Порядок проведення ремонту квартири

17.01.2021
4 049
Admin

Порядок проведения ремонта квартиры

  1. План проведення робіт
  2. Дизайн проект квартири
  3. Демонтажні роботи
  4. Роботи по розведенню інженерних комунікацій
  5. Пристрій стяжки
  6. Обробка стель і стін
  7. Завершення ремонту

Ремонт квартири завжди складне і непередбачуване захід, який вимагає від власника маси тимчасових і фінансових витрат, а також великого об'єму вирішення непередбачених питань і проблем. Для того, щоб вчасно передбачити всі нюанси та етапи робіт слід заздалегідь продумати послідовність проведення ремонту квартири. В результаті можна заощадити кошти і час, вчасно підготувавши необхідний інструмент, будівельні та оздоблювальні матеріали для ремонту, узгодивши всі організаційні та юридичні питання, провести всі роботи без порушення технології і виробничої схеми.

План проведення робіт

Навіть якщо ви проводите невеликий косметичний ремонт у своїй квартирі самостійно складіть план проведення ремонтних робіт. А при проведенні капітального ремонту та реконструкції цей етап є актуальним і необхідним. Спочатку оцініть масштаби робіт, стан інженерних комунікацій, сантехнічних приладів, знос несучих конструкцій, дверей і віконних прорізів. Якщо у вас є сумніви в справності електропроводки або системи водопроводу і каналізації, запросіть досвідчених фахівців для оцінки цього обсягу робіт. Визначивши необхідні заходи щодо ремонту та заміни вузлів опалення та водопостачання, ретельно вивчіть існуючі пропозиції від різних постачальників і виробників. В сучасних умовах на ринку пропонується безліч новітніх технологій, які допоможуть вам заощадити фінансові кошти і час.

Дизайн проект квартири

Дизайн проект квартиры

Зовсім не обов'язково для цього етапу запрошувати дорогого дизайнера або планувати проводити масштабні заходи по євроремонту. Дизайн проекти бувають різні, і навіть невеликий косметичний ремонт повинен проводитись за графіком і з застосуванням заздалегідь вибраних оздоблювальних і будівельних матеріалів. Тому перед тим як передбачити порядок проведення ремонту квартири, складіть список матеріалів і плановане виконання, намалюйте схеми електропроводки і прокладання комунікацій, позначте розміщення сантехніки та електроприладів. При капітальному ремонті кухні заздалегідь заплануйте розстановку меблів та основних побутових приладів. Це позбавить вас від непередбачених робіт з перенесення стояків і розеток. Якщо ви плануєте монтувати на стелі гіпсокартонну багаторівневу конструкцію, зробіть схему рівнів з розрахунком матеріалів і докладний креслення електроосвітлення. Також на цьому етапі потрібно визначитися з фінішною обробкою приміщень, що вимагає ретельної попередньої підготовки, наприклад, укладання ламінату або високоякісна венеціанська штукатурка стін.

Демонтажні роботи

Починати будь-який ремонт потрібно з самих важких і брудних робіт з демонтажу старих поверхонь при проведенні робіт у старому фонді, видалення підлогових покриттів, зняття шпалер. Сучасні новобудови також не вирізняються якістю первинної обробки, тому навіть у нових квартирах часто доводиться видаляти стяжку, вирівнювати поверхні стін і стель від напливу неправильно зроблених робіт. Також на цьому етапі проводяться роботи з розширення прорізів, додаткового утеплення зовнішніх стін і балконів, облаштування дверних і віконних прорізів.

Роботи по розведенню інженерних комунікацій

На цьому етапі слід провести всю електропроводку, зробити розводку опалювальних приладів та сантехніки. Ці процеси, як правило, пов'язані зі штроблением стін і підлоги, тому після них залишається багато сміття і пилу. Відразу передбачте, в яких місцях у вас будуть розташовуватися телевізори і проведіть до цих точках проводку. Дуже важливо приділити увагу системі вентиляції та кондиціонування, прокладання магістралей і вентиляційних каналів. Система домофона і відеоспостереження також проводиться на цьому етапі.

Пристрій стяжки

У сучасних квартирах будинків підлогу, на жаль, не буває рівним. Спочатку необхідно виявити рівень перепаду поверхні підлоги, щоб з'ясувати якусь стяжку необхідно робити, повноцінну бетонну або досить вирівнювання підлоги спеціальною сумішшю. Слід також врахувати при облаштуванні стяжки фінішне покриття підлоги, так як під паркет або ламінат необхідна більш ретельна підготовка, на відміну від керамічної плитки або лінолеуму. На етапі проведення робіт з облаштування стяжки в квартирі роблять монтаж теплої підлоги в заздалегідь передбачених місцях.

Обробка стель і стін

На цьому етапі проводяться роботи по підготовці поверхні стін і стелі, а також монтаж гіпсокартонних конструкцій, укладання плитки в санвузлі, на кухні і поверхні підлоги. Після нанесення шпаклівки слід витримати технологічний термін висихання суміші і тільки потім приступати до нанесення фінішного покриття. Слід пам'ятати, що при обробці поверхні підлоги паркетом за традиційною технологією, цю роботу потрібно робити до фінішної обробки стін, так як під час циклювання деревини в пори шпалер або фарби може забитися деревний пил.

Завершення ремонту

Завершение ремонта

На цьому етапі встановлюються двері, наличники, розетки, вимикачі, монтується вбудовані меблі, проводяться роботи з очищення приміщень від будівельного пилу і бруду.

Очистка и окончательная установка мебели

Читайте також: