Підключення насосної станції своїми руками


Как подключить насосную станцию

Водопостачання є однією з головних комунікацій в будинку. І вже давно вона не обмежується прокладкою трубопроводу з водопровідним краном. Технології, які застосовуються сьогодні, дозволяють організувати ефективну систему, яка зможе забезпечити водою все приміщення. Зокрема, це вирішується шляхом самостійного буріння свердловини і установки насоса. Але для завершення робіт вам належить все правильно підключити. І перед тим, як здійснити підключення насосної станції своїми руками, потрібно розібратися в тому, як правильно це зробити.

Яка станція підійде саме вам?

Відповідь на це питання дасть оцінка експлуатаційних завдань, і споживачеві сьогодні пропонується на вибір два види станцій для закачування води - промислові та побутові. Для першого варіанта буде потрібно спеціальний інструмент і кваліфіковані працівники, а з підключенням побутової можна впоратися і самостійно.

Зверніть увагу! Побутова насосна станція здатна задовольнити потреби води в домашніх масштабах: полив городу, робота пральної і посудомийної машини і ін.

В якому місці встановити насосну станцію

Встановлювати насосну станцію можна в кесонах, підвалах чи інших спеціально обладнаних приміщеннях. Монтаж повинен проводитися з такою умовою, щоб в процесі експлуатації вона не піддавалася механічних впливів.


Выбор места установки станции

При самостійному підключенні насосної станції її потрібно розташувати неподалік від стін, тому що при роботі вона вібрує і може пошкодитися про них. Також необхідно обладнати спеціальну підставку, яка захистить станцію від грунтових вод (такий варіант розглядається при установці станції в підвалі).

Зверніть увагу! Встановлювати насосну станцію потрібно не далі 10 метрів від свердловини, тому що тільки на такій відстані гарантується максимальне всмоктування води.


Расстояние до скважины

Переходимо до установки

Перед початком робіт потрібно розрахувати довжину труб і кабелю, який знадобиться. Придбати все необхідне, підготувати інструмент і прочитати інструкцію з експлуатації.

Визначившись з місцем установки, приступайте до його підготовки. Для цього можна з розчину залити п'єдестал або спорудити його з цегли. Зберіть опалубку необхідних розмірів, щоб вона була трохи більше самої станції, і залийте все розчином.

Коли розчин висохне, розмітьте місця кріплення і просвердлите отвори. Так як станція буде стояти в горизонтальному положенні замість анкерів можна вставити дерев'яні розпірки, які цілком зійдуть для кріплення.

Зверніть увагу! Кріпити потрібно максимально надійно, і щоб мінімізувати вібрацію при роботі, підкладіть під основу насоса гумову прокладку.

Монтаж комунікацій

Після монтажу насосної станції потрібно зробити розводку труб і електропроводки. При прокладці проводів обов'язково подбайте про заземлення, а монтаж труб повинен бути надійним, і, головне - виключити можливість потрапляння повітря. Це потрібно для того, щоб при роботі спрацьовувало автовідключення, а це можливо тільки при максимальній міцності з'єднань і вакууму в системі. Для надійності з'єднання використовуйте фум-стрічку.


Блок для защиты от сухого хода

У деяких насосах є вбудований захист від сухого ходу та приймальний клапан. У такому випадку вам буде потрібно тільки під'єднати приймальний клапан до джерела води, а вихідний до водопровідних трубах.

Зверніть увагу! Якщо у вашому насосі немає таких пристроїв, то для надійної роботи потрібно інше підключення.

На виході з свердловини монтується зворотний клапан, на всмоктувальну магістраль приймальний (клапан), між ними встановлюється захист насоса від сухого ходу, і всі ці з'єднання надійно кріпляться з'єднувальними фітингами, які обов'язково потрібно підстрахувати, обмотавши їх фум-стрічкою.

Підключення станції

  1. Для початку збирається ежектор - це литий трійник з виходами для з'єднань труб. У нижній частині монтується грубий фільтр з металевої сітки.
  2. Далі збирається згін необхідного діаметра, зазвичай він складається з двох труб різних розмірів сполучених спеціальними перехідними сполуками. Його потрібно закріпити на верхню частина пластикового розтруба ежектора.
  3. Щоб забезпечити перехід на водопровідну магістраль, на виході з згону монтується бронзова муфта, яка і виконає це з'єднання.
  4. Потім потрібно укласти сполучні магістралі труб від свердловини до насоса. Для цього труби монтують в заздалегідь викопаної траншеї.
  5. На обсадної трубі треба заздалегідь встановити оголовок з пластикової труби з плавно загнутим кутом.
  6. Перед опусканням труби в оголовок її необхідно акуратно просунути в коліно. Для герметизації простору його заповнюють монтажною піною. Далі трубу з'єдную перехідниками з зовнішньою частиною магістралі.
  7. Заздалегідь зібраний ежектор опускається у воду, на необхідну глибину, яку потрібно заздалегідь відзначити.
  8. У фіналі на обсадної трубі закріплюється оголовок, який кріпитися за допомогою армованого скотча.


Схема подключения насосной станции

Фільтр у ланцюзі подачі - ставити чи ні


Фильтр для насосной станции

Перед встановленням і підключенням насосної станції потрібно подумати про те, ставити фільтр чи ні. Навіть якщо ви не будете використовувати воду для побутових потреб та приготування їжі, то краще всього встановити фільтр. Тому що у водах, так чи інакше, присутні різні домішки (пісок або мул) які можуть надати несприятливий вплив на роботу самої станції.

Найдоступніший варіант - установка фільтруючого елемента перед входом магістралі водопроводу в станцію, а саме на всмоктуючому пристрої.

По закінченні процесу монтажу потрібно провести регулювання насоса на механізм подачі води і всмоктування згідно інструкції.

Відео

Важлива інформація про встановлення насосної станції коротко і по суті.