Фарбування стелі з гіпсокартону


Покраска потолка из гипсокартона

Гіпсокартон і понині залишається тим будівельним матеріалом, який часто застосовують для приведення стелі в належний стан - популярний і практичне за сучасними мірками. Він являє собою багатошаровий матеріал з серцевиною з негорючого матеріалу - гіпсу і облицювання з картону, звідки і походить його назва. Гіпсокартон дає можливість розвинути немислимий політ фантазії будь-якого майстра при створенні різних конструкцій на стелі - фігурних і багатошарових. Він істотно знижує трудомісткість робіт, дозволяє відчутно економити час для створення унікальних, зачаровують конструкцій, особливо при поєднанні його конфігурацій зі світловими ефектами. Будь-які дизайнерські знахідки» важко повторювані, а, отже, завжди відрізняються новизною і оригінальністю.

Переваги гіпсокартону


Преимущества гипсокартона

Гіпс як основний компонент гіпсокартону, являє собою мінерал (найчастіше це сульфат калію в чистому вигляді), який є осадовим матеріалом, виявленим на скелях. Низька радіоактивність, екологічна чистота, нетоксичність, ідентичність кислотності шкіри людини дозволяють віднести його до високого ступеня гігієнічному будівельного матеріалу. Його часто називають «дихаючим» з-за унікальної властивості поглинати міститься в повітрі приміщення надлишкову вологу і, навпаки, віддавати вологу сухого повітря, в результаті чого дихати в таких умовах значно легше.


Листы гипсокартона

Перевага гіпсокартону - висока ступінь опору. Його міцність перебувати у прямо пропорційній залежності від товщини шару гіпсу. Гіпсокартон вигідно відрізняється від інших будівельних матеріалів за своїм полегшеним ваговими показниками. Спеціальні добавки до гіпсу здатні надати гіпсокартону будь-які властивості, наприклад, вологостійкість, вогнетривкість. Негорючість гіпсу забезпечується за рахунок того, що він містить в собі воду, комбіновану на хімічному рівні, в результаті чого при найвищих температурах така вода різко випаровується. А, як відомо, при різкому випаровуванні тіло охолоджується. Звідси і здатність гіпсокартону ефективно боротися з вогнем.

Особливості роботи з гіпсокартоном

Фарбування стелі з гіпсокартону є далеко не першим і не завершальним етапом робіт. Йому передує важлива підготовча робота, про яку ми поговоримо докладніше.

Перш ніж фарбувати гіпсокартон, необхідно добитися того, щоб його поверхня була гладкою. Листи гіпсокартона кріпляться до стелі або за допомогою стандартних направляючих (алюмінієвих або дерев'яних), або простим способом за допомогою шурупів, цвяхів або клею. Сліди від кріпильних елементів необхідно ретельно приховати. Не доведеться нічого приховувати лише у випадку кріплення гіпсокартонних плит з допомогою клею. У всіх інших випадках все поглиблення кріплень маскуються «під нуль» з допомогою шпаклівки.


Способы крепления гипсокартона

Іноді місця кріплень на гіпсовій плиті декорують спеціальними накладками. Якщо говорити про сучасних алюмінієвих каркасах для гіпсокартону, то у їх комплектацію вже входять індивідуальні кріплення, які, до речі, вимагають особливої точності при монтажі стелі по напрямних.

Зверніть увагу! Такого типу стельові каркаси істотно зменшують простір над головою, тому їх монтаж прийнятний і доречний лише в приміщеннях з високими стелями.

Монтаж гіпсокартонних плит на стелі буде успішним тільки в разі однорівневої конструкції, але і багаторівневою. Така стеля здатний також витримати вибрані вами деталі декорування гіпсокартону, до застосування яких часто вдаються для маскування кріплень.

Основні кроки з підготовки до фарбування стелі


Подготовка гипсокартона к покраске

Безпосередня фарбування стелі, мабуть, не складе особливих труднощів навіть для новачка в цій справі. Найважливіше - правильно підготувати гіпсокартон під фарбування. Стеля готуватися в кілька етапів:

 1. Грунтування фарбувальної поверхні.
 2. Закладення швів і стикувальних ліній.
 3. Шпаклювання стелі.
 4. Зашкурювання поверхні.

Ґрунтування поверхні повинно проводитися двічі. Перший раз - після монтажу і кріплення плит, другий поверх висохлої шпаклівки після ошкурювання і зняття утвореної пилу віником або безворсовою, злегка вологою тканиною.

Зверніть увагу! Грунтування має бути обов'язковою процедурою в силу високої всмоктуючої здатності гіпсокартону. Якщо цього не зробити, пофарбована поверхня покриється плямами.


Валик для работы

Валик для ґрунтовки може бути як ворсовий, так і поролоновий. Грунтуванням досягається гладка і жорстка поверхня.

Фарба для фарбування гіпсокартону


Краска для покраски гипсокартона

Коли всі роботи по монтажу, декорування та шпаклівці виконані, можна зайнятися вибором фарби з відповідним кольором. При такому широкому існуючому сьогодні виборі фарб можна і розгубитися. Тому можна виходити з того, якими засобами ви володієте. Але, треба зауважити, що виконана власними руками фарбування значно заощадить кошти. А тому можна вибрати фарбу хорошої якості. Не варто забувати і про те, що не обов'язково вартість фарби співвідноситися з її якістю.

