Світлодіодне підсвічування стелі своїми руками


Светодиодная подсветка потолка

Ще кілька років тому, говорячи про висвітлення, всі представляли лампу розжарювання. Однак сьогодні для оформлення поверхні стелі використовуються безліч технологій, які включають в себе різні декоративні джерела світла.

Самим затребуваним варіантом декоративного освітлення є проект «зоряне небо» і підсвічування по контуру натяжної або підвісної стелі. Другий варіант варто розглянути ретельніше. Використовуючи цей прийом можна досягти дивовижної гри світла і візуально збільшити простір.

Підсвітка стелі

Як правило, в основі стельової підсвічування укладені світлодіоди. Не виключено використання люмінесцентних або неонових лампочок, але їх можливості значно вже. Неонова підсвітка потребує високій напрузі, що в свою чергу досить пожежонебезпечно. Більше того, обидва ці варіанти мають досить трудомісткий монтажний процес і невеликий вибір кольорів. Найбільш оптимальним варіантом є світлодіодне підсвічування стелі своїми руками.


Светодиодная лампочка

Світлодіоди мають наступний ряд плюсів:

  • проста установка;
  • економічність;
  • широкий вибір колірної гами;
  • тривалий експлуатаційний термін.

Світлодіодна стрічка являє собою гнучку струмопровідну основу з нанесеними діодами.

Вибір світлодіодної стрічки


Выбор светодиодной ленты

Вибираючи світлодіодну стрічку необхідно керуватися межпотолочным відстанню і світлом світіння. При цьому не варто недооцінювати роль кольорової гами, оскільки кожна з них має певний вплив на людину, наприклад, зелені відтінки більш приємні очам, а сині - дають дуже тьмяне освітлення. Ціна теж відноситься до істотних показників, тому не варто гнатися за найдешевшою стрічкою, оскільки якість відповідає вартості і незабаром кольору почнуть деградувати, або зовсім перегорять деякі діоди.


Лента светодиодная

Далі потрібно визначитися з необхідною кількістю освітлювального матеріалу. Для цього необхідно виміряти периметр підсвічується поверхні. На основі отриманих підрахунків продавець-консультант в магазині підбере вам відповідний блок живлення і контролер.

Монтаж діодної підсвітки


Монтаж подсветки

В основному при установці світлодіодного підсвічування необхідний монтаж гіпсокартонної виступу, який і буде вмонтована стрічка. При цьому світловий потік направлений до верху. Перед фіксацією стрічки необхідно ретельно очистити і знепилити основу. Зняти захисну плівку з стрічки і зміцнити її, на поверхні, злегка притиснувши.

Зміцнення підсвічування на поверхні не повинно викликати ніяких труднощів. Головним завданням є нарізка і з'єднання стрічки, що випускається в круглих п'ятиметрових бобінах. Для розрізу потрібно використовувати спеціальні розмічені ділянки. При пайку ділянок стрічок намагайтеся уникати перегріву.


Нарезание ленты

Обов'язково врахуйте, що не можна скріплювати більше трьох бобін (в сукупності 15 метрів), оскільки доріжки проводять електрику не осилять такий потік напруги. При наявності підсвітлюваний ділянки перевищує 15 метрів, необхідно виконувати паралельні з'єднання.

Повертаючись до вибору стрічки і впливу на нього міжстельового відстані, оскільки саме від того показника буде залежати потужність купується лампи, яка зможе забезпечити рівномірне підсвічування. При надто малій відстані між стелею і стрічкою на його площині будуть відображатися білі плями. Ні в якому разі не можна перегинати стрічку під кутом 90 градусів - це призведе до її пошкодження.

При підключенні світлодіодної стрічки необхідно діяти наступним чином:

  1. В блок живлення підключається мережевий шнур згідно з контактами L і N, за умови, що він не має мережевого шнура.
  2. Далі блок живлення підключається з контролером з дотриманням полярності.
  3. Якщо стрічка має один колір, вона підключається безпосередньо до блоку живлення, якщо ж більше квітів, необхідно спочатку під'єднати її до контролера.


Схема подключения светодиодной ленты

В обов'язковому порядку варто дотримуватись полярності. Кілька разів переконайтеся в збігу напруги блока, світловий стрічки і контролера.

Не дивлячись на те, що самостійний монтаж світлодіодної підсвітки здається дуже складним процесом, це не так. Тобто вам необов'язково мати освіту електрика або дизайнера по світловому оформленню, щоб домогтися бажаного результату.

Якщо ви вирішили прикрасити свій інтер'єр таким способом, але при цьому у вас абсолютно немає часу на походи в магазин і придбання всього необхідного, досить зайти на спеціалізовані сайти в інтернеті і замовити потрібне обладнання. При цьому зверніть увагу на ціну, так як все обладнання вироблено в Китаї, і потрібно відповідально підійти до вибору, щоб не помилитися з якістю. Китайське виробництво - це не завжди погано, якщо вміти вибирати.