Підйомні гаражні ворота своїми руками


Требования к гаражным и складским варотам

Особливістю нашого часу є безперервне вдосконалення технічного рівня виробів, вироблених сучасною автомобільною промисловістю. Те ж саме можна сказати і про продукції, що випускається супутніми автомобілебудуванню галузями виробництва; причому це твердження справедливо і для такої важливої їх складової, якою вважаються всім нам знайомі гаражні ворота.

В останні роки на зміну традиційним навстіж (зсувним) механізмам все частіше приходять більш зручні в експлуатації і більш компактні ворота підйомного типу. Але специфіка цих конструкцій пред'являє до їх розробникам особливі вимоги, без виконання яких всі ці нововведення не мали б ніякого сенсу.

Вимоги, що пред'являються до гаражним воротам


Пример автоматических складных ворот

Сучасні гаражні ворота (незалежно від їх виду та конструкції) повинні повністю задовольняти наступним вимогам:

 • такі ворота покликані, в першу чергу, виключити можливість проникнення сторонніх осіб у приміщення гаража, тобто повинні бути досить міцними;
 • вони повинні забезпечувати всі необхідні умови, пов'язані з підтриманням всередині об'єкта комфортного мікроклімату (мати якісну тепло - і гідроізоляційний захист);
 • підйомні ворота будь-якого класу повинні бути досить прості в експлуатації і розташовувати сучасним привабливим виглядом.

Ворота підйомного типу найбільш повно відповідають усім наведеним вище умовам, причому основним їх перевагою прийнято вважати компактність. Крім цього, вони настільки прості в експлуатації, що навіть у відсутності автоматичного приводу управління ними не представляє особливої складності.

Зазначимо, що з вибором типу і конструкції гаражних воріт вам слід визначитися ще на стадії проектування всього гаражного споруди; при цьому їх розміри встановлюються, як правило, виходячи з розмірів всього гаражного будови в цілому і габаритів зберігається в ньому автомобільної техніки.

Згідно з чинним будівельним нормам підйомні ворота можуть мати наступні типові розміри: по ширині - не менше 2,5 м, а по висоті - близько 1,9-2,4 м.

Типи підйомних воріт

За своїм конструктивним виконанням всі підйомні ворота діляться на наступні основні типи:

 • складні конструкції;
 • підйомно-поворотні механізми;
 • секційні ворота.


Складной вид ворот


Подъемно-поворотный вид ворот


Секционный тип ворот

Крім того, за видом приводного пристрою розрізняють керовані вручну механічні ворота і конструкції з автоматичним приводом (у тому числі і з приводом, керованих дистанційно).

Важливими факторами, що визначають вибір підходящої для вашого випадку конструкції воріт, є сезонність їх експлуатації, а також порядок догляду за прилеглим до гаражу ділянкою.

На відміну від воріт орного типу, належать до категорії порівняно простих конструкцій, підйомні ворота в плані їх самостійного виготовлення являють собою механізм набагато складніший. Ось чому для изготовленияподъемных гаражних воріт своїми рукамивамболее всього підійде варіант придбання готового комплекту, що включає в себе всі необхідні елементи для складання конструкції.

Самостійна збірка гаражних воріт проводиться зазвичай з урахуванням докладних вказівок, наведених в інструкції, що додається до комплекту інструкції (доповненої до того ж схемою з'єднання окремих механізмів).

Входять у склад супровідної документації ескізи допомагають виконавцю уникнути можливих помилок в роботі і помітно спрощують всі вироблені складальні операції.

Послідовність складання воріт підйомного типу


Монтаж подъемных ворот


Схема управления воротами

Проведення більшості складальних операцій зажадає від вас наявності наступного робочого інструменту:

 • перфоратора або дриля (шуруповерта);
 • комплекту побідитових свердел;
 • набору монтажного інструменту;
 • вимірювальної рулетки;
 • рівня.

Монтажні роботи починаються, як правило, з облаштування дверного отвору, причому для гаражів, виготовлених з пінобетонних блоків, його необхідно буде зміцнити допомогою додаткового металевого каркаса.


Параметры дверного проема для ворот

Порядок проведення всіх наступних монтажних операцій, які повинні виконуватися в процесі складання підйомних воріт, виглядає приблизно наступним чином:

 1. Монтаж звареного з металевих профілів рамного каркаса, що представляє собою основу майбутніх воріт.
 2. Облаштування допоміжних (горизонтальних і вертикальних) напрямних, необхідних для завдання траєкторією переміщення полотна воріт.
 3. Тонка настройка (позиціонування) направляючих, що встановлюються під невеликим кутом один до одного.
 4. Установка на рамному каркасному підставі кронштейнів з закріпленими на них роликами ковзання.
 5. Монтаж та налаштування спеціальної системи противаг, керованих за допомогою сталевого троса.