Проект гаража


Проект гаража

При будівництві гаража багато людей використовують стандартні проекти, наявні у будівельних організацій. Якщо ставиться єдина завдання зберігання автомобіля, то стандартні проекти чудово з нею справляються. Але історично склалося так, що гараж для нас, - це не тільки місце для машини, але і склад для речей, і майстерня, і місце для проведення вільного часу.

Для виконання цих завдань у гаражі встановлюються сталлажи, полиці, верстаки, шафи, настінні панелі для інвентарю і різні власники. У сучасному гаражі необхідно заздалегідь, ще на стадії проектування передбачити розміщення цієї металевих меблів, щоб при устанвке та експлуатації не виникало ніяких труднощів. Розглянемо деякі з них.

Ухил підлоги


Уклон полов

У гаражі потрібно передбачити ухил підлоги для збору талого снігу і води після дощу, яку привозить з собою автомобіль. Ідеально організувати ливнеый злив, але ухил не бажано робити починаючи відразу від стін. Якщо планується установка металевих меблів, то для неї потрібен рівну підлогу. Робота за верстатом, не знаходиться в «горизонті», буде ускладнена тим, що дрібні деталі або кріплення будуть постійно падати на підлогу, а при розмітці можуть виникати помилки. Металеві стелажі, з тих же міркувань, так само повинні перебувати на рівній підлозі. Бажано заздалегідь зробити ескіз розміщення меблів. Меблі може мати різну глибину. Бажано починати ухил від місць, де закінчуються стелажі, верстат та інше.

Установка розеток і вимикачів


Установка розеток и выключателей

Дуже часто установка шаф і тумбочок закриває вимикачі та розетки. Перенесення розеток досить скрутний після остаточної обробки стін, тому ці місця повинні бути заздалегідь розмічені для зручної експлуатації. Погодьтеся, що тягнути подовжувачі до верстата або включати інструмент в розетку, що знаходиться між стелажних полиць дуже незручно, порівняно, якби розетка розташовувалася в робочій зоні верстата.

Освітлення


Освещение в гараже

Плануючи облаштування гаража варто звернути увагу на освітлення. Світильники, розташовані на стінах можуть заважати розміщення поличкових стелажів. З іншого боку, настінний світильник може бути дуже зручний над верстатом, висвітлюючи робочу зону. Стельового освітлення можуть перешкодити секційні ворота, які закривають стеля в піднятому стані. Розробляючи проект, варто комбінувати загальне освітлення і місцеву підсвічування.

Опалення


Отопление

Серійно выпускаемыестеллажи мають кілька розмірів полиць, але навіть комбінуючи зі стандартними розмірами, буває, що стійки перекривають радіатори опалення. У таких випадках стелаж відходить від стіни на відстань близько 10см і більше, що вносить неудбства за розміщення дрібних речей, так як вони можуть просто впасти до стінки. Також, можуть заважати труби опалення, розташовані на стінах. Ідеальним було б розміщення труб в стінах, а розташування радіаторів між стелажних стійок, заздалегідь передбачених ескізним проектом. Розміщення труб та електричних кабелів в закритих «порожках» між стіною і підлогою допустимо для установки на них стелажів, але буде заважати, якщо в цих місцях планується установка шафи або верстата з тумбами.

Стабілізатори напруги

Стабилизаторы напряженияУ багатьох гаражах розміщують 3-х фазні стабілізатори напруги. Як правило, вони мають досить велику вагу і займають багато місця. Стабілізатор слід розміщувати так і кріпити, щоб він органічно вписувався в загальну обстановку і дозволяв максимально задіяти площа гаража.

Стіни


Стены

Деякі гаражі обшиваються гібсокартоном або пластиковими стіновими панелями. Це порівняно недорогий вид обробки, але потрібно мати на увазі, що при цьому, може установка навісних полиць. Якщо ширина гаража не дозволяє встановити підлогові стелажі, то зберігання речей на полицях залишається, практично, єдиним варіантом. У цьому випадку рекомендується укласти керамічну плитку на стіни, якщо стіни зроблені з піноблоків або цегли. Перевагою цього покриття є простота очисттки від масляних забруднень і пилу, а також чудовий зовнішній вