Піч на тирсі своїми руками

17.01.2021
5 390
Admin

Печь на опилках своими руками

  1. Варіанти для обігріву теплиці
  2. Створення печі на тирсі
  3. Обігрів дачного будинку
  4. Відео

З настанням холодів багато садівники і власники дачних будиночків замислюються про спосіб обігріву теплиць, з допомогою якого можна продовжити плодоносний термін рослин. Однак провести повноцінну опалювальну систему не всім дозволяють фінансові чи технічні можливості.

Варіанти для обігріву теплиці

Виробляти обігрів теплиці з допомогою електричної енергії дуже дорого, навіть при наявності маленької площі. Використання буржуйки в якості опалювального елемента вимагає багато дров. Більш того, даний процес має потребу в постійному контролі. З-за високої швидкості згоряння дров їх необхідно постійно додавати.

Навіть при використанні вугілля в якості палива необхідно стежити за тим, щоб не сталося загоряння від випадково впала іскри.

Принцип работы печи на опилках

У цьому випадку варто шукати вихід у саморобної конструкції, яка вимагає мінімального спостереження і витрат. Оптимальним варіантом є піч на тирсі своїми руками, процес виготовлення якої описано нижче.

Створення печі на тирсі

Для даної печі в якості матеріалу використовується звичайна листова сталь або чорна жерсть, що використовується у виготовленні буржуйок. Роль самої печі може грати стандартний балон від газу. Для печі на тирсі передбачено виготовлення подвійного дна. Перше дно розташовують угорі печі і в ньому вирізають отвір з закраинами.

Листовая сталь для изготовления печи

Друге дно вставляють в центральну частину печі і вирізують аналогічне отвір. Ці отвори необхідні для пропуску конусної труби. Після повної установки конусної труби в конструкцію можна закласти тирсу. Під час укладання тирсу ретельно трамбують і ними заповнюється весь простір до вершини труби.

Якщо тирса утрамбовано погано, то після вилучення конусної труби вони просто розваляться.

Після цього кришка пристрою щільно закривається.

Устройство печи на опилках

В саме нижнє отвір укладають дрова і підпалюють. Полум'я поступово буде проходити через отвір, що залишилося після видалення конусної труби і відповідно підпалювати тирсу. За рахунок того, що тирса були ретельно утрамбовано, відбувається процес тління, а не загоряння. Даний процес відбувається протягом тривалого часу (не менше 8 годин) без утворення відкритого вогню.

Опилки для печи

В результаті тління палива повітря прогрівається поступово і рівномірно. Після того, як дрова потухнуть, їх не потрібно додавати. Таким чином, ви забезпечите тривалий обігрівальний процес з хорошою віддачею тепла.

Виберіть місце для установки конструкції в центрі теплиці. Це необхідно для рівномірного прогріву всього приміщення. З допомогою такого обігрівального елемента рослинами буде отримана необхідна кількість тепла, і вони продовжать приносити врожай, можливо навіть до настання морозів. Безсумнівним плюсом є і те, що вам не доведеться стежити за процесом тління, і ви можете займатися своїми справами. Більш того вона абсолютно безпечна до займання і ви можете залишати її на ніч в робочому стані.

Обігрів дачного будинку

Для обігріву житлового будинку на дачі в якості печі використовується буржуйка, яка потребує деяких перетвореннях: зсередини до неї приварюю два металевих куточка по центру бічних стін. Це необхідно для того, щоб в подальшому на куточки укладати сталевий лист (3 мм). У цьому листі проробляється отвір, аналогічне з діркою нагорі печі. Через ці отвори пропускається конічна труба. В іншому принцип дії такий же, як і в попередньому варіанті.

Ось таким нескладним способом можна вирішити проблему з опаленням приміщень в зимовий час.

Відео

Пропонуємо вам подивитися, як піч працює на тирсі.

Читайте також: