Побілка стелі своїми руками


Побелка потолка своими руками

Давно канули в лету стелі, вибілені популярної колись вапном і побілкою, поступаючись місцем сучасним водоемульсійним фарб. Частинки крейди неймовірно маленькі і схильні до осипання, а з повітряними потоками вони проникають в будь-яку щілину. Ми вже забули про всюдисущої білястої пилу, яку можна було знайти і в тумбочках, і в шафах, але по старій пам'яті все ще задаємося питанням, як побілити стелю, звичайно ж, маючи на увазі фарбування водоемульсійною фарбою. Фарба має ряд переваг, вона не обсипається, екологічно безпечний, без запаху, не жовтіє і довго не втрачає колір, її можна мити, вона дозволяє стелі «дихати». А ще водоемульсіонку просто наносити і в разі забруднення забруднене місце легко підфарбувати.

Яку фарбу вибрати?


Какую краску выбрать

Найбільш популярні серед водорастовримых фарб - акрилові. Лише два шару такого покриття зроблять стеля ідеально білим. Фарба з хорошою покриваємою здатністю замаскує і зміцнить мікротріщинки до 1 мм, завдяки своїй еластичній структурі. І найголовніше - акрилове покриття можна мити.

Для стель виробничих і технічних приміщень, де умови експлуатації складно назвати ідеальними, застосовують силикатные фарби. Таке покриття стійко захищає поверхню від розвитку небажаних мікроорганізмів. Не вимагається додаткова антисептична обробка. Чудово підходить для вологих приміщень, таких як підвали, топкові, басейни, сауни тощо

Силіконові фарби. Створюють ідеальне, гладке покриття, яке має хорошу повітропроникність, його можна мити, навіть застосовуючи щітки і миючі засоби. Фарба володіє великим ступенем еластичності, добре приховує і зміцнює тріщини до 2 мм Сумісна з іншими видами фарб, які можна наносити зверху. Не вимагає додаткової антисептичної обробки. Фарба дорога, але повністю виправдовує свою ціну при експлуатації приміщень.

Визначаємо витрату фарби

Звичайно, потрібно орієнтуватися на рекомендації виробника, який вказує витрата фарби на квадратний метр. Але завжди потрібно брати фарбу з запасом, враховуючи невеликий технічний витрата (фарба залишається на валику, ємності для фарби тощо). А так само доцільно залишити невелику кількість для зберігання-на випадок, якщо знадобиться підфарбувати зіпсований ділянку. Зберігати такий залишок слід не в ємності, в якій купувалася фарба, так як велика поверхня провокує підсихання фарби, навіть у щільно закритому пластиком відрі. Його можна перелити в невелику баночку і добре закрити.

Готуємо стелю до фарбування

Крім фарби, необхідно запастися інструментами і матеріалами для роботи: валик з середнім ворсом, малярні кисті, спеціальний лоток для розкачування фарби, телескопічна ручка, шпатель, драбина, паперовий будівельний скотч, захисні окуляри, головний убір і спецодяг.

Ремонт завжди починають згори вниз, тому стелі фарбують в першу чергу, щоб бризки фарби випадково не пофарбували стіни і не зіпсували підлогу. У разі необхідності, підлоги потрібно застелити плівкою або тканиною. Якщо в процесі роботи фарба все-таки потрапила на таку поверхню, краще відразу її витерти, так як після висихання зробити це буде складніше і можливі механічні пошкодження після її видалення.

Стеля повинен бути ретельно очищений від старих покриттів і змитий водою. Всі виступи зчищають. Дрібні тріщини трохи змочують і замазують фінішною шпаклівкою. Якщо тріщини великі і глибокі, їх попередньо розчищають, розширюючи, і зашпаровують шпаклівкою або алебастром. Після висихання з поверхні видаляють пил.

Грунтуємо стеля

Грунтовка стелі - це обов'язковий процес, яким не слід нехтувати. Він зміцнює поверхню, підвищує адгезію, захищає фарбу від швидкого вбирання вологи, що може спровокувати нерівномірне фарбування. Крім того, фарба буде добре і довго триматися після такої обробки, виключаючи появу цвілі і грибків. Наносити грунтувальну суміш потрібно так, щоб ніде не залишалися її надлишки. Після висихання їх проблематично видалити, і можуть залишитися некрасиві напливи. Трохи пізніше самі темні частини стелі легко фарбують. Коли поверхня повністю висохне, бажано повторно всі загрунтувати. Тільки після цього проводиться фарбування, або, як все ще говорять - побілка стелі своїми руками.

Починаємо фарбування

Фарбу при необхідності розвести водою, дотримуючись рекомендацій виробника, ретельно перемішати, якщо трапляються пластівці засохлої фарби, потрібно їх видалити.

Спочатку кистю забарвлюють всі кути. Якщо багет стельовий або прилегла стіна іншого кольору, слід фарбувати, прикладаючи кут широкий шпатель (його потрібно весь час протирати) або попередньо обклеїти такі місця малярським скотчем. Кисть змочують у фарбі і добре віджимають, після чого наносять смугу шириною близько 4 см уздовж кутів по всьому периметру стелі таким чином, щоб подальша фарбування валиком випадково не зачіпала і виступаючі кути стельові плінтуса.

Основна фарбування валиком


Основная покраска валиком

Налив фарбу в спеціальний лоток ємністю і раскаточной поверхнею, валик слід з усіх сторін вмочити трохи і добре віджати, розкачавши в лотку. Якщо не вдається якісно зняти надлишки, їх можна видалити щіткою. Намагайтеся наносити фарбу не занадто товстим шаром, розтягуючи її і розгортаючи валиком по стелі, щоб уникнути складок і патьоків. Стелю фарбують, наносячи на поверхню паралельні смуги внапуск близько 5 див. Намагайтеся ще під час роботи добре переглядати з різних ракурсів оброблений ділянку, на предмет погано промальованої поверхні, і відразу ж виправляйте цей недолік.

У приміщенні не повинно бути занадто жарко, сухо і неприпустимі протяги, щоб не провокувати швидке висихання фарби. Якщо потрібно, користуйтеся водної бризгалкі, зволожуючи повітря.

Фарбу для першого шару можна зробити більш рідкою, щоб вона добре розтікається, була нанесена тонко і заповнила всі мікротріщини і поглиблення. Коли перший шар повністю просохне, наносять другий, більш густий, який дасть глибину кольору. Застосовуючи хорошу фарбу, двошарового фарбування буде достатньо, щоб отримати відмінний результат. І білосніжні стелі будуть радувати вас не один рік своєю чистотою і свіжістю.