Портал для електрокаміна своїми руками


Портал для электрокамиа своими руками

Електрокамін - непоганий вихід з положення, коли приміщенню хочеться одночасно надати затишок і вишуканість, а от звести справжній кам'яний камін у вас не виходить з якихось причин.

Причому в магазинах можна купити електрокамін, як мовиться, в зборі, тобто відразу і портал, і вогнище. При цьому вартість готового порталу нерідко перевершує навіть вартість вогнища, а його зовнішній вигляд не завжди підходить до інтер'єру вашої кімнати. Тому якщо ви вмієте працювати з гіпсокартоном, можете виготовити портал електрокаміна своїми руками.

Матеріал для порталу


Материал для изготовления портала

В принципі зібрати портал електрокаміна своїми руками можна і не з гіпсокартону, а з фанери або ДСП облицювавши їх потім-яким оздоблювальним матеріалом. Однак це не кращий варіант.

Зверніть увагу! Якщо виходити з вимог пожежної безпеки, то портал краще все ж збирати з негорючих (або важкогорючих) матеріалів, так як покупної камін - це електропобутової прилад, який, як і інші подібні прилади все ж може в один не дуже прекрасний день стати джерелом загоряння.

А фанера, ДСП (та інші подібні матеріали) у своєму складі мають частинки деревини, які, на відміну від гіпсокартону, горять дуже добре. З іншого боку, працювати з гіпсокартоном не дуже складно, і при цьому вам не доведеться дихати клеєм (який входить до складу фанери і ДСП).

Стільниця


Столешица для камина

Зверху портал електрокаміна необхідно буде накрити стільницею. Найчастіше для цієї мети використовують вже готові стільниці з штучного каменю. Але можна вибрати й інші варіанти:

 • виконайте стільницю з товстої фанери (або двох шарів), а потім облицюйте зверху плиткою;
 • зробіть повністю дерев'яну стільницю, надавши їй відтінок і розкривши потім лаком;
 • замовте по своїм розмірам стільницю з МДФ з верхнім шаром з пластика і т. д.

Форма портал електрокаміна


Форма портала электрокамина

Електрокамін можна встановити як уздовж стіни, так і помістити його в кут кімнати. Саме від обраного місця розташування вогнища і буде залежати форма порталу каміна. Однак не слід забувати, що при кутовому його розміщенні, камін займе дещо більше місця, ніж якщо б він був встановлений просто біля однієї стіни.

За своєю формою портал в цих випадках буде мати або прямокутну форму (з додатковими декоративними виступами), або форму трикутника, щільно вставлений в кут кімнати.

Електрика


Электричество для камина

Для підключення покупного каміна вам знадобиться окрема розетка. Розташовувати її краще за межами порталу, щоб у разі потреби швидко вимкнути свій домашній вогнище.

Збираємо портал

Визначившись з місцем установки каміна, намалюйте на аркуші паперу ескіз майбутнього виду порталу. Якщо ви не дуже вміло справляєтеся з гіпсокартоном (або іншим обраним вами матеріалом), краще обмежтеся найпростішою формою порталу, зробивши основний акцент на його зовнішню обробку.


Эскиз портала

Нанесіть на свій ескіз розміри порталу, який ви збираєтеся зібрати, підрахуйте кількість необхідного вам матеріалу (не забудьте при цьому, що листовий матеріал буде кріпитися на каркас, в ролі якого можуть виступати як дерев'яні бруски, так і металевий профіль) і вирушайте за ним в магазин. Деякі магазини відразу надають послуги з розпилювання великих листів матеріалу на невеликі частини, тому захопіть з собою свій креслення, щоб потім вам довелося менше робити вдома.

Так як портал електрокаміна зовсім необов'язково буде прикручувати до підлоги (досить прикріпити його потім до стіни, щоб утримати від випадкових падінь), то каркас портал електрокаміна своїми руками можна збирати не в тому місці, де будете його встановлювати.

 • Спочатку зберіть нижню частину каркаса (нижній прямокутник або трикутник).
 • До нього прикріпіть вертикальні стійки.
 • Зробіть верхню обв'язку стійок.
 • Встановіть портал на його місце, і за допомогою куточків прикріпіть його до стіни.


Собираем портал

 • Закріпіть листовий матеріал (саморізами).
 • Укладіть і прикріпіть до порталу стільницю.
 • Оберніть стільницю газетою або поліетиленом, щоб не забруднити її.
 • Зашпаклюйте щілини і шви на поверхні порталу.
 • Облицюйте портал каміна обраним вами матеріалом (керамічною плиткою, штучним декоративним каменем і т. д.).
 • Встановіть всередину порталу вогнище.

Димар

Для повної імітації справжнього каміна можна з тих же матеріалів, що і портал, виконати над ним димар. Його глибина зазвичай становить всього 10 сантиметрів, але обробка повинна бути або точно така ж, як і у порталу, які гармонійно доповнювати її. Димар можна також використовувати в якості підстави для телевізора.

Сам димар повинен починатися відразу над порталом, а завершуватися, впираючись в стелю. Тому збирати його треба одночасно з виготовленням каркаса порталу.

Відео

Пропонуємо вам вдоховиться на роботу, подивившись цей ролик.