Стелі з дерева своїми руками


Потолки из дерева своими руками

Про дерев'яному стелі мріє кожен власник нерухомого майна, але вартість його установки досить велика. Будівельний ринок наповнений матеріалами, серед яких можна вибрати дешеві і якісні. Також там представлені практично всі сорти деревини та види обшивок (дошки, панелі, бруски і т. д.).

Зробити в будинку дерев'яний стелю можна і самому, при цьому якість результату буде залежати від ваших умінь і бажання. Стелі з дерева своїми руками - це реально!

Види стель


Виды потолков

Зараз все популярнішими стають підшивні стелі з дерева, що отримали таку назву через способу укладання. Справа в тому, що дерев'яні панелі встановлюються в стельове перекриття знизу, тобто, як би «підшиваються».

Є кілька технологій, за якими робляться підшивні стелі, і зараз ми їх розглянемо. Отже, дерев'яні конструкції можуть бути виготовлені:

 • З вагонки або євровагонки.

Це стельове покриття найпоширеніше, причиною чого стала простота його укладання. Щоб зробити таку конструкцію, можна використовувати дошку-вагонку майже з усіх порід дерева: липа, дуб, сосна та інші.

 • З панелей

По конструкції такий подшівной стелю нагадує обшитий вагонкою, за тією відмінністю, що закріплюються на стелі не дошки, а великі панелі. Укладені з панельного принципом стельові покриття складаються з спеціальних дерев'яних щитів, по зовнішній частині яких обклеюється шпон. Для шпону беруть дорогі або рідкісні породи дерева.


Потолок из бруса

 • Рельєфна конструкція з колотого бруса.

У конструкції використовуються дерев'яні заготовки, розколоті уздовж. До каркаса їх потрібно прикріплювати гладкою стороною. Саме відколи певної породи допоможуть створити унікальний і неповторний малюнок.

 • Кесонний стелю.


Кессонный потолок

Ця різновид стель відноситься до окремого виду, так як не схожа ні на який інший. Його конструкція зібрана з кесонів - коробчатих модулів. Ці стельові покриття найбільш складні у виготовленні, але і найбільш ефектні.

Переваги


Преимущества потолков из дерева

Незалежно від технології, використаної при укладанні, стелі з дерева своїми руками володіють рядом переваг.

 1. Довговічність. При відповідному догляді стелю збереже первісний вигляд досить довго, при цьому він немарок і стійкий до різних впливів.
 2. Екологічність. Дерево відноситься до екологічних матеріалів, так і використовувані для просочення речовини в своїй більшості також не містять шкідливих домішок.
 3. Високі тепло - і звукоізоляційні характеристики.
 4. Краса.

Недоліки

 1. Якщо дерев'яний стелю не оброблений належним чином, то його легко можуть пошкодити жуки-шашелі і інші комахи. Також він схильний до впливу грибків.
 2. Хороше і що вистояла дерево прекрасно запалюється. Для попередження небезпечних ситуацій матеріал повинен пройти відповідну обробку.

Ці недоліки можна легко усунути, якщо знати, яким чином і чому. До мінусів деревини можна віднести і її високу вартість, а також ціну на послуги професіоналів, що вмонтовують її. Втім, можна істотно заощадити, якщо стелі з дерева своїми руками зробити.

Монтаж каркасу


Монтаж каркаса на потолок

Перед початком установки дерев'яного стелі необхідно провести підготовку стельового перекриття.

 • Стельове перекриття ретельно очищаємо від залишків обробки.
 • З-за високої чутливості деревини до вологи необхідний гідроізоляційний шар, який монтується поверх перекриття.
 • Якщо основа нашого стелі дерев'яна, то необхідна її обробка вогнезахисними речовинами.
 • Ми провели підготовку нашої основи і тепер можемо приступити безпосередньо до самого монтажу.
 • На очищеному перекритті необхідно зробити розмітку, яка допоможе провести монтаж каркаса рівне. Крок розмітки необхідно вибрати в залежності від матеріалу, яким будемо обшивати стелю.
 • Для каркаса рекомендується використовувати бруси 30 на 30 мм, просочені оліфою або іншою речовиною, захищає деревину від набухання і вологи.
 • Для закріплення брусів потрібно використовувати спеціальні дюбелі або турбогвинти.
 • Після завершення робіт з каркасом рекомендується ще раз перевірити його площину.
 • Тепер, коли роботи з каркасом закінчені, можна приступати до обшивки його деревом.


Обшивка потолка деревом

 • Підрізаємо вибраний матеріал під необхідний розмір.
 • Дерев'яні панелі фіксуються спеціальними цвяхами, призначеними для прихованого кріплення. Для більшої надійності цвях необхідно забивати під невеликим кутом.
Зверніть увагу! У тих місцях, де планується найбільше навантаження, додатково зміцнюємо конструкцію саморізами. Між сусідніми дошками не повинен залишатися зазор, що дозволяє дереву деформуватися під час температурних перепадів.

На останньому етапі дерев'яний стелю просочується ще раз захисним складом, після чого лакується. Якщо перекриття готувалося під фарбування, то в дорогих матеріалах немає потреби, так як фарба приховає всі недоліки і текстуру матеріалу.

Відео

Пропонуємо вам подивитися, якими красивими можуть бути стелі з дерева.