Стеля з фанери своїми руками


Потолок из фанеры своими руками

Виготовляються з фанери стелі, будучи досить міцними і легкими конструкціями, виглядають нітрохи не гірше інших стельових покриттів (при значно менших витратах на їх виготовлення). Відносна легкість їх монтажу дозволяє будь-якому новачкові зайнятися облаштуванням стель з фанери своїми руками.

Прийнято вважати, що вибір фанери в якості обробки для підвісної стелі є оптимальним рішенням, що дозволяє отримати низку переваг. І дійсно, фанера - це натуральний і високоекологічний матеріал, що відрізняється до того ж непоганими шумоізоляційні характеристики.

Роботи з влаштування такої стелі починаються з вибору типу фанерного листа, використовуваного в якості «підшивки». Ось чому в першу чергу слід ознайомитися з видами фанери, випускаються вітчизняним виробником.

Види фанери


Виды фанеры

Для обшивки стелі підійдуть наступні типи фанери:

  • спеціальна вологостійка фанера ФК, призначена для обробки внутрішніх поверхонь приміщень;
  • фанера високої вологостійкості ФКМ (з добавками з меламінових смол);
  • спеціальні марки ламінованої фанери з великим набором кольорів, що дозволяють отримувати різні варіанти оформлення.

На ринку будівельних матеріалів сьогодні зустрічається листова фанера, виготовлена на основі берези, так і з хвойних порід дерев. Крім того, ви можете зустріти тут і так звані комбіновані сорти фанери.

Зверніть увагу! Для приміщень з підвищеною вологістю найбільш підходящим рішенням вважається використання фанери з хвої, яка відрізняється високою стійкістю до цвілі, грибків і гниття.

Для закриття стелі в будинку оптимальним варіантом є тонколистова фанера (5-6 мм) розміром 1,5 х 1,5 метра.

Підготовка фанерного покриття


Подготовка фанеры

Підготовчі операції, що передують облаштування фанерною обшивки, зводяться, як правило, до усунення всіх наявних на стелі нерівностей, включаючи видалення старої обробки (шпалер, наприклад) і очищення його поверхні від фарби і забруднень.

Встановлення обрешітки

В якості основи, на яку кріпляться фанерні листи, використовується спеціальна конструкція з дерев'яних брусків - так звана решетування (див. рис). Для розмітки кріплення такої конструкції вам потрібно рулетка і олівець, за допомогою яких в першу чергу визначається центральна вісь стелі.


Обрешетка для фанеры

Після цього за допомогою будь довжиною рейки проводиться розмітка місць кріплення поздовжніх брусків з таким розрахунком, щоб на одній рейці могли стикуватися два суміжних листа. За результатами повної розмітки решетування отримана конструкція буде мати вигляд каркаса з поздовжніх і поперечних рейок; причому останні повинні чергуватися з кроком 500 мм В залежності від матеріалу підстави стелі решетування кріпиться до нього або на саморізи, або спеціальними дюбель цвяхами (у разі бетонного стелі).


Клей для фанеры

Можна скористатися також методом прямої наклейки фанери на заздалегідь підготовлену поверхню. В даному випадку вам потрібно зубчастий шпатель, за допомогою якого клей наноситься на поверхню листа, після чого останній щільно притискається до стельової поверхні і фіксується в такому положенні на декілька хвилин. Клеїти фанеру найкраще невеликими фрагментами, що утворюються при розрізанні стандартного листа на 2-3 частини, а для отримання температурного шва - витримувати зазор між листами (порядку 2-3 мм).

Зверніть увагу! Метод прямої наклейки підходить лише в тому випадку, коли загальна площа обробки не дуже велика, а приміщення не піддається різким перепадам температури.

Порядок монтажу фанерних листів

Набірну укладання стелі з фанери своїми руками краще всього вести від центру кімнати, підрізаючи по ходу монтажу крайні (суміжні зі стіною) листи. При цьому цілісні листи розумніше буде розташувати по центру приміщення, а невеликі фрагментарні обрізки - по краях.


Фанерный потолок

Порядок роботи при цьому гранично простий: беремо цілісний фанерний лист і кріпимо його до каркаса в центральній точці таким чином, щоб краї заготовки збігалися з серединою поздовжніх брусків. Після цього лист вирівнюється по середині рейок і закріплюється цвяхами або саморізами із кроком приблизно рівним 200 мм.

Аналогічна операція виконується з усіма іншими фанерними заготовками; при цьому в місцях, де цілий фанерний лист покриває поверхню з надлишком, його краю обрізаються до необхідного розміру.

І на закінчення наведемо кілька рекомендацій з укладання фанерних листів:

  1. При закріпленні листа бажано відступати від його країв 1-1,5 см, що дозволяє запобігти їх розколювання.
  2. По центру фанерного листа крок кріплення можна вибрати рівним 300-400 мм
  3. Тепловий зазор необхідно залишати не тільки між листами, але також і на стику між листом і стінкою.