Підключення пральної машини до каналізації


Подключение стиральной машины к канализации

Автоматичні пральні машини давно і міцно увійшли в наш побут, неможливо уявити сучасне житло без їх наявності. Після підведення води та електроенергії наступним етапом є підключення пральної машини до каналізації.

Пральні машини встановлюються у ванній кімнаті або на кухні, тому підключення до каналізаційних мереж виконується приєднанням до сифону кухонної мийки, раковини у ванній або безпосередньо до труб каналізації.

Іноді для тимчасового зливу використаної води при пранні вдаються до закріплення гачка-фіксатора, що входить у комплект машини, до бортика ванни, раковини або унітазу. Але це дуже незручний варіант.

Погодьтеся, те обставина, що користуватися ванною під час прання білизни неможливо, не може створити належного комфорту. А після прання ванну доведеться ретельно очистити від залишків бруду та прального порошку.


Слив воды в ванную

Крім того, завжди є ймовірність, що при необережному русі або просто з-за вібрації при роботі машини закріплений фіксатор може зісковзнути. Результат - потоп у власній квартирі і затоплення розташованих нижче квартир сусідів.

Тому на цьому "дідівський" спосіб підключення зупинятися не варто. Перед тим, як приступити до роботи, треба обов'язково ретельно вивчити прикладену до кожної пральній машині інструкцію.

Підключення до сифону з застосуванням роз'ємів для зливного шланга


Подключение к сифону

Найпростіший сифон являє собою вигнуту трубку, через яку вода з джерела скидання потрапляє в каналізацію. Найбільш поширені сифони пляшкового виду, оснащені колбою, в якій створюється водяний затвор. У продажу є сифони пляшкового типу, що мають додаткові виходи для підключення пральних машин. При застосуванні такого сифона шланг зливу пральних машин просто приєднується до відведення сифона. Фіксація з'єднання виконується спеціальною муфтою.

Підключення безпосередньо до системи каналізації


Подключение непосредственно к системе канализации

Цей варіант підключення також надійний і зручний для експлуатації. Всі пральні машини комплектуються зливними шлангами стандартної триметрової довжини, в деяких моделях 5м. При необхідності шланг дозволяється нарощувати на 1,5 м, на практиці це відстань іноді збільшують до 3 метрів. Але по можливості краще все ж шланг не нарощувати. Злив відпрацьованої води в процесі прання білизни відбувається за допомогою помпи, вбудованого в машину. Навантаження на помпу, яка є одним з найбільш проблемних місць будь-якої машини, безпосередньо залежить від довжини шланга зливу - чим коротше шланг, тим менше навантаження.


Сливной шланг для стиральной машины

Треба враховувати те обставина, що в будь-якому місці, де відбувається звуження шланга, з часом може утворитися засмічення, тому замість нарощування шланга краще придбати цілий шланг більшої довжини. Якщо без виконання з'єднання неможливо обійтися, то в якості з'єднувача треба використовувати стандартну поліпропіленову трубу з внутрішнім діаметром 20 мм

Кінець шланга обов'язково повинен розташовуватися на висоті не менше 60 см від низу машини. Це дозволить виключити самопливне витікання води з бака по зливному шлангу. Це часто відбувається навіть у тому випадку, коли середина шланга піднята, але кінець опущений. Вода витікає за законом сполучених посудин, так як кінець шланга розташовується нижче водяного рівня в камері пральної машини.


Схема подключения стиральной машины

Шланг зливу кріпиться на задній стінці машини на рівні 80-ти см, а другий його кінець опускається в трубу каналізації. Неприпустимо занурення шланга в воду.

Якщо ваша каналізація виконана з пластикових труб, то в розтруб встановлюється косою пластиковий трійник діаметром 50 мм, потім в нього вводиться шланг зливу. При чавунних трубах каналізації сифон треба витягнути, встановити гумовий перехідник з чавуну на пластик і вставити у неї такий же трійник.


Соединение шлангов с канализационными трубами

При виконанні підключення на кухні трійник повинен мати форму букви, при цьому один висновок трійника використовується для кухонної раковини, а другий для самої пральної машини. Для забезпечення щільності з'єднання висновок встановлюється ущільнювач.

Виконавши весь комплекс робіт, який необхідно виконати у відповідності з інструкцією пральної машини пробну прання.

При неправильному підключенні до системи каналізації машина не зможе виконувати прання в нормальному режимі, вона буде періодично зупинятися під час роботи або видавати повідомлення про помилку, яке вказує про забруднення зливного фільтра.

Правильно виконане підключення пральної машини до каналізації, при обліку всіх особливостей прокладеною у вашій квартирі каналізаційної системи, забезпечить надійну і безпроблемну роботу машини і зробить сам процес прання необтяжливим, а приємним.