Чому потіють натяжні стелі


Почему потеют натяжные потолки

Ідея натяжних стель зовсім не нова, ще стародавні єгиптяни декорували склепіння своїх осель натягнутими тканинами. Сьогодні цей дизайнерський прийом знаходиться на піку моди, а технології і матеріали, використовувані в ньому, єгиптян, що жили до нашої ери, навіть і не снилися.

Декор, відомий в Росії та ближньому зарубіжжі як «натяжні стелі», розрізняється по використовуваному матеріалу. Це:

  • плівка ПВХ;
  • полотно, назване «дихаючим».

Багатьох людей, які збираються декорувати свій будинок неймовірними по красі і дизайнерським можливостям натяжними стелями, цікавить цілком слушне запитання: які стелі вибрати, щоб вони не «потіли», і проживання в будинку виявилося найбільш комфортним - плівкові або тканинні?

Причини появи конденсату


Натяжной потолок

Волога, що з'являється на поверхні стелі - це самий звичайний конденсат, причиною якого є точка роси. Ті, хто був уважним на уроках фізики в школі, напевно пам'ятають, що точка роси - це температура, при якій містить вологу повітря охолоджується настільки, що досягає стану насичення і переходить із газоподібного стану в рідину. При нормальному і близькому до нього атмосферному тиску (760 мм рт. ст.) точка роси залежить від двох факторів:

  • вологості в приміщенні;
  • температури повітря в приміщенні.

Не будемо глибоко вдаватися в фізику, зазначимо лише, що:

  • при температурі +20 °C і вологості 80% на будь-якій поверхні, що має температуру +16 °C, утворюється конденсат;
  • при +20 °C, але 100%-ої вологості точка роси фактично збігається з температурою, конденсат утворюється на будь, більш холодній поверхні.


Причины появления конденсата

Таким чином, теоретично позбавитися від конденсату можна, підвищивши температуру або знизивши вологість. На практиці, звичайно, вибирають другий варіант, що передбачає пристрій вентиляції.

Точка роси і стелі з ПВХ


Точка росы и потолки из ПВХ

Утворення конденсату не особливо залежить від матеріалу натяжної стелі - воно відбувається з-за підвищеної вологості повітря. Тому вибирати натяжна стеля слід, тільки виходячи з дизайнерських міркувань, в яких стелі з ПВХ дають необмежені можливості.

Але у виборі потрібно враховувати ще один суттєвий факт. Втрати тепла через стельове перекриття становлять близько 1%. «Дихаючі» матеріали пропускають повітря, тому пар, пройшовши через тканинна натяжна стеля і досягнувши точки роси десь в перекритті, перетвориться у воду. У теплу пору року це ніяк не позначиться на стані стельових конструкцій, але холоду вода замерзне, а, отже - розшириться. Кілька таких циклів послужать причиною часткового руйнування перекриття з бетону або іншого матеріалу.

На додаток до вищесказаного можна відзначити, що плівка ПВХ є своєрідним пароизолятор, а значить, вона не пропустить тепле вологе повітря назовні, і волога не вбереться в перекриття, що збереже його цілісність на більш довгий час.


Вентиляция в доме

Висновок напрошується сам собою: натяжні плівкові стелі грають роль пароізолятора, утримуючи вологе повітря в приміщенні і перешкоджаючи йому проникати в стельові конструкції. При цьому надмірно вологе повітря повинен виходити назовні через систему вентиляції.