Фарбування дерев'яних дверей своїми руками

17.01.2021
2 755
Admin

Покраска деревянных дверей своими руками

  1. Повністю дерев'яні двері (раніше пофарбована)
  2. Дверне полотно з верхнім шаром шпону
  3. Двері дерев'яні з брусків
  4. Фарбування дверної коробки і наличників
  5. Заміна коробки

Якщо виникла необхідність у фарбуванні дерев'яних дверей своїми руками, з поставленим завданням досить легко впоратися, маючи на руках певний інструмент. Що саме вам знадобиться, залежить від матеріалу, з якого зроблені двері і від ступеня її пошкоджень.

Повністю дерев'яні двері (раніше пофарбована)

Полностью деревянная дверь

Найбільш простий варіант фарбування дерев'яних дверей своїми руками з'являється тоді, коли вони повністю зроблені з дерева (без додавання таких сучасних матеріалів, як картон, МДФ і шпон).

Тому процес фарбування буде виглядати наступним чином:

  • Уважно огляньте двері. Якщо ви виявили на ній видимі дефекти (подряпини, відшарування фарби і т. п.), дверне полотно доведеться спочатку підготувати. Робити це можна як знявши двері з петель, так і виконуючи всі роботи прямо на її місці знаходження. Для зручності робіт краще зняти дверну ручку.

Подготовка двери к покраске

  • Отже, для початку візьміть шпатель і видаліть відшаровуються частинки фарби. Потім пройдіть двері «шкіркою», щоб видалити дрібні відшарування. Далі вам знадобиться шпаклівка для деревини, з допомогою якої можна усунути ямки на дверному полотні. Шпаклівку слід наносити шаром не більше 1 мм. Якщо дефект більш глибокий, наносити шпаклівку у кілька шарів (але тільки після повного висихання попереднього шару). Висохлу шпаклівку зашліфуйте.
  • Підготовлене таким чином дверне полотно необхідно спочатку загрунтувати (ґрунтовку підбирайте тієї ж фірми-виробника, що і фарбу для деревини - цю інформацію можна уточнити у продавця в магазині), а потім покрити шаром фарби. Щоб не було потьоків, краще користуватися не пензликом, а валиком або фарборозпилювачем.

Дверне полотно з верхнім шаром шпону

Покраска двери со слоем шпона

Фарбування дерев'яних дверей своїми руками, мають шар шпону, в принципі, схожа на фарбування повністю дерев'яних дверей.

Але є і виключення. Справа в тому, що дуже часто у таких дверей в нижній їх частині шпон за час експлуатації відшаровується. Тому, перш за все, його необхідно акуратно відокремити від решти двері (не ламаючи), промазати полотно і виворітну сторону шпону спеціальним клеєм для деревини, а потім затиснути в струбцинах, уклавши на наклеюються ділянки зверху дошки або шматки фанери (це забезпечити щільне і рівного прилягання шпону). Проводити цю «операцію» слід на знятому і укладеному горизонтально дверному полотні.

Після висихання клею можна приступати до фарбування дверей. Для цих цілей підійдуть такі відтінкові і деревозащищающие склади, як Pinotex.

Для досягнення потрібного кольору фарбувати дверне полотно можна кілька разів, кожен раз тільки після повного висихання попереднього шару.

Фарбувальний склад можна наносити пензлем або валиком. Для додання двері блиску зверху покрийте її шаром лаку для деревини.

Двері дерев'яні з брусків

Лак для покрытия двери

Трохи інакше слід чинити, якщо мова йде про фарбування дерев'яних дверей з брусків, виконуваної своїми руками. Ці двері треба не просто пофарбувати, але і обов'язково розкрити двома-трьома шарами лаку, кожен раз ошкуривая залакованих поверхню. Така технологія дозволить отримати рівний шар лаку, хоча сама двері може бути трохи «плямистою», так як вона збирається з окремих брусків, що мають різну пористість і тому по-різному всмоктуючих фарбувальний склад.

Фарбування дверної коробки і наличників

Покраска наличников и дверной коробки

Зрозуміло, що зняти дверну коробку (без її подальшої заміни нової) не вийде. Тому шліфувати і фарбувати її доведеться прямо на місці. Щоб у процесі не забруднити фарбою інші поверхні, заклейте їх малярським скотчем. Наносити фарбу слід маленьким пензликом або валиком. Кількість шарів фарби повинно збігатися з її кількістю шарів на дверному полотні (інакше у вас може вийти інший відтінок).

А ось наличники можна попередньо зняти (так їх буде легше фарбувати). Їх також необхідно спочатку ошкуріть, а потім покрити декількома шарами фарби.

Якщо дверне полотно ви покрили лаком, не забудьте теж саме повторити і з дверною коробкою, і з лиштвами.

Заміна коробки

Замена дверной коробки

Нерідко при реставрації дверей кращим рішенням стає не просто їх фарбування, але і заміна дверної коробки (наприклад, якщо раніше у дверного отвору не було порога, а зараз він став необхідний). У цьому випадку низ дверного полотна (приблизно 1 сантиметр) необхідно буде відпиляти (для цього краще підійде ручна пила по дереву). Потім зріз слід зашкурити, і лише після цього все дверне полотно можна буде покривати першим шаром фарби.

Нову дверну коробку теж слід пофарбувати, використовуючи ту ж саму фарбу. А ось кількість шарів, швидше за все, доведеться збільшити, так як її первісний колір може відрізнятися від початкового кольору дверного полотна.

Читайте також

Вам також може бути цікаво