Перегородки міжкімнатні своїми руками


Перегородки межкомнатные своими руками

Міжкімнатні перегородки - це поділ житлового простору будівлі на окремі зони. Крім функціонального призначення вони можуть надати цікавий і оригінальний вигляд інтер'єру. Перегородки споруджують після завершення будівельних робіт, після зведення всіх несучих конструкцій, влаштування перекриттів і т. д. Роботи слід починати після невеликої перерви, коли підлоги і стіни трохи просохнуть. Крім того, перегородки з гіпсоволокнистих і гіпсокартонних плит не можуть зводитися в приміщеннях, де продовжують вести мокрі види робіт (наприклад, укладання бетонної стяжки), оскільки підвищена вологість може призвести до розшарування матеріалу.

Матеріали для перегородок


Материалы для перегородок

Перегородки можна зводити з різних будівельних матеріалів: цегли, ніздрюватого бетону, каркасної конструкції і застосуванням для облицювання гіпсокартону або гипсоволокна. Каркасна конструкція може бути частиною оформлення, наприклад, скляних або розсувних систем. Товщина може становити від 6 до 20 см. в залежності від застосовуваних матеріалів і технологій.

Зверніть увагу! Навіть при однаковій товщині перегородки можуть мати різну вагу. Тому, вибираючи тип перегородки, слід звернути увагу на загальний вага возводимой конструкції та можливі навантаження, на які розрахована конструкція перекриття в приміщенні.

Важкі стіни з цегли зводять, як правило, на нижніх поверхах будівель, де вони можуть брати на себе додаткову несучу навантаження. Найлегші - з гіпсокартонних систем, що закріплені на каркасі і доповнених мінеральною ватою в якості додаткової звукоізоляції. Легкі розсувні системи так само не навантажують перекриття, і часто можуть легко демонтуватися і переноситься на нове місце.

Цегляні перегородки


Кирпичные межкомнатные перегородки

Виконуються з цегли різного виду. Один з найпопулярніших матеріалів - силікатна або керамічна цегла, використовують цеглу з пористого бетону або керамзитобетону. Сполучною складом є цементний або клейовий розчин. Перегородки міжкімнатні своїми руками починають з укладання на підставу підлоги компенсаційного шару з плівки або руберойду. Сама кладка здійснюється рядами зі зрушенням, що перев'язкою швів забезпечує жорсткість конструкції. Щоб дана конструкція була стійкою, її з'єднують з несучою стіною, як правило, через ряд кладки за допомогою спеціальних металевих штирів. Цегляна кладка займає багато часу, пов'язана з мокрими процесами і додатково вимагає штукатурки і шпаклівки поверхні.

Перегородки з піноблоків і пористого газобетону


Межкомнатные перегородки из пеноблоков и ячеистого газобетона

Цей вид перегородок забезпечить у приміщенні відмінну звуко - і теплоізоляцію. Зведення їх - це швидкий процес. Зв'язуючим розчином для кладки служить спеціальна клейова суміш, що забезпечує ідеально рівну поверхню стін і швидкий монтаж конструкції. Необхідно відзначити, що піноблоки і газобетон - легкий матеріал, що легко піддається обробці.

Каркасні


Каркасные межкомнатные перегородки

Перегородки цього типу зводять з каркаса із UW-профілів і CW-профілів, а облицювання з гіпсокартону або гипсоволокна. У приміщеннях з великою вологістю повітря використовують плити, які мають вологостійкістю. Технологічна товщина таких перегородок в зібраному вигляді до 12,5 див. Спочатку визначають місце зведення, потім до стелі і підлоги пригвинчують UW-профіль, до якого з кроком 60 см кріплять CW-профілі вибраної ширини. На конструкцію кріплять з одного боку плити до вертикальних профілів за допомогою спеціальних шурупів. На цьому етапі в перегородці прокладають різні інженерні комунікації і системи утеплення. В кінці кріплять плити з іншого боку.

Розсувні


Раздвижные межкомнатные перегородки

Розсувні перегородки - це полотно з дерев'яного або металевого каркаса і скла, конструкція якого і дизайн залежить від можливості використовуваного профілю. Міжкімнатні розсувні перегородки можна зробити рейковими або беспороговыми.

  • Рейкові. У основу підлоги монтують спеціальні рейки, на які потім встановлять огорожу. Система буває як одно або многорельсовый варіант, який залежить від обраної конструкції і вимогу до тепло і звукоізоляції приміщення.
  • Без порогові. Це система з верхнього підвісу, що не вимагає необхідності установки рейок у вигляді нижніх направляючих.

За типами розсувні перегородки бувають:

  • стаціонарні;
  • складні у вигляді гармошки.

Скляні


Стеклянные перегородки

Підходять для приміщень, що не мають безпосереднього доступу до світла, або просто служать прикрасою інтер'єру. Такі стіни можуть бути зроблені з склоблоків, які бувають кольоровими і безбарвними, матованим або глянцевими. Деякі блоки мають декоративну фактуру.

Конструкція такої перегородки складається з рами, і спеціальної сітки з підсилювальних профілів. Раму кріплять до несучих стін, залишаючи 10 міліметрову щілину, яку потім задувають монтажною піною. Нижню частину конструкції заповнюють розчином цементу, на який кладуть перший ряд склоблоків. На утворився шар укладають армуючі елементи і фіксують розчином. Операцію повторюють при укладанні кожного ряду. З склоблоків можна звести як прямі, так і криволінійні конструкції.


Искривленная межкомнатная перегородка из стеклоблоков

Максимальну довжину та висоту перегородки визначають інструкцією виробника. Від вибору системи конструкції залежить матеріал рами і метод армування, для якого можна використовувати алюмінієві профілі або спеціальні елементи з ПВХ. Різним може бути і фіксуючий розчин.

Зведення перегородок - це відмінний спосіб зміни планування простору. Вибирати матеріал для їх зведення необхідно, виходячи з поставлених завдань і властивостей вибраного матеріалу, з якого заплановано зведення конструкції. Наприклад, для огородження для ванної кімнати можна використовувати гіпсоволокно, пластик або скло, а для ефектного зонування у великій вітальні, обробленою в класичному стилі, ідеально підійдуть перегородки з гіпсокартону або розсувні конструкції, виконані з масиву дорого дерева. Однак, вибір залишається за вами!

Міжкімнатні перегородки фото:


Деревянные остекленные перегородки с раздвижным рельсовым механизмом


Простая сборная межкомнатная перегородка


Раздвижная межкомнатная перегородка


Перегородка с декоративной отделкой


Перегородка из гипсокартона с витражным стеклом


Дизайнерские стеклянные перегородки


Красивые стеклянные перегородки

Відео

Пропонуємо вам подивитися ролик, що демонструє процес зведення перегородки з гіпсокартону.

Дізнайтеся, як зробити перегородку з піноблоків.