Підйомно-поворотні ворота своїми руками


Подъемно-поворотные ворота своими руками

У наші дні все помітніше проявляє себе тенденція, яка полягає у відмові від використання при будівництві гаражів традиційних розпашних воріт і переходу до нових конструктивних рішень, що дозволяє отримувати досить зручні у використанні і не займають зайвого простору механізми.

Функціональне призначення

Вимоги, що пред'являються до сучасних гаражним воротам, визначаються (у загальному випадку) чинними будівельними нормативами і зазвичай виглядають наступним чином:

 • ворота будь-якого типу і конструкції повинні мати необхідну міцність, достатню для того, щоб виключити яку-небудь можливість несанкціонованого проникнення в гараж;
 • конструкція воріт повинна забезпечувати підтримку в гаражі комфортних умов проживання (роботи) і розташовувати хорошою тепло - і гідроізоляцією;
 • підйомні ворота обраного вами виду повинні відрізнятися сучасним дизайном, що гармоніює з обробкою всього гаражного будови в цілому.


Предназначение подьемно-поворотных ворот

Підйомно-поворотні механізми повною мірою задовольняють всім вимогам, що пред'являються до конструкцій подібного класу, і забезпечують комфортні умови експлуатації вашої гаражної споруди. Вибір робочих розмірів воріт цього типу здійснюється, як правило, з урахуванням габаритів вашого автомобіля і всієї будови в цілому

Конструкція воріт


Конструкция подъемно-поворотных ворот

В основу функціонування воріт поворотного типу закладений принцип примусового руху стулки по задається спеціальними напрямними траєкторії. При такому русі ворітної полотно переміщається з вертикального (закритого) положення - горизонтальне (відкрите).

Ворота підйомно-поворотного типу містять у своєму складі наступні сайти та робочі механізми:

 • рама (підстава);
 • рухоме полотно;
 • механізм відкривання.

Стулка (полотно) підйомно-поворотного механізму виконується у вигляді жорсткого каркасного модуля, який при закриванні воріт піднімається і забирається в подпотолочную нішу під дією спеціального шарнірно-важільного механізму. Як противаг у механізмі управління воротами використовуються пружини компенсуючої дії, поточний стан яких («натягнуті - ослаблені») визначається позицією стулки.


Схема деталей подъёмно-поворотных ворот

Подібна конструкція дозволяє практично безшумно управляти закриванням та відкриванням воріт і гарантує повну безпеку їх експлуатації.

Порядок монтажу воріт


Порядок монтажа подъёмно-поворотных ворот

Збірка підйомно-поворотних воріт своїми руками зазвичай проводиться в наступній послідовності:

 1. Виготовляється рамна конструкція, зібрана з брусків підходящого перетину з тим розрахунком, чтобывысота її становила близько 2,2 м, а ширина - близько 2.8 м.
 2. Готові бруски скріплюються потім за допомогою металевих кутників; при цьому нижня поперечина заглиблюється в стяжку підлоги на глибину около10 див. Бічні стійки рамного каркасу закріплюються в гаражному отворі за допомогою металевих штирів.
 3. Поворотне полотно можна виготовити з металевих куточків, зварених у вигляді рами. Отримана таким чином конструкція спочатку обшивається дошками, а потім оббивається сталевим листом.
 4. Потім слід провести розмітку і встановити кронштейни, за допомогою яких вертикальні полози будуть кріпитися до стіни. Після їх монтажу необхідно залити монтажною піною всі зазори, що утворилися між стіною і рамою.
 5. Далі проводиться монтаж стельових (горизонтальних) напрямних, після чого готове полотно можна буде встановити в полози.
 6. Після цього можна приступати до монтажу вузла підйомно-поворотного механізму; при його облаштуванні пружини слід відрегулювати таким чином, щоб полотно воріт піднімалося вгору з невеликим зусиллям, але в той же час і не соскальзывало б вниз мимовільно.
 7. По завершенні збирання вам залишається встановити на ворота фурнітуру та інші аксесуари.

Поради фахівців


Подъемно-поворотные ворота

Проведення будь-яких монтажних робіт буває пов'язане, як правило, з рядом аспектів, врахувати які вам допоможуть наступні рекомендації професіоналів:

 • стельові напрямні повинні виставлятися строго горизонтально, в іншому випадку полотно може застрявати в них при переміщенні. Вирівняти положення направляючих можна за допомогою прокладок, що встановлюються між балкою і рамним підставою воріт;
 • для регулювання сили натягу компенсаційних пружин слід скористатися спеціальним регулювальним пристроєм, що входить в комплект підйомно-поворотного механізму. При цьому пружини фіксуються у різних положеннях, що відповідають різним положенням стулки воріт;
 • в цілях підвищення рівня безпеки експлуатації воріт підйомно-поворотного типу з противагою на рамний каркас слід встановлювати спеціальні страхувальні обмежувачі (стопори).