Плоский дах своїми руками


Плоская крыша своими руками

Ще зовсім недавно плоскі дахи використовувалися виключно для міських багатоповерхівок. Але, з часом, архітектурні уподобання змінилися, поступово увійшли в моду плоскі дахи і заміських котеджів. Що дало чудову можливість влаштовувати комфортні місця відпочинку на висоті, значно заощаджуючи при цьому площа. Застосування сучасних матеріалів і технологій дозволяють створювати дах, якою будуть не страшні будь-які примхи нашого клімату. Основою конструкції плоского даху є бетонна основа, яка накривається шаром пароізоляції, потім утеплювача, і в завершенні - гідроізоляційним килимом. Все разом це називають «покрівельним пирогом». Іноді бетонну основу замінюють дерев'яної кроквяної системою з суцільною латами. При наявності бажання, певних знань і навичок, зведена плоский дах своїми руками, може стати надійним захистом вашого будинку.

Переваги


Достоинства плоской крыши

Для плоских дахів характерні наступні переваги:

 • менша площа, ніж у скатної даху - це дозволяє заощадити матеріали;
 • зручний монтаж - «покрівельний пиріг» простіше і безпечніше монтувати «під ногами»;
 • зручність обслуговування (проведення профілактичних оглядів покрівлі, очищення воронок);
 • зручність контролю технічних пристроїв (димарів, вентиляційних каналів, різних антен тощо);
 • наявність додаткової площі для створення терас, садів, прогулянкових майданчиків.


Место отдыха на плоской крыше

Конструкція

При створенні плоского даху дуже важливим є якісне виготовлення всіх частин «покрівельного пирога» на підставі грамотно розробленого проекту. Для цього повинні бути комплексно враховані питання забезпечення:

 • вогнестійкості;
 • водонепроникності;
 • трудомісткості виготовлення;
 • технологічності обслуговування і ремонту;
 • декоративних властивостей.


Кровельный пирог

Матеріали, використовувані для облаштування плоскої покрівлі повинні володіти такими властивостями, як ударостійкість і стійкість до впливу корозії, ультрафіолету, різних метеорологічних явищ. В процесі виготовлення слід уважно підходити до закладення швів, виконання наскрізних отворів, вибору елементів покрівлі і способам кріплення. Крім цього необхідно якісно виконати технологічні вузли (примикання до парапетів і труб, кути, сливи, надбудови, проводки комунікацій тощо), що піддаються найбільшим експлуатаційним навантаженням.

Особливості утеплення


Утепление плоской крыши

Для утеплення даху використовується одношарова або двошарова (більш сучасні) система теплоізоляції. Нижній шар двошарової системи (товщиною 70-200мм) виконує основну важливу теплоізолюючу функцію. Верхній шар (товщиною 30-50мм) має підвищену щільність і міцність на стиск. Він відповідає за правильне перерозподіл механічного навантаження. Даний підхід дозволяє значно зменшити вагу і відповідне навантаження на перекриття. Утеплювач для плоскої даху повинен володіти властивостями:

 • низьке водопоглинання;
 • висока паропроникність;
 • низька теплопровідність;
 • висока міцність на стиск;
 • стійкість до навантажень;
 • стійкість до відриву шарів;
 • пожежна безпека.

Пристрій вентиляції


Устройство вентиляции

Важливим елементом сучасної плоскої покрівлі є створення можливості вільного видалення парів води з так званого «покрівельного пирога» з допомогою різних вентиляційних аксесуарів. Водяна пара, що утворюється у внутрішніх приміщеннях в процесі життєдіяльності людей, піднімається вгору за рахунок конвективного процесу і дифузії, по мірі охолодження конденсується і накопичується в просторі під покрівлею. Найбільш інтенсивний даний процес в зимовий час. Накопичення вологи негативно впливає на елементи конструкції даху. Її надлишок крім зниження теплоізоляційних властивостей, викликає утворення мокрих плям і цвілі на стелі. Для виключення даних негативних явищ необхідно створити умови для вільного випаровування вологи і виходу її назовні. Для вирішення даної задачі використовуються аератори. Принцип їх дії заснований на різниці тисків.

Система водовідведення


Система водоотведения

Надійність покрівлі багато в чому залежить від ухилу. Оптимальним вважається ухил 2-5%. Важливим елементом є водостоки, відводять вологу за визначеним маршрутом. Водостоки бувають внутрішніми і зовнішніми. Для приватного житлового будівництва в основному застосовуються зовнішні водостоки, виконуються за допомогою спеціальних переливних вікон, які монтують на парапеті спільно з покрівельним ливнеприемником. Щоб забезпечити надійну роботу системи водовідведення в зимовий період, бажано використовувати кабельні системи обігріву, не допускають обмерзання конструкції зовнішніх водостоків в зимовий час.

Ретельне дотримання рекомендацій фахівців при підборі матеріалів і дотримання технології монтажу гарантують тривалий термін служби плоского даху, при досить скромних витратах.