Підготовка стін під фарбування


Подготовка стен под покраску

Підготовка стін під фарбування є не менш важливим етапом, ніж сама фарбування, тому що кінцевий результат, а саме довговічність і зовнішній вигляд, буде прямо залежати від правильно виконаної підготовки стін під фарбування.

Підготовка стін до фарбування водними сумішами


Подготовка стен под покраску водными составами

Етапи підготовки стін до фарбування:

  1. Першим етапом після підготовки стін до фарбування є очищення стін від бруду, патьоків розчинів, плям та іншої будівельної пилу.
  2. Наступним етапом вирівнюють стіни шпаклівкою. Про цьому етапі детальніше ви можете прочитати в статті "Вирівнювання стін своїми руками".
  3. Після шпаклівки, поверхню затирають наждачним папером дрібної фракції, максимально згладжуючи поверхню від дрібних крупинок і інших нерівностей. Великі дефекти видаляють металевим шпателем. Дрібні тріщини видаляють за допомогою перетирання поверхні дерев'яною теркою з додаванням води. Великі тріщини та інші пошкодження розшивають, а потім підмазують.
  4. Після висихання поверхню шліфують дрібнозернистою шкуркою або пемзою.
  5. Після цього поверхню ґрунтують. Вибирати ґрунтовку слід відповідно до типу поверхні та майбутньої забарвлення.
  6. Після цього можна приступати до фарбування стін.

Підготовка старих оштукатурених поверхонь до фарбування


Подготовка старых оштукатуренных поверхностей к покраске

Перед фарбуванням слід обов'язково видалити старий фарбувальний набіл. Якщо на поверхні знаходиться один шар фарби, то його можна без зусиль зняти за допомогою води і махової кисті (рогізно щітки). Міцні клейові набіли попередньо (за 1-2 години) змочують гарячою водою і знімають за допомогою металевих шпателів. Також міцні набіли можна змочити 2 - 3 процентним розчином соляної кислоти і після нанесення знімають розм'якшений шар. Після зняття, поверхня завжди ретельно промивається і очищається.

Підготовка оштукатуреної поверхні під фарбування олійними сумішами

Для підготовки оштукатурених поверхонь до фарбування масляними фарбами слід провести процедуру очищення, описану пунктом вище. Після цього поверхню стін оліфи. Після висихання, пошкоджені ділянки поверхні стін підмазують олійної, олійно-емульсійної або лакової шпаклівкою під стати олійною забарвленням.

Підготовка дерев'яних поверхонь під фарбування


Подготовка деревянных поверхностей под покраску

Для того, щоб оліфа добре просочувала деревину при її нанесенні, слід трохи підігріти оліфу. Перед нанесенням оліфи, слід ретельно перевірити поверхню від виступів і нерівностей, які можна прибрати добре знайомими вам засобами. Звичайно ж, як і всі поверхні, поверхня дерева слід очистити. Якщо на дерево вже нанесена стара олійна фарба, то її можна зняти трьома способами: механічно, хімічно і термічно.

Сподіваємося, що дана стаття допоможе вам підготувати стіни під фарбування та допоможе уникнути труднощів по підготовці стін в майбутньому.


Окрашенные стены


Подготовленные и покрашенные стены


Декоративная покраска стен