Плетені меблі своїми руками

17.01.2021
3 884
Admin

Плетеная мебель своими руками

  1. Особливості виробництва
  2. Підготовка матеріалу
  3. Поради

Плетені меблі відноситься до ексклюзивних предметів інтер'єру, які з першого погляду вражають своєю оригінальністю, радують елегантним виглядом, надійністю і простотою експлуатації. Популярність різних видів плетених меблів постійно зростає завдяки сучасному захопленню власників приватних будинків, дач та міських квартир з великими лоджіями етно інтер'єрами і оформленням простору з максимальною натуралістичністю.

Особливості виробництва

Особенности производства

Слід також зазначити, що плетені меблі своїми руками робиться дуже швидко і якісно, при дотриманні певних нюансів і вимог. Особливості самостійного виробництва меблів з натуральних матеріалів багато в чому залежать від типу і конструктивної будови кожного предмета. Зокрема, існують відмінності в каркасах виробів і способи плетіння, які бувають одинарним, комбінованим, ажурним і т. д. В процесі плетіння можна виконувати оригінальні малюнки, комбінувати різні плетіння або обійтися суцільним плетінням одного виду.

Белая плетеная мебель

Головна задача, яку повинна виконувати плетені меблі, зроблена своїми руками , - це забезпечення безпеки, надійності і довговічності. Дуже важливо простежити за якістю всіх з'єднань елементів і вузлів конструкції, одночасно створюючи необхідну жорсткість і міцність. Сполуки, що використовуються при виготовленні плетених меблів, бувають роз'ємні і нероз'ємні. Роз'ємні елементи значно спрощують процес збирання та розбирання, але кількість окремих сполук обмежений специфічним характером меблів. Нероз'ємні вироби найчастіше створюються за допомогою цвяхів і клею. Саме вони вважаються найбільш надійними і довговічними, хоча і обмежують можливість транспортування та переміщення виробів.

Підготовка матеріалу

Подготовка материала

Для плетіння меблів можна використовувати гілочки безлічі різних рослин: верби, вільхи, черемхи, ліщини і навіть кропиви і малини. Але новачкам фахівці радять починати плести предмети меблів з черемхи, так як вона більш податлива, легше розсікається на невеликі відрізки і стрічки, зберігаючи тривалий час приємний відтінок і натуральний блиск.

Для заготівлі прутів кращим часом вважається час з жовтня до настання морозів і всі весняні місяці. У ці періоди року прути дуже добре чистяться і можуть зберігатися сухими тривалий час. Для ажурного плетіння тоненькі прутики найкраще нарізати навесні. Найважливіший показник якості прутиків - тонка серцевина. Прути з товстої серцевиною служать для виготовлення каркаса великих виробів, плетіння альтанок, обплетення клумб і лежаків. Можна вибирати матеріал по ширині листя: чим вже аркуш, особливо це стосується верби, тим гнучкіше буде лоза і ажурніше виріб.

Є спеціальна технологія для одержання білого прута - його необхідно проварити. Для цього беруть велику ємність з кип'яченою гарячою водою, і опускають в неї заготовки. Варять прути на сильному вогні одну годину, і ще пару годин для отримання світлих відтінків. Для отримання більш темного кольору необхідно варити матеріал не менше 4-х годин. Після проварювання прути відразу ж очищають від кори, щоб вони не втратили свій гарний вигляд. Видаляють кору розщепом або грубої рукавичкою.

Плетеные кресла и столик

Дуже ефектні вироби виходять, якщо одночасно використати в одному плетінні цілі прути і глянсові стрічки. Еля виготовлення таких стрічок прути розділяють на 2-4 частини ножем або спеціальним невеликим колунком. З отриманих частин заготовок вистругують найтонші стрічки.

Поради

Советы по изготовлению мебели

Основну конструкцію плетеного крісла складають такі частини: сидіння, боковини, спинка, царги і ніжки. Підлокітники відносяться до додаткової частини виробу. В основному для виготовлення крісла використовують вербові палички з діаметром не більше 30 мм і вербові прутики тонкі (від 5 до 10 мм). Зазвичай на виготовлення одного крісла, в залежності від його конструктивних особливостей і дизайнерських рішень, йде до 20 довгих прутів. Всі загинання виробляють за допомогою спеціалізованого інструменту - жамки, яким вирівнюють нерівності прутиків. Виготовлення виробів починається з розкрою прутиків на окремі деталі. Щоб зробити гнуту деталь, необхідно замочену палицю зігнути під спеціальний шаблон.Крісло для відпочинку плетеної конструкції складається з декількох деталей: нижній лавки, зручного сидіння, спинки і підлокітників. Каркас виконують з товстих палок, а оплітку залишають у місцях зчленування елементів. Така конструкція володіє гарними декоративними особливостями, а широкі і високі підлокітники виконують одночасно дві функції: подібна конфігурація зручна і комфортна для відпочинку,а ще вона істотно збільшує міцність і довговічність крісла.

Комфортный для сидения плетеный стул

Основою несучого каркаса крісла вважається нижня лавка, яка важлива для надійності і стійкість конструкції. Вона складається з проножки з обтяжкою, ніжок, несучої хрестовини, подлучек і рамки для обпирання сидіння. Спинка крісла формується з верхніх елементів задніх ніжок, поперечних деталей і пруту верхній частині спинки. Сидіння кресала виконують з міцних і надійних парних прутів. Їх кріплять на поперечному прутки сидіння і на прутах рамки (передньому і задньому). В процесі виконання каркаса його ніжки кріплять до хрестовини проножки і рамкам сидіння. Далі виробляють обтягування проножки і встановлюють подстрелки. Потім монтують верх спинки, поперечні прути сидіння і спинки. Підлокітники формують із заздалегідь оброблених деталей - вигнутих і вимочених вербових палиць.

Плетеный гарнитур с зеленой обивкой

До рами сидіння, до її переднього пруту, прибивають підлокітники, до бічних подстрелкам прилаштовують комлевые кінці. Далі прикріплюють верхні кінці прутиків підлокітників до верхніх кінців прутів задніх ніжок. Закінчивши з встановленням основних прутів, встановлюють декоративні прутики підлокітників, огинаючи спинку по верху, і обплітаючи вербової стрічкою всі з'єднання. Після цього встановлюють набірні прути для спинки і сидіння.

Читайте також: