Перетяжка стільців своїми руками

17.01.2021
4 443
Admin

Перетяжка стульев своими руками

 1. Демонтаж
 2. Часткове відновлення
 3. Варіанти дрібного ремонту

Всяка меблі, що служить нам справно багато років, як відомо, рано чи пізно зношується. І як би дбайливо ви не зверталися з нею, завжди настає такий момент, коли оббивка її настільки занепадає і застаріває, що необхідно позбавлятися від цієї речі.

Але часом буває непросто розлучитися, наприклад, зі стільцем, який вважається сімейною реліквією, що дісталася вам у спадок; ось чому, щоб уникнути подібних жертв можна спробувати реставрувати дороге вашому серцю виріб.

Для цього потрібно лише одне - щоб добре зберігся дерев'яний каркас стільця, все ж інше буде залежати тільки від вашого бажання і старанності.

У разі невеликого зносу окремих дрібних деталей ви можете розібрати спинку і сидіння стільця і замінити зношені елементи на нові. При сильному пошкодженні каркаса або при ураженні деревини жуком-точильником це виріб відновити вам навряд чи вдасться.

Перетяжкою стільця зазвичай називають послідовність операцій по заміні його м'яких елементів, яка подібно до інструкції описує те, як перетягувати стільці, підлягають реставрації. Але перед початком всіх планованих реставраційних робіт необхідно, насамперед, провести демонтаж старої оббивки стільця. У цій статті ми розповімо як здійснюється перетяжка стільців своїми руками.

Демонтаж

Демонтаж

У цьому розділі ми детально розглянемо окремі операції, пов'язані з демонтажем м'яких елементів конструкції стільця.

Для проведення цих операцій вам обов'язково знадобиться наступний набір інструменту:

 • обценьки;
 • киянка;
 • ножиці;
 • долото.

Оскільки наш ремонт спрямований на відновлення однієї тільки м'якої оббивки стільця, то всі операції з його демонтажу повинні проводитися з великою обережністю, що виключає можливість пошкодження дерев'яних деталей конструкції.

Для зняття старої «обтягування» сидіння необхідно спочатку за допомогою лапи витягнути кріплять її цвяхи. Постарайтеся не пошкодити матеріал облицювання, який може бути використано в подальшому в якості викрійки для нової обшивки.

Після зняття облицювальної матеріалу ножицями слід розрізати мотузку, утримуючу мішковину і наповнювач в межах конструкції. Для вилучення пружинних елементів, перш за все, потрібно обрізати кріпить їх шпагат, а потім видалити всі непотрібні цвяхи.

Операції з демонтажу спинки стільця аналогічні діям, описаним вище, а набір інструментів використовується колишній. При цьому, перш за все, знімається тканина облицювання, а потім наповнювач і мішковина, що утворюють основу оббивки стільця. Після видалення всіх м'яких елементів вам відкриваються нутрощі (дерев'яний каркас) його конструкції.

При необхідності після демонтажу м'яких облицювальних елементів проводиться реставрація дерев'яних деталей стільця. Ці роботи зводяться зазвичай до зміцнення його каркаса, заміні окремих дерев'яних деталей, а також до подальшої їх фарбування і лакування.

Часткове відновлення

Частичное восстановление

Перед початком відновлювальних робіт необхідно врахувати наступне.

Оскільки перетяжка стільців своїми руками проводиться зазвичай в цілях економії коштів, то при її проведенні замінюються лише сильно зношені матеріали. Крім цього в ході підготовки до відновного ремонту вам потрібно ознайомитися з деякими особливостями методики проведення подібних робіт.

Для проведення дрібного ремонту м'яких елементів конструкції та її перетяжки вам може знадобитися спеціальний інструмент, використовуваний при будь-яких оббивних робіт.

У його комплект, як правило, входять:

 • ножиці;
 • молоток шпалерний;
 • спеціальні скоби;
 • різак.

Крім того, для відновлення можуть знадобитися і деякі матеріали.

Тривала експлуатація виробу, як відомо, призводить до зносу і забруднення утворюють м'яку основу елементів стільця. У тому разі, коли біла тканина, що закриває смуги (стрічки) сидіння, зовсім зносилася - необхідно провести її оновлення.

Всі необхідні операції здійснюються при цьому у наступній послідовності. Спочатку знімається облицювальна тканина і видаляється вся накопичена під нею пил. У тому випадку, якщо пружини знаходяться в хорошому стані - демонтувати та замінити їх не обов'язково, оскільки основу конструкції можна зміцнити за рахунок «проброски» зверху нових захисних смуг тканини. При цьому нові стрічки кріпляться за допомогою спеціального степлера до нижньої сторони сидіння.

Знизу сидіння покривають білою тканиною, яка надає виробу цілком закінчений вигляд, а також приховує дрібні дефекти. Потім за допомогою того ж степлера нову оббивні тканини підгинають по краях і закріплюють на дерев'яній основі таким чином, щоб кріплення було міцним і надійним.

Варіанти дрібного ремонту

Варианты мелкого ремонта

У тих випадках, коли конструкція не містить пружин, а основа стільця знаходиться в задовільному стані - досить ущільнити її зверху звичайної мішковиною. Для цього матеріал мішковини закріплюється степлером на дерев'яній основі, причому краю мішковини підгинаються. Після закріплення матеріалу по обидва боки виступають за край підстави сидіння надлишки обрізають ножицями.

При наявності пружин, що належать до м'яких елементів оздоблення, необхідно пам'ятати про те, що вони практично не зношуються і можуть бути використані надалі. Для додання сидіння стільця оновленого і практичного виду необхідно лише заново пришити і перев'язати наявні пружини і простежити за тим, щоб вони були рівномірно розміщені по поверхні основи.

Іноді замість пружин всередину сидіння і спинки стільця можуть запроваджуватись спеціальні наповнювачі. При цьому мішковина з тильної сторони підстави подпарывается, після чого в неї додається поролон, синтепон або рослинні волокна.

Відомий і ще один варіант проведення дрібного ремонту стільця, полягає в тому, що по поверхні м'якої частини сидіння прокладається спеціальний жорсткий шов. Подібний шов-«драбинка» виготовляється з застосуванням шпагату та спеціальної кривий голки, що дозволяє виключити можливість зсуву матеріалу наповнювача і, як наслідок, зміцнює основу м'якого елемента.

Читайте також

Вам також може бути цікаво