Як зробити перекриття між поверхами


Как сделать перекрытие между этажами

Обов'язковим елементом конструкції будь-якого зводиться є перекриття, сооружаемое між поверхами. Воно призначене для розділення кімнат, інших приміщень по висоті, утворюючи поверхи і відокремлюючи їх від горища і підвальних приміщень. Існує безліч варіантів виготовлення перекриттів в залежності від видів використовуваних матеріалів, так і від різновиду самої конструкції. Вартість перекриттів в середньому зазвичай складає 20% від вартості всього будинку. Тому, щоб не помилитися з вибором, розглянемо докладніше, як зробити перекриття між поверхами будинку, що будується.

Види перекриттів


Виды перекрытий

Залежно розташування, вони бувають:

 • Підвальні. Відокремлюють приміщення житлового поверху від підвалу.
 • Цокольні. Відокремлюють приміщення житлового поверху від холодного підпілля.
 • Цегла. Відокремлюють житлові поверхи (в т. ч. і мансардний).
 • Горищні. Відокремлюють неопалювальний горище від житлового поверху.

Вимоги до перекриттів


Требования к перекрытиям

 • Міцність. Здатність нести корисне навантаження у відповідності зі значеннями, заданими на стадії проектування.
 • Жорсткість. Не допуск понад нормативного прогину або «переміщення» при зрушуванні предметів (наприклад, меблів) або при ходінні людей. Для міжповерхових перекриттів норма прогину становить 1/250, а для горищних 1/200.
 • Хороша звукоізоляція. Перешкоду поширенню зайвого звуку.
 • Хороша теплоізоляція. Зменшення втрат тепла.
 • Висока вогнестійкість. Забезпечення захисту приміщень від вогню протягом певного нормативного часу.
 • Оптимальність масо-габаритних показників. Перекриття не повинно мати велику вагу і товщину.
 • Особливі вимоги. Для деяких приміщень можуть знадобитися такі властивості, як водонепроникність і газонепроникність.

Балкові перекриття


Балочные перекрытия

Конструктивно складаються з балок, що виконують опорну функцію, і заповнень (утеплювача, дощок, пароізоляційного матеріалу, гідроізоляції тощо). Балки мають з однаковим кроком, який забезпечує необхідні міцнісні характеристики. На балки укладають спеціальні елементи заповнення, які, крім усього іншого, виконують захисні функції.

Перекриття на основі дерев'яних балок

Є найдавнішим варіантом. Конструктивно складаються з товстих квадратних або прямокутних балок, підшивних дошками знизу і зверху. Межбалочное простір при цьому заповнюють негорючим утеплювачем. При цьому також варто використовувати пароізоляційні та гідроізоляційні матеріали.

Перекриття з використанням металевих балок


Балочные перекрытия из металла

Є більш рідкісним способом перекриття в приватному житловому будівництві, коли замість дерев'яних балок використовуються металеві побратими. За винятком матеріалу балок, конструкція багато в чому аналогічна дерев'яному перекриттю.

Безбалочні перекриття

Монтуються з однорідних настилають елементів (панелей та плит). Укладені впритул елементи або суцільна монолітна плита, виконують одночасно і огороджувальні та несучі функції. Конструктивно (за технологією виготовлення вони бувають різних типів.

Збірні залізобетонні перекриття


Сборные перекрытия

Особливо часто використовуються в цегляних будинках. Мають два різновиди: багатопустотні (мають круглі отвори) і суцільні панелі з легких бетонів).

Переваги: висока міцність, не вимагають догляду і не бояться вогкості (на відміну від дерева).

Недоліки: стандартні розміри обмежують застосування, для монтажу потрібно вантажопідйомна техніка.

Монтаж: Укладання плит проводиться на вирівняну поверхню стін (можна на армопояс), на шар свіжого цементного розчину. Плити повинні спиратися на зведені стіни товщиною більше 250 мм. Величина опори - понад 100 мм. По закінченні монтажу плити слід скріпити між собою арматурним прокатом і заанкерить у стіни.

Монолітні залізобетонні перекриття


Монолитное перекрытие

Конструктивно є суцільний монолітною плитою, виготовленої прямо на місці будівництва та спирається на стіни. При виготовленні використовується бетон М200 і арматурний прокат, увязываемый у вигляді сітки. Товщина плити зазвичай становить 80-120мм.

Переваги: Висока якість поверхні. Можуть мати різноманітну складну форму.

Недоліки: Потрібна установка опалубки.

Монтаж: Спочатку проводиться спорудження опалубки. Далі встановлюють, закріплюють і перев'язують дротом арматурний каркас. Потім виконують бетонування по всій площі на задану висоту з використанням вібраторів (для віброущільнення).

Збірно-монолітні перекриття

Є найбільш сучасним рішенням, коли простір, що знаходиться між балками, заповнюють пустотілими блоками. Надалі всю конструкцію потрібно залити шаром бетону.

Правильно вибраний тип перекриття для вашого будинку і якісно виконані монтажні роботи дозволяють отримати надійне і довговічне перекриття, що володіє необхідною міцністю і корисними функціональними властивостями.

Відео

Цей відеосюжет присвячений будівництву перекриттів в дерев'яно будинку.