Стеля з ламінату своїми руками


Потолок из ламината своими руками

Для більшості пересічних людей поняття «ламінат» насамперед асоціюється з сучасним покриттям, що не мають будь-якого відношення до теми про стелях. Але виявляється, сьогодні цей чудовий матеріал застосовується не тільки для обробки стін і дверей житлових приміщень, але і використовується при облаштуванні підшивних стель у них.

Стелі з ламінату своїми руками чудово зарекомендували себе в побутовому будівництві, так що деякі з власників заміських будівель віддають перевагу саме цей варіант обробки.

Ламінат і його характеристики

Для обробки квартирних стель використовується класична ламінована дошка, що відрізняється від статевої лише тим, що до зносостійкості вихідного матеріалу не пред'являється дуже жорстких вимог (через відсутність підвищених механічних навантажень на неї).


Слои ламината

Нагадаємо, що чисто зовні ламінат являє собою багатошарову збірну конструкцію, що володіє всіма перевагами натурального дерева і відрізняється підвищеною міцністю і зносостійкістю. До його складу входять, як правило, наступні шари (зверху - вниз):

  1. Захисна полімерна плівка (на основі акрилу або меламіну), що відрізняється підвищеною міцністю і оберігає лежить по ній декоративний шар від механічних пошкоджень.
  2. Оформлений у вигляді паперової підкладки декоративний шар з нанесеним на неї малюнком, що визначає зовнішній вигляд ламінованої дошки (під дерево, плитку або камінь).
  3. Основний шар, що забезпечує ламінату необхідну міцність (плита MDF або HDF, просочена спеціальним складом).
  4. Останній, водовідштовхувальний шар, що надає матеріалу додаткову міцність.

Варіанти закріплення ламінату


Потолок из ламината в детской

Монтаж ламінованої дошки на стелі може вестися одним із відомих способів, які перебувають у його наклеюванні на ідеально рівну поверхню основної стелі, або в закріпленні заготовок ламінату на заздалегідь підготовленому каркасі. При цьому другий вид монтажу передбачає використання спеціальних цвяхів або саморезов.

Зверніть увагу! Незалежно від обраного вами способу кріплення матеріалу перед монтажем позбавлений упаковки ламінат повинен відлежатися кілька діб в приміщенні. Завдяки цьому він так сказати «акліматизується» до приміщення і вийде на робочі характеристики.

Приклеювання


Клей для ламината

Перед приклеюванням ламінату оброблювана поверхня ретельно вирівнюється, що дозволяє підвищити міцність склеювання і надійність зчеплення окремих панелей між собою. Вирівняти стелю ви можете за допомогою його шпаклівки або ж за допомогою того чи іншого листового матеріалу (гіпсокартону, фанери тощо). По закінченні шпаклівки поверхню слід гарненько просушити, після чого її необхідно загрунтувати.

Для приклеювання листів ламінату використовується спеціальний двокомпонентний склад (фахівці називають його іноді «гарячих» монтажним клеєм). В цілях підвищення надійності покриття після змазування клеєм поверхні плити слід до того ж заповнити її стикувальні пази герметиком.

У разі невеликої закритої поверхні ламінатна щит цілком збирається прямо на підлозі, після чого він підноситься до стелі і притискається до обробленої клеєм поверхні (з обов'язковою установкою підпірок). На великих площах монтаж ламінатних плит проводиться аналогічно укладанні на підлогу; при цьому для стикування укладаються панелей використовується класичний «замок».

Зверніть увагу! Двокомпонентний клей відноситься до розряду горючих і токсичний речовин, при роботі з якими слід дотримуватися всі необхідні заходи обережності.

Монтаж на каркас


Крепление на каркас

У цьому випадку послідовність операцій з кріплення панелей така:

  1. Перед тим, як кріпити ламінат на стелю необхідно відбити по периметру приміщення розмітку під дерев'яний каркас (решетування), користуючись при цьому рівнем.
  2. Після цього базовий каркас з дерев'яних брусків певної товщини кріпиться за допомогою саморізів або дюбелів на стелі. При цьому направляючі розташовуються строго упоперек напряму застилки панелей з кроком близько 50 див. Особливо звернемо вашу увагу на те, що для дерев'яної обрешітки слід використовувати добре просушений матеріал, що виключає можливість його деформації з часом.
  3. Укладання ведуть зазвичай, починаючи з лівого дальнього кута будівлі; при цьому кріплення ламінату до напрямних проводиться з використанням металевих кляймерів і цвяхів невеликого розміру. У разі каркаса з металевих профілів панелі кріпляться до останніх з допомогою саморізів.


Ламинат на потолке в гостиной

По завершенні укладання панелей залишаються між стелею і стінами щілини закриваються декоративним плінтусом.