Чим пофарбувати дерев'яний паркан


Чем покрасить деревянный забор

Дерев'яні паркани користуються попитом у заміській і сільської місцевості. З допомогою дерева можна домогтися відчуття єднання з природою. Крім технології зведення варто знати і те, чим фарбувати дерев'яний паркан, щоб максимально збільшити термін його служби.

Крім втрати зовнішньої привабливості, деревина легко гниє і є відмінною середовищем для проживання комах, грибків, цвілі і лишаю. Щоб уникнути таких наслідків, необхідно своєчасно обробляти конструкцію захисними засобами.

Збереження огорожі з дерева


Сохранение забора из дерева

Перш ніж вибирати фарбувальні матеріали для дерев'яного паркану, необхідно провести візуальний огляд. При наявності різнокольорових плям на поверхні можна говорити про загнивання. В цьому випадку потрібна обробка бактерицидну розчином (антисептиком). Перед початком обробки пройдіться по поверхні шліфувальним верстатом, видаливши всі забруднення. Антисептик наноситься в два шари.


Покраска забора

Для фарбування огорожі можна використовувати різні фарби. Олійні фарби перестали користуватися попитом, оскільки при перших заморозках таке покриття починає розшаровуватися. Цілком актуальним варіантом є акрилові фарби, що наносяться безпосередньо на антисептик. Для любителів природної краси оптимальним варіантом стане використання прозорих глазурей і лаків.

Підготовка і фарбування паркану


Подготовка забора к покраске

Для поліпшення зчеплення та економії лаку з поверхнею, її покривають грунтовкою. Покриття наноситься за допомогою невеликої натуральної кисті. Лак необхідно наносити строго в одному напрямку і ретельно його розтирати по забору. Це необхідно для досягнення максимально тонкого шару на поверхні. Таким чином, лак набагато краще просочить паркан, і початковий шар висохне значно швидше.

Після нанесення першого шару необхідно залишити до повного висихання (не менше 24 годин). З допомогою покриття лаком поверхня набуває блиск і зберігає свій колір незмінним. На сьогоднішній день виробники пропонують кілька типів лаків:

  • нітроцелюлозний;
  • уретановий;
  • дисперсійний;
  • поліуретановий;
  • алкідний.

Найчастіше для фарбування огорож з дерева застосовують алкідні лаки. Це обумовлено їх якісними характеристиками. Найбільш екологічно чистим варіантом є водні алкідні лаки.


Алкидный лак

Нітролаки мають відмінні якості, але при цьому дуже токсичні, тому їх застосування у приміщеннях вкрай не бажано. Для роботи з ним знадобиться респіратор.

Поліуретанові фарбувальні засоби мають величезну сферу використання, аж до обробки музичних інструментів. Це цілком зрозуміло, оскільки вони відрізняються міцністю і стійкістю до механічного впливу.


Лак полиуретановый

Вибираючи лак для нанесення на дерев'яний паркан, ретельно підійдіть до цього питання і наносити покриття, строго дотримуючи технологію. Для того щоб фарбувальний шар радував вас багато років, роботи слід проводити в теплу пору року.

Багато років як новий


Окрашеный забор

Ця технологія підходить для початкового проведення фарбування. У тому випадку, якщо раніше проводилася забарвлення, необхідно провести підготовку. Відшарувалася фарбу видаляють за допомогою наждачного паперу, далі поверхню ґрунтують і лише після цього наносять фарбу. Перший шар повинен наноситися лише на місця без фарби і тільки після його висихання покривається вже вся поверхня. Для отримання ідеального результату усі роботи повинні проводитися на попередньо очищеної, знежиреної і обеспыленной поверхні.

Виконуючи ці нескладні рекомендації, можна продовжити життя своєму огорожі на довгі роки.