Строительные советы

Піч на тирсі своїми руками


Печь на опилках своими руками

З настанням холодів багато садівники і власники дачних будиночків замислюються про спосіб обігріву теплиць, з допомогою якого можна продовжити плодоносний термін рослин. Однак провести повноцінну опалювальну систему не всім дозволяють фінансові чи технічні можливості.

Варіанти для обігріву теплиці

Виробляти обігрів теплиці з допомогою електричної енергії дуже дорого, навіть при наявності маленької площі. Використання буржуйки в якості опалювального елемента вимагає багато дров. Більш того, даний процес має потребу в постійному контролі. З-за високої швидкості згоряння дров їх необхідно постійно додавати.

Зверніть увагу! Навіть при використанні вугілля в якості палива необхідно стежити за тим, щоб не сталося загоряння від випадково впала іскри.


Принцип работы печи на опилках

У цьому випадку варто шукати вихід у саморобної конструкції, яка вимагає мінімального спостереження і витрат. Оптимальним варіантом є піч на тирсі своїми руками, процес виготовлення якої описано нижче.

Створення печі на тирсі

Для даної печі в якості матеріалу використовується звичайна листова сталь або чорна жерсть, що використовується у виготовленні буржуйок. Роль самої печі може грати стандартний балон від газу. Для печі на тирсі передбачено виготовлення подвійного дна. Перше дно розташовують угорі печі і в ньому вирізають отвір з закраинами.


Листовая сталь для изготовления печи

Друге дно вставляють в центральну частину печі і вирізують аналогічне отвір. Ці отвори необхідні для пропуску конусної труби. Після повної установки конусної труби в конструкцію можна закласти тирсу. Під час укладання тирсу ретельно трамбують і ними заповнюється весь простір до вершини труби.

Зверніть увагу! Якщо тирса утрамбовано погано, то після вилучення конусної труби вони просто розваляться.

Після цього кришка пристрою щільно закривається.


Устройство печи на опилках

В саме нижнє отвір укладають дрова і підпалюють. Полум'я поступово буде проходити через отвір, що залишилося після видалення конусної труби і відповідно підпалювати тирсу. За рахунок того, що тирса були ретельно утрамбовано, відбувається процес тління, а не загоряння. Даний процес відбувається протягом тривалого часу (не менше 8 годин) без утворення відкритого вогню.


Опилки для печи

В результаті тління палива повітря прогрівається поступово і рівномірно. Після того, як дрова потухнуть, їх не потрібно додавати. Таким чином, ви забезпечите тривалий обігрівальний процес з хорошою віддачею тепла.

Виберіть місце для установки конструкції в центрі теплиці. Це необхідно для рівномірного прогріву всього приміщення. З допомогою такого обігрівального елемента рослинами буде отримана необхідна кількість тепла, і вони продовжать приносити врожай, можливо навіть до настання морозів. Безсумнівним плюсом є і те, що вам не доведеться стежити за процесом тління, і ви можете займатися своїми справами. Більш того вона абсолютно безпечна до займання і ви можете залишати її на ніч в робочому стані.

Обігрів дачного будинку

Для обігріву житлового будинку на дачі в якості печі використовується буржуйка, яка потребує деяких перетвореннях: зсередини до неї приварюю два металевих куточка по центру бічних стін. Це необхідно для того, щоб в подальшому на куточки укладати сталевий лист (3 мм). У цьому листі проробляється отвір, аналогічне з діркою нагорі печі. Через ці отвори пропускається конічна труба. В іншому принцип дії такий же, як і в попередньому варіанті.

Ось таким нескладним способом можна вирішити проблему з опаленням приміщень в зимовий час.

Відео

Пропонуємо вам подивитися, як піч працює на тирсі.