Порядок узгодження перепланування квартири


Порядок согласования перепланировки квартиры

Навіть якщо планування вашого житла є досить вдалою, від бажання внести в неї якісь свої, оригінальні та унікальні зміни відмовитися дуже непросто. На жаль, без схвалення певних органів, в квартирі можна проводити лише ремонт косметичного характеру, більш серйозні зміни передбачають дотримання порядку погодження перепланування квартир.

Протягом останніх років ситуація щодо перепланування квартир типових будинків, стала виглядати досить гнітюче. Навіть з вулиці можна побачити сліди перепланувань: балкони стандартних багатоповерхівок виглядають абсолютно по-різному. Подібна ситуація спостерігається і всередині житла. При цьому більшість перепланувань ніяк не було погоджене, а тому нерідко представляє певну загрозу для стійкості конструкції будинку.

Варто зауважити, що ситуація стосується небезпечної перепланування та будинків нової будівлі. Люди купують житло за власні фінанси, бо вважають абсолютно розумним проведення робіт з перепланування. Причому, іноді продавець обманює клієнта, заявляючи про вільну плануванні будинку. Через деякий час цілком може виявитися, що будинок аж ніяк не має такого виду планування, а тому серйозні зміни конструкції порушують безліч встановлених норм. В ході перепланування мешканці можуть знищити деякі несучі стіни квартири. В результаті, вибух або навіть невеликий землетрус можуть стати для всього будинку фатальними.


Особое внимание следует уделять несущим конструкциям при перепланировке

Варто відзначити, що з приходом 90-х років уявлення населення про комфортне житло почало змінюватися дуже швидко. Багато виконували перепланування своїх квартир, навіть не думаючи про існування яких-небудь нормативів. Більш того, законний порядок узгодження перепланування квартири ще не був розроблений. Чіткий порядок узгодження перепланування квартири був опублікований тільки в 2005 році. Він припускає, що вносити зміни мають право лише власники житла. У випадку, якщо квартира не належить вам, а лише використовується за соціальним наймом, перетворення можна починати тільки після того, як наймодавець (який-небудь державний орган) дасть на те дозвіл. Порядок узгодження перепланування квартири передбачає подання вами наступного ряду паперів: свідоцтво, яке підтверджує реєстрацію права на власність, договір про купівлю-продаж (дані папери можуть бути як оригінальні, так і копіями, завіреними нотаріально) і належним чином оформлений ескіз перепланування. Крім того, наймачам буде потрібно папір, що підтверджує згоду кожного члена сім'ї на проведення робіт. У випадку, якщо будинок, в якому розташована квартира, носить звання архітектурного пам'ятника, знадобиться і висновок органів по захисту архітектурної спадщини, яке говорить про те, що в будинку допускаються роботи по переплануванню.

Що забороняється робити під час перепланування


Что запрещается делать во время перепланировки

Зауважимо, що порядок узгодження перепланування квартири забороняє виконання деяких робіт:

  • Санвузол або кухня не повинні розташовуватися над приміщеннями житлового характеру.
  • Зміни не повинні перешкоджати доступу до устаткування (кранів, вентилів і іншого).
  • Не можна встановлювати системи теплих водяних підлог, які живляться від загальнобудинкової системи опалення.
  • На всіх поверхах, крім верхнього, заборонена установка твердопаливних камінів.
  • Не можна переносити опалювальні радіатори на засклені лоджії.
  • Кімната або кухня обов'язково повинні мати природне освітлення.
  • При переплануванні не можна здійснювати "захоплення" площі гаража або тамбура, так як ці приміщення носять характер загальнобудинкових.

Нарешті, розповімо про наслідки, які може мати нехтування порядком погодження перепланування квартири. По-перше, вам доведеться відновлювати попередній вигляд житла. По-друге, доведеться зіткнутися з серйозними штрафними санкціями. Пам'ятайте, що навіть якщо вам не доведеться зіткнутися з заходами, які приймаються з-за порушення порядку, вони можуть доставити багато неприємностей вашим дітям чи онукам. Погодьтеся, квартира з такими порушеннями - не найкращий спадок.