Для фарбування гіпсокартонної поверхні застосовують кілька видів фарби - алкідну емалеву, вододисперсійну, водоемульсійну. Найпопулярнішою для такого виду робіт визнана водоемульсійна фарба.

Зверніть увагу! Гіпсокартон не можна фарбувати масляними фарбами.

Фарбувальні матеріали можуть як приховати нерівності стелі, так і підкреслити їх. Наприклад, фарба з глянцевим ефектом з особливою ретельністю виявить і виділить всі похибки, про яких ви і не підозрювали. А ось матова фарба пом'якшить і приховає багато похибки шпаклівки. Для стелі більш кращі світлі тони фарби, які не виділяють нерівності стельової поверхні. Це особливо важливо у випадку застосування різних точкових світильників окремих зон.


Краска воднодисперсионная

Розглянемо різницю між двома згаданими вище фарбами на водній основі. Фарба воднодисперсійна являє собою рідку суспензію - водну дисперсію полімерів, в якій розчинені дрібні частки твердих добавок, наповнювачів. Водоемульсійна фарба є емульсією з двох рідин - води і масла, де масло не розчинено, а лише розведене у воді.

Зверніть увагу! Якщо ви вибрали водоемульсійну фарбу для своїх робіт, вивчіть прикладену до неї інструкцію, в якій вказаний спосіб її розведення водою на 5-10% перед початком фарбування, що рекомендується фахівцями. У цьому випадку розхід фарби складає 1 кг на 5 м2.

У вартісному вираженні такий витрата водоемульсійною фарби складе 7 доларів на 1 квадратний метр. У порівнянні з оплатою роботи професіоналам це зовсім невеликі гроші.

Інструмент і пристосування для фарбування стелі


Инструмент для покраски потолка

Для того, щоб пофарбувати стелю вам знадобляться:

 • будівельний міксер з насадкою;
 • малярська ванночка;
 • малярний лоток;
 • кисті різної ширини;
 • краскопульт або валик з коротким ворсом (вовняної або велюровий);
 • абразивний матеріал (наждачний папір на тертці для ошкурювання);
 • респіратор;
 • захисні окуляри;
 • рукавички;
 • стрем'янка.

Технологія фарбування гіпсокартону


Технология покраски гипсокартона

Технологія фарбування включає деякі тонкощі і деталі, які варто знати:

 1. Фарбування стелі повинна проводитися в повній відсутності протягів (дверні та віконні прорізи повинні бути закриті); продовження часу висихання дуже корисно для виконання фарбування гіпсокартону.
 2. Процедура фарбування не повинна перериватися на половині шляху, обрана поверхня повинна бути пофарбована одним розчином повністю і до кінця.
 3. Неприпустимо змінювати обраний вами інструмент; кожен валик має свій індивідуальний декоративний малюнок, тому не рекомендується навіть повертати валик іншого стороною. Неприпустимо підправляти пофарбований ділянку пензлем або іншим валиком.
 4. Фарбування маленькій пензликом допускається лише для того, щоб фарбувати невеликий вузький ділянку (3-5 см) біля стіни і кутові частини стелі (щоб уникнути контакту з ними і не забруднити). Продовжити фарбування поверх свіжопофарбованої вузької смуги потрібно валиком. Працювати пензлем слід уривчастими рухами подібними руху при роботі з тампоном, але не рухами «вперед-назад».
 5. Перед початком фарбування валиком необхідно сміливо повністю занурити валик у фарбу, як би вам не заважала ваша нерішучість і недосвідченість, а потім потрібно розкачати (віджати) валик з фарбою у малярській ванні або на сітці - фарба повинна не частково, а повністю і рівномірно розподілитися по валику; розкочування валика слід виконувати постійно.
 6. Повернення до вже забарвленому і починаючому підсихати ділянці стелі неприпустимий.
 7. Руху валика при фарбуванні одного шару повинні бути в одному напрямку (по вертикалі), а другого шару в напрямку, перпендикулярному першому (по горизонталі); при нанесенні третього шару треба дотримуватися черговість дій (знову по вертикалі).
 8. Нові шари фарби наноситься після повного висихання попереднього шару.
 9. Кількість шарів іноді може досягти 5-ти, що, скоріше, характеризує поверхню, а зовсім не ступінь вашої майстерності: на офарблює поверхні не повинно бути жирових плям, шпаклівка повинна бути хорошої якості, кріпильні елементи не повинні проявляти іржу.
 10. Забарвлюються смуги шириною від 0,5 до 1 метра з накладкою нової смуги на 10-15 см; стики нових шарів не повинні збігатися (фарбування нового шару можна почати з іншого боку стелі).
 11. Ворсинки від валика або будь смітинки слід видаляти відразу.
 12. Для фарбування смуг різних кольорів застосовується малярна стрічка, яку наклеюють на кордоні між різнокольоровими ділянками, а потім легко знімають.
Зверніть увагу! Після закінчення фарбувальних робіт не поспішайте провітрювати приміщення, зробіть паузу до повного висихання поверхні.


Правила нанесения краски на потолок

Фарбування стелі з гіпсокартону - свого роду вінець всіх попередніх зусиль по створенню творіння «навісна стеля». Якщо дотримати технологію фарбування і згадані рекомендації, стеля з гіпсокартону довгі роки буде прикрашати житло і радувати погляд будь-якого увійшов у кімнату.

Відео

Поради по фарбуванню стелі з гипсокартона ви знайдете в цьому відеоролику.