" для отопления дома

Стандартная модель "голландки"

Читайте також: