Полиця до ванної своїми руками

Полка в ванную своими руками

Щоб утримувати в порядку різні засоби, необхідні полиці і шафки, встановлені у ванній кімнаті і туалеті. У вас немає грошей на дорогі аксесуари для ванної? Тоді зробіть полку такого роду власноруч! Це навіть і краще, адже при розробці проекту ви зможете врахувати індивідуальні розміри і різні особливості приміщення. Отже, якими бувають полиці для ванної?

 • В залежності від способу і місця кріплення полиці можуть бути: знімними, стаціонарними, кутовими, настінними, підвісними або підлоговими.
 • За місцем розташування полиці можуть бути встановленими під ванною або умивальником.
 • За зовнішніми характеристиками: закриті шафи або відкриті полиці.
 • У залежності від вихідного матеріалу, з якого вони виготовлені: пластикові, дерев'яні, скляні або металеві конструкції.

Полки в ванной

Будь-який вид полиці може мати поєднання згаданих вище характеристик. Деякі їх різновиди не потребують будь-яких роз'яснень, а деякі варто розглянути детальніше.

Підбираємо найбільш підходяще місце у ванній для кріплення полиці

У традиційному варіанті поличку у ванній кріплять до стіни. Такий вид кріплення дуже практичний і надійний. Так само можливий кутовий монтаж. Таким чином, можна ефективно задіяти простір, який зазвичай тільки простоює. Наприклад, ви можете виготовити кутову етажерку для ванної.

Полка-этажерка

Якщо ви виготовите неглибоку поличку, співпадаючу по фактурі, стилю і колірній палітрі з дверима, то її можна встановити саме на неї. Закріпити таку нехитру конструкцію, якщо вона зроблена з пластику, можна на звичайні присоски або прикрутити, використовуючи шуруповерт, дюбелі і шурупи.

Полка-ниша

Іноді полички для ванної розташовують у ніші, які вирубані в стіні. Це, мабуть, саме вдале рішення. Так зменшується ймовірність перекидання полиці з-за нестачі місця у ванній кімнаті. Конструкції найчастіше викладають плиткою, відповідної тій, що використовувалася при обробці стін. Такого роду полки називаються стаціонарними і для їх споруди необхідно мати навички з укладання плитки.

Угловые металлические полки

Якщо у вашому санвузлі брак місця в цілому, то розташувати полиці можна прямо під ванною або раковиною. Такий варіант найбільш доречний для збереження побутової хімії, щіток, ганчірок та інших предметів, використовуваних при прибиранні приміщень.

Визначаємося з формою поличок

Форма полички для установки у ванній кімнаті обов'язково повинна поєднуватися з формою ванни, умивальника та іншими використовуваними тут предметами меблів. Отже, овальні і круглі вироби вносять в дизайн делікатність і м'якість. Для того щоб згладити гострі форми кутів, можна закріпити полички у кутах. Для створення строгості вам підійдуть прямокутні, трапецієвидні та квадратні форми конструкції.

Полка для полотенец

Щоб візуально розширити приміщення, зробіть полички з горизонтальними секціями. Також є варіант створення ступінчастих поличок. Вони візуально збільшать висоту приміщення, а також заощадять місце. Самі непривабливі речі, особливо предмети особистої гігієни краще заховати за поличками з дверцятами.

Шкафчики с дверцами

Вони, серед іншого, привнесуть в дизайн відчуття порядку і стриманості. Якщо вам не до смаку стандартне розташування поличок і шафок, то створіть щось унікальне! Скомбінуйте полички закриті дверцятами з відкритими. Таке рішення посилить присутність стилю у ванній.

Маленькие полки из дерева

Вибираємо простоту. Вчимося робити кутовий тип поличок з дерева або МДФ

Якщо у вас мало простору у ванній, то, мабуть, простір для ідей буде обмеженим. У цьому випадку найбільш раціональним рішенням буде споруда кутовий конструкції. Її можна зробити практично з будь-якого матеріалу, який є у вас в розпорядженні. Так ви зможете заощадити сімейний бюджет, адже полички, зроблені власноруч, набагато дешевше їх покупних аналогів.

Электролобзик

Для спорудження якого б то ні було вироби необхідний інструмент, і полиця для ванної не виняток. Вам знадобиться:

 • Шуруповерт.
 • Молоток, пила і шпатель.
 • Наждачний папір.
 • Пензлики і фарба, грунтовка.
 • Рівень, шурупи і дюбелі, куточки.
 • Дошки або деревноволокнисті плити.

Детали будущей полки

 • Самоклеюча плівка, кронштейни.
 • Металева лінійка і олівець.
 • Електричний лобзик.
Зверніть увагу! Якщо ви вибрали в якості вихідного матеріалу дошки, то підготуйте їх заздалегідь. Вони повинні бути висушеними і поструганными. Розмір повинен бути визначений завчасно, а для цього потрібно подумати, в якому місці буде розміщена полку.

Приступаємо до розмітки деталей

Якщо в якості основи конструкції у вас виступає плита МДФ, то вам буде потрібно, або придбати повний її розмір, або скористатися залишками. До речі кажучи, в деяких спеціалізованих магазинах можна купити якісні обрізки цієї плити.

Разметка деталей

Для розрахунку потрібних розмірів відміряйте від кута по стіні глибину вимагається нижньої деталі, помножте цю величину на 2 і додайте до неї 5 см, призначених для обрізки. Для того, щоб розмітити МДФ, використовуйте олівець і мотузку. Тепер вам потрібно буде укласти плиту на спеціально призначений для цього стіл і приколоти кнопкою кінець мотузки в центр листа. До протилежного кінця вам слід прив'язати олівець, що дозволить вам згодом окреслити ним коло, звичайно ж, попередньо натягнувши мотузку. Згідно з потрібним радіусом окружності визначається відстань шнура від кнопки до олівця.

Одержаний коло потрібно розбити на 4 сектори. Це робиться за допомогою звичайної металевої лінійки.

Зверніть увагу! Врахуйте той факт, що отримані заготовки повинні мати строго ідентичний розмір по відношенню один до одного. Якщо все ж сектори мають розбіжності в отриманих розмірах, те вам доведеться довго і виснажливо підганяти деталі.

Для того щоб з'єднати кутову полицю, вам знадобляться вертикальні і горизонтальні елементи, що мають однаковий розмір. Тому визначити їх розмір і заздалегідь підготуйте.

Розпил МДФ. Запускаємо процес правильно

Тепер то вам стане в нагоді електричний лобзик. З його допомогою ви рівно і чітко по лініях зможете розпиляти плиту. Але, якщо у вас немає цього виду електроінструменту, то ви цілком можете скористатися ножівкою. Хоча в такому випадку є ймовірність, що торці будуть не настільки рівними. Якщо це і так, то не турбуйтеся. Скориставшись наждачним папером, ви зможете вирівняти торець.

Виріжте намічений коло, відповідний накресленим лініях.

Зверніть увагу! Дуже важливо на цьому етапі дотримати точність, адже це допоможе вам швидко впоратися із завданням, що складається в облаштуванні ванної кімнати. Не лякайтеся, якщо у вас утворюються невеликі відколи при розпилюванні, адже в більшості випадків це, по суті, неминуче. Для якісного розкрою потрібна швидкість форматного верстата, а тут вже все залежить від можливостей у придбанні інструмента.

Тепер можна розрізати вийшов коло на 4 рівних частини. Для цього візьміть олівець і шнур, що дозволить вам відміряти на одному з секторів і розмітити дугу, яка має менший радіус. Площа закруглених поверхонь вийде набагато більше, ніж це можна спостерігати при купівлі стандартних поличок і це не даремно. Так, ви зможете збільшити результативність використання простору в кутках ванни.

Решта 3 секції будуть мати криволінійні крайки. Краю, які закруглені, можна обробити дискової фрезою. Але, якщо такої у вас немає, то ви можете використовувати наждачний папір.

Зверніть увагу! Торці повинні бути прямокутними, що полегшить вам процес обробки кутовий полички.

Збираємо конструкцію

Перевірте геометрію полиці, а після висвердліть спеціальні отвори під металовироби. Вони будуть проходити через стінку кожного сектора, упираючись при цьому в торець наступного. Тепер вам потрібно вкрутити з зовнішньої сторони шурупи. Не турбуйтеся, в кінцевому результаті вони помітними не будуть. З'єднайте три великі деталі. Переконайтеся в місці розташування полиць, вивіривши його рівнем, а після прикріпіть їх на місце.

Сборка полки

На цьому етапі, а саме після скріплення полиць між собою, ви можете пофарбувати їх в будь-який колір, який вам до душі і буде гармонійно вписуватися в загальний інтер'єр. Почекайте, щоб покриття полиці висохло. Забийте в стіну дюбеля. Кутову полицю можна буде закріпити на пригвинчені кронштейни, які, звичайно ж, потрібно встановити заздалегідь.

Ви вже маєте досвід з виробництва поличок для ванної? Вам допомогли поради розумних фахівців? Що вони вам рекомендували? Ми втратили якісь деталі в описі? Діліться своїм досвідом з нами! Ми будемо раді співпраці з вами! Пишіть коментарі до статті!

Степан Потапов 04.09.14 10:56
У мене у ванній кімнаті підвищена вологість і є велике побоювання, що якщо я зроблю дерев'яну поличку, вона у мене розбухне від вологості. Чим її можна обробити?

Геннадій Сташков 08.09.14 14:59
Степан! Відмінно зарекомендували себе лакофарбові покриття для обробки дерева, такі як "Pinotex" або "Tikkurila" фінського виробництва. Обробивши цими коштами свою поличку, ви захистите її від гниття і поразки різними грибками, а також додасте їй відмінний зовнішній вигляд.

Статті по темі