Полиці в гаражі своїми руками

Полки в гараже своими руками

Найважливішими елементами внутрішнього облаштування гаражного приміщення є, як відомо, пристосування для складування інвентарю, що виконуються найчастіше у вигляді полиць або стелажів.

Для виготовлення полиць в гаражі своїми руками крім креслення майбутньої конструкції із зазначенням основних розмірів, вам знадобиться наступний інструмент:

 • дриль з регулюванням робочого навантаження (шуруповерт);
 • дві ножівки (по металу і дереву);
 • комплект гайкових ключів;
 • різак типу «болгарка»;
 • пасатижі і молоток;
 • набір викруток;
 • перфоратор.


Схема монтажа полки в гараже

Для кріплення стійок, полиць і інших елементів конструкції вам необхідно також запастися спеціальними кріпильними виробами (болтами, гайками, шпильками і дюбелями).

Розглянемо різні конструкції полиць і стелажів, найбільш часто встановлюються в гаражних приміщеннях.

Навісні полиці у відкритому (закритому) виконанні


Навесные полки в открытом исполнении в гараже

На відміну від стелажів з опорою на підлогу, навісні полиці відкритого (закритого) виду не розраховані на велику вагу, внаслідок чого для таких конструкцій максимальне навантаження на один погонний метр не повинна перевищувати 15 кг.

Зверніть увагу! Робоча висота розміщення навісних полиць обраного вами виду залежить від зростання власника гаража, але не повинна бути вище рівня підборіддя, оскільки доступ до інструменту при більшій висоті конструкції буде утруднений. З аналогічної причини для розміщення інструменту першої необхідності (знімачів, гайкових ключів тощо) не рекомендується застосування полиць закритого типу.

Навішування відкритих (закритих) полиць на стіни гаража здійснюється за допомогою спеціальних вушок, встановлених по краях конструкції. Порядок монтажу навісних кріплень залежить від типу гаражної конструкції і виконується за добре відомим правилам.

Підвісні полиці


Навесные полки в закрытом исполнении в гараже

Особливості конструкції підвісних полиць надають їх власникові наступні переваги:

 • можливість збільшення кількості полиць, розміщуються на вже встановленому кріпленні;
 • повна свобода при виборі відстань між полицями;
 • висока стійкість до навантажень;
 • мінімізація займаного простору.

Система кріплення підвісів монтується до стелі з нанесеної раніше розмітці за допомогою анкерних болтів з різьбовими шпильками довжини.

Для цього з допомогою перфоратора спочатку в стелі рассверливаются отвори, після чого в них встановлюються різьбові шпильки і фіксуються там за допомогою болтів.

Потім проводиться монтаж всієї підвісної конструкції, для чого на звисають згори шпильки нанизуються полиці з підготовленими раніше отворами. Фіксація робочого стану кожної з полиць здійснюється за допомогою двох болтів, яких підганяє гід до неї знизу і зверху.

Додаткову стійкість конструкції може надати кріплення її елементів до стіни гаража (за допомогою куточка, наприклад).

Стаціонарні стелажі


Стеллажи стационарные гараже

Звичайні поличкові стелажі відносяться до досить поширеного типу складських пристосувань, що дозволяють розширити корисну площу для зберігання матеріалів та інвентарю.

Розглянемо варіант придбання готового комплекту стелажних полиць з такими типовими розмірами:

 • ширина підстави полиці - 1 метр;
 • висота стелажа - 1,7 метра.

Метрової ширини полиць для зберігання всієї автомобільної начиння зазвичай не вистачає - ось чому вам потрібно буде допрацювати магазинне виріб самостійно.

Для удосконалення стелажної конструкції вам будуть потрібні кілька відрізків металевого куточка 30х30 мм з довжиною заготовок за розміром стелажа, а також відповідний матеріал для виготовлення полиць.


Полки и стеллажи в гараже

Вхідні в комплект полки (5 штук) розрізають упоперек на дві приблизно рівні частини, після чого можна приступати до складання стійок (згідно інструкції, що додається до стелажу).

Зверніть увагу! Оскільки навантаження на систему кріплення після доопрацювання помітно збільшується - для надійності краще всього продублювати кожне з болтових з'єднань заводської конструкції. Для цього слід розсвердлити додаткові кріпильні отвори, розташовані трохи нижче наявних кріплень.

На підготовлені таким чином опори можна розмістити поперек стелажа розпиляні раніше полиці і закріпити їх на куточках за допомогою того ж болтового з'єднання. Рознесені по різні сторони конструкції половинки полиць можуть служити надійною підставою для розміщення на них розпиляних за розміром плит ДСП, наприклад.

Недоліком такої удосконаленої конструкції є складність її розбирання і перенесення на нове місце, тобто відсутність мобільності. В якості компенсації за таку незручність ви отримуєте потужний стелажне споруда, що витримує підвищені навантаження.

Існує і ще один варіант виконання стелажної конструкції, при якому полиці зварюються цілком з прокатного сталевого куточка. Недоліком цього способу є те, що при його реалізації зварні роботи повинні проводитися прямо в гаражі.


Полки и стеллажи в гараже

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик в тему нашої статті.