Плитний фундамент для будинку


Плитный фундамент своими руками

Плитний фундамент - найнадійніший вид фундаменту, який застосовується в якості основи під приватні будинки і котеджі. Зводити його доцільно тільки на нестійких грунтах, на ділянках з високим рівнем ґрунтових вод, а так же там, де можлива нерівномірне осідання ґрунту.

Це один з найдорожчих видів фундаменту. Представляє він з себе цілісну армовану плиту, розташовану під всією площею будинку. Зрозуміло, що витрата матеріалу на таку конструкцію буде дуже великим. Крім того для риття котловану доведеться, швидше за все, наймати спеціальну техніку. Армується такий фундамент жорсткою сіткою, розташованої по всій площі фундаментної плити. Побудувати плитний фундамент для будинку складніше, ніж стрічковий або стовпчастий, тому застосовують його досить рідко і в основному під невеликі споруди.

Технологія зведення

Насамперед потрібно підготувати майданчик під фундамент. Для цього знімається верхній родючий грунтовий шар з травою, прибирається сміття і каміння. Якщо на майданчику ростуть кущі або дерева, їх викорчовують. Потім робиться розмітка.


Тромбование песка в котловане

Після цього можна починати рити котлован. На дно котловану укладається піщана подушка (10 - 30см). Пісок насипають невеликими шарами, приблизно по 5 см Кожний шар утрамбовують. Для цього поливають його водою. Іноді перед укладанням піску, на грунт насипається шар глини, а зверху для того, щоб запобігти проникненню піску на неї кладеться спеціальний геотекстильний матеріал. Зробити це бажано, але необов'язково.

Потім влаштовують гідроізоляцію. Спочатку роблять бетонну стяжку товщиною 10 см, прямо по поверхні піщаної подушки. Після того, як бетон застигне, на нього укладають руберойд, або який-небудь інший рулонний гідроізоляційний матеріал.


Гидроизоляция плитного фундамента

Краї полотнищ руберойду необхідно склеїти. Зробити це можна за допомогою паяльної лампи, або бітумної мастики. Полотнища руберойду повинні виступати за краї бетонної стяжки приблизно на 1 м по всьому периметру. Це потрібно для того, щоб згодом загорнути їх на стінки фундаменту.

Тепер можна приступити до установки утеплювача. Для цієї мети краще всього використовувати екструдований пінополістирол. Цей крок не є обов'язковим. Утеплення роблять лише в тому випадку, якщо хочуть, щоб підлога в цокольному поверсі був теплим.


Утепление экструдированным пенополистиролом

Далі монтується арматура. Для армування плитного фундаменту застосовують дві сітки із прутів діаметром 12 - 16 мм. Розмір осередку сітки від 20 х 20, 30 х 30 див. Перша сітка потрібна для нижньої частини майбутнього фундаменту. Її встановлюють на опори товщиною 5 див (можна дерев'яні брусочки). Другу сітку відповідно закріплюють так, щоб вона на 5 см не доходив так поверхні готової плити зверху.

Потім встановлюється опалубка по периметру котловану. Для неї можна використовувати щити, збиті з дощок. Дошки повинні бути достатньо товстими. Закріпити їх необхідно якомога надійніше, так як тиск бетонної суміші значно. Бетон заливають з трамбуванням. Можна це робити вручну, а можна застосувати глибинний вібратор. Поверхня плити ретельно вирівнюється.


Установка опалубки

Потім опалубку з залитої сумішшю накривають плівкою. Це потрібно для того, щоб запобігти пересиханню бетону. У перший тиждень після укладання бетону, плиту щодня поливають водою. Якщо цього не робити, на її поверхні можуть утворитися тріщини.

Остаточно бетон дозріває приблизно через місяць після заливки. Тоді і можна знімати опалубку. Раніше цього робити не можна. Не можна так само починати зводити стіни на фундаменті, яким менше 4-х тижнів.


Заливка бетона

Після того, як опалубка буде прибрана, запас руберойду, який ви залишали на першому етапі, загортається наверх і приклеюється до стінками фундаменту мастикою, або припаюється паяльною лампою.

Як бачите, процес пристрій плитного фундаменту досить проста. Складність тут полягає лише в трудомісткості основних етапів роботи, таких як риття котловану, установка опалубки і укладання бетонної суміші. Якщо ви не боїтеся подібних труднощів, ви цілком можете влаштувати плитний фундамент для свого будинку.

Микита Єлісєєв 27.03.14 14:15
Будівництво будинку на плитному фундаменті на мій погляд буде найбільш вдалою ідеєю. Такий фундамент прослужить досить довго і шанс його руйнування мінімальний

Статті по темі