Фарбування шиферу своїми руками


Покраска шифера своими руками

Шифер є одним з найпопулярніших матеріалів, використовуваних при влаштуванні покрівель будинків і дахів невеликих господарських будівель. На жаль, верхній шар покриття цього будівельного матеріалу з часом починає руйнуватися, що помітно знижує термін його служби.


Красим шифер

Для оновлення його декоративних якостей та продовження терміну служби можна скористатися випробуваними методиками, що дозволяють проводити фарбування шиферу своїми руками із застосуванням спеціальних видів атмосферостійких барвників на акриловій чи полімерній основі.

Типи барвників

До лакофарбових матеріалів, відповідним для оновлення шиферних покриттів можна віднести наступні види барвників:

  • органорастворимая фарба підвищеної стійкості для шиферу (виготовляється заводом «Імпульс» р. Суми, Україна), що забезпечує збереження первісного вигляду покриття на багато десятиліть;


Органорастворимая краска

  • спеціальна емаль для шиферу марки ПС-160, що представляє собою рідкий пластик. Використовується для фарбування бетонних підлог виробничих майданчиків, що саме по собі свідчить про хорошою зносостійкості даного матеріалу;


Эмаль для шифера

  • силіконова емаль під найменуванням «КО-шифер», а також емаль КО-168, неодноразово випробувана в ході робіт по фарбуванню фасадів у висотному будівництві.


Эмаль КО-168

Всі перераховані вище барвники не вимагають особливих навиків роботи з ними та не потребують спеціальному обладнанні для нанесення їх на поверхню шиферу. Будь-який з цих барвників може бути використаний у тому випадку, якщо ви вирішили зайнятися фарбуванням шиферу своїми руками.

Фарбування шиферу


Покраска шифера

Фарбування шиферу зазвичай робиться з тією метою, щоб створити на його поверхні захисний прошарок, яка не тільки захищає матеріал від руйнування, але і підвищує його стійкість до вологи і морозостійкість. Ось чому цю процедуру рекомендується починати з ділянок покрівлі з вже пошкодженим фарбувальним шаром. Захисна обробка шиферу допомогою нанесення на його поверхню спеціальної акрилової фарби дозволяє, крім того, надати покрівлі цілком респектабельний вигляд.


Ход работы по покраске шифера

Роботи з фарбування матеріалу проводяться зазвичай в такому порядку:

  1. Перед початком робіт з фарбуванні старих шиферних листів слід акуратно зняти з поверхні бруд або стару фарбу (за допомогою спеціальної металевої щітки).
  2. Після цього необхідно буде закрити всі виявлені в аркушах тріщини за допомогою мастики, і після висихання останньої ретельно обробити ці місця шкуркою.
  3. Для того щоб фарба надійно трималася на поверхні, останню попередньо ґрунтують і тільки потім приступають до фарбування.
  4. Грунтувати шифер рекомендується не менше двох разів, чекаючи після кожного підходу остаточного висихання шару грунтовки.
  5. Самостійної фарбуванням шиферу краще всього зайнятися в нежарку і суху погоду; в іншому випадку забарвлений шар з часом може пожолобитися і почати облазити.
  6. Нанесення фарби на поверхню шиферу, здійснюване звичайною кистю, необхідно повторити не менше трьох разів, що надійно захистить ваше покриття від несприятливих кліматичних впливів.
  7. При фарбуванні звичайної пензликом фарбу слід наносити невеликими порціями, тобто таким чином, щоб вона краще лягала на поверхню і швидше всмоктувалась у неї.

Самостійна фарбування шиферу дозволить вам заощадити на ремонтних побутових витратах і обійтися без заміни шиферного покриття ще якийсь час. Засвоївши одного разу цю операцію, ви навчитеся оновлювати шифер не гірше досвідчених майстрів.