Підключення теплої підлоги до терморегулятора

Подключение теплого пола к терморегулятору

Терморегулятор - це автоматичний пристрій, що дозволяє безпечно і без зайвих енерговитрат регулювати виділяється з обігрівача тепло. Підключення теплої підлоги до терморегулятора проводиться безпосередньо після його укладання, і в цій статті ми розглянемо, як правильно це зробити.

Види та принципи роботи

Терморегулятор

Терморегулятори діляться на два виду:

  1. Непрограмовані, в цих апаратах не передбачена установка програмного управління, і працюють вони за однією заданою схемою.
  2. Програмовані, такі терморегулятори можуть працювати за заданим параметрам, які можна встановити самостійно.
Зверніть увагу! Не рекомендується використовувати програмовані моделі в невеликих приміщеннях, тому що їх обігрів може знадобитися в будь-яку хвилину, і буде зручніше скористатися непрограммируемой моделлю і включати його в необхідний час.

Полегшити підключення терморегулятора до теплого підлозі, допоможе інформація про його працездатності.

Пристрій терморегулятора входить спеціальний виносний датчик, завдання якого вимірювати температуру навколишнього середовища в квартирі і передавати її на пристрій.

Після отримання, обробки і порівняння даних терморегулятор задає параметри роботи опалювального приладу.

Як правильно підключити терморегулятор

Для всіх видів теплих підлог встановлення терморегулятора просто необхідна. Зазвичай схема підключення додається з приладом, але якщо у вас немає такої, то можна скористатися наведеними нижче порадами.

Схема подключения пола к терморегулятору

Спочатку потрібно провести підготовчі роботи:

  • Проводимо ретельний огляд пристрою на наявність поломок або сторонніх предметів.
  • Перевіряємо якість з'єднань і кріплень.
  • Оглядаємо контакти на правильність розташування термопари.
Зверніть увагу! Монтаж електричного обладнання проводиться тільки в знеструмленому приміщенні.

Визначаємо місце встановлення

Перед підключенням потрібно подумати про те, де вам буде зручніше встановити терморегулятор. Працювати він може як від розетки, так і від прямого підключення до мережі. Тому розрахуйте таке місце, де він буде знаходитися в доступності, і в той же час не буде виділятися і псувати інтер'єр кімнати.

Де встановити термодатчик

Расположение датчика температуры

Фахівці рекомендують монтувати його на ділянці підлоги, де немає нагромадження меблів. Це убезпечить його від поломки, якщо вам знадобиться пересунути диван або шафа.

Зверніть увагу! Якщо у вашій квартирі теплі підлоги працюють на основі інфрачервоної плівки, то краще вмонтувати термодатчик з виворітного боку і з'єднати проводами з термостатом.

Якщо у вас тепла підлога з бетонною основою, то термодатчик монтується в металевій гофротрубе. Її потрібно ізолювати від потрапляння розчину при заливці. У цьому разі такий спосіб установки сприяє безперешкодному вилучення пристрою у випадку поломки.

Монтаж терморегулятора

Монтаж терморегулятора

Після того як буде готовий теплий пол і встановлений термодатчик, можна приступати до установки терморегулятора.

В наміченому місці монтажу, згідно з розмірами пристрою, робиться поглиблення, яке очищується від залишків бетону. Потім до нього проводиться електрокабель. Його можна провести за допомогою пластикових каналів або в спеціально підготовленої штробі.

Потім з приладу знімається верхня панель, і головна частина встановлюється в виїмку. Підрівняти його з рівнем стіни, потрібно максимально закріпити його саморізами або спеціальними кліпсами, в залежності від того, які передбачені кріплення. Нерівності навколо терморегулятора шпаклюються, і потім накладається і кріпиться верхня частина.

Підключення живлення

Обозначения на терморегуляторе

Коли ви встановили всі пристрої, необхідно правильно під'єднати живлять дроти. Для цього нульовий провід, фазу і заземлення приєднують до контактів на терморегуляторі. Для всіх пристроїв маркування цих проводів така: N-нуль, L - фаза, PE - земля.

Підключення закінчено, можна перевіряти роботу.

Зверніть увагу! Один терморегулятор може обслуговувати кілька теплих підлог. Якщо у вас така ситуація, то їх потрібно підключати паралельно. Тут є одне «але»: при підключенні двох теплих підлог в різних кімнатах працювати все буде від одного термодатчика. В такому випадку монтаж одного терморегулятора в двох різних за кліматом приміщеннях просто неефективний.

Підводячи підсумок вищесказаного, можна сказати, що встановлення терморегулятора далеко не другорядне завдання в монтажі теплої підлоги. Від правильного монтажу в цілому залежить якість роботи.

Шановні читачі, якщо ви можете доповнити інструкцію, то ваш досвід обов'язково допоможе нашим читачам самостійно провести таку роботу.

Відео

Це відео допоможе вам краще розібратися в питанні.