Підлога в гаражі своїми руками


Пол в гараже своими руками

Основні критерії, що визначають якість і функціональність сучасних гаражних підлогових покриттів зводяться, в кінцевому рахунку, до певним вимогам, що пред'являються до матеріалів, використовуваних для підготовки цих статей.

Подібні матеріали, в першу чергу, повинні володіти підвищеною стійкістю до впливу ряду несприятливих факторів, які наводяться нижче:

 • забруднення мастилами, кислотами та іншими продуктами сучасної індустрії;
 • механічні дії і деформуючі напруги, помітно скорочують строки експлуатації покриттів;
 • руйнівну дію вогкості і вологи;
 • високі температури (термостійкість).

Більшість експлуатованих в даний час підлогових гаражних покриттів виготовляються, як правило, з матеріалів, які повністю відповідають цим вимогам; при цьому згідно існуючої класифікації подібні покриття прийнято поділяти на такі основні види:

 • полімерні (наливні) підлоги;
 • бетонні покриття;
 • дерев'яні підлоги.

Підготовка наливної підлоги


Подготовка наливного пола в гараже

Сучасні технології формування наливних підлог дозволять вам отримати міцні і надійні покриття, які з часом лише покращують свої характеристики. Для отримання таких підлог використовуються спеціальні самовирівнюючі суміші, що продаються в будь-якому спеціалізованому магазині. У готовому до заливання вигляді ці склади являють собою самостійно розтікаються і швидко тверднуть наливні суміші, що використовуються для вирівнювання основ під підлогові покриття.

Роботи по заливці полімерного (наливного) підлоги починаються зазвичай з підготовки його заснування, що полягає в ретельному очищенні поверхні від сміття і бруду.

Після цього за допомогою розпилювача або щітки добре очищене і підготовлене до заливання підстава обробляється розведеною у воді ґрунтовою сумішшю (праймер), яку слід наносити на поверхню дуже тонким шаром. Застосування праймера сприяє поліпшенню зчеплення наливна суміші з основою, а також помітно знижує ефект адсорбції вологи.

Потім приготовлена вирівнююча суміш розливається по заґрунтованій поверхні основи невеликими смужками і розрівнюється за допомогою шпателя. У гаражних приміщеннях з великою площею заливки поверхню підлоги розбивається на невеликі ділянки, які завантажуються по черзі.

Бетонні підлоги


Бетонные полы в гараже

Розглянутий нами вигляд підлоги відноситься більшістю фахівців до категорії найбільш надійних покриттів, які придатні для експлуатації в самих несприятливих умовах. До недоліків цих статей слід віднести можливість прояву грязьових або масляних патьоків на поверхні і їх підвищену запиленість.

При облаштуванні бетонної підлоги в гаражі своїми руками в ході підготовчих заходів вам необхідно буде враховувати не тільки рівень залягання грунтових вод в даній місцевості, але і ймовірність підтоплення ділянки навесні. Крім того, необхідно мати на увазі і наявний перепад висот в місці проведення робіт.

Загальноприйнята структура (порядок формування окремих верств) бетонної підлоги вже багато років залишається незмінною і схематично може бути представлена наступною послідовністю:

 • гравійний шар;
 • піщана прошарок;
 • гідроізоляція;
 • утеплювач;
 • армуючий шар;
 • фінішна стяжка.

Порядок проведення заходів з заливки бетонної підлоги виглядає у цьому випадку наступним чином:

 • вирівнювання і ущільнення майданчики під будівництво, засипка її дна шарами, що чергуються гравію і піску;
 • укладання гідроізоляції, у якості якої найчастіше використовується рідка глина;
 • укладання спеціальної арматурної сітки, зміцнює бетонну основу;
 • влаштування цементної стяжки.

Особливості формування бетонної основи


Подготовка пола к бетонному раствору

Технологія виготовлення бетонних підлог передбачає наявність шару гідроізоляції, що прокладається між піщано-гравійної підкладкою і заливається на неї бетоном. Як правило, для цього використовується звичайна поліетиленова плівка товщиною не більше 300мкм, яка застеляється поверх утрамбованої підкладки.

Для утеплення шару підлогового покриття рекомендується застосовувати пінополістирольні пластини товщиною 5 см, які укладаються безпосередньо на поліетиленову плівку.

Армування бетонної основи здійснюється за допомогою стандартної сталевої сітки з розміром вічка 5 мм), що укладається з невеликим зазором по відношенню до утеплювача, а для приготування бетонного розчину використовується цемент марки М-300. Вирівнювання залитого бетонного покриття проводиться за допомогою спеціальної ровняющей рейки, що переміщується вручну з двох дерев'яних брусків, втопленим у бетон. Починається операція вирівнювання від дальньої стінки споруди і ведеться потім у напрямку до входу в гараж. По закінченню всіх цих процедур дерев'яні бруски дістаються з бетону, а порожнечі, що утворилися в підлозі заливаються з допомогою того ж розчину.


Готовый бетонный пол в гараже

Середній час повного затвердіння бетонного покриття становить зазвичай чотири - п'ять тижнів.

Дерев'яний настил

Дерев'яні підлоги відрізняються високою екологічністю і відносно невисокою ціною, але мають, на превеликий жаль, зовсім невеликий термін служби, не перевищує, як правило, п'яти років.


Деревянный настил в гараже

Ніжка під настил виконується найчастіше у вигляді двошарової конструкції, що складається з «чорнової підлоги з покладеної на нього гідро, паро і теплоізоляцією.

Підготовка дерев'яної підлоги в гаражі починається з установки декількох опорних лад необхідного розміру, що дозволяють рівномірно розподіляти навантаження по поверхні всього підстави.


Опорные лаги для пола

Перед складанням конструкції лаги обов'язково обробляються антисептиком, а потім (після просушування) укладаються на підготовлену поверхню на відстані близько 50 см одна від іншої. По завершенні всіх цих процедур на отриману каркасну конструкцію зверху укладаються обрізні дошки, що кріпляться до лагів допомогою цвяхів або саморезов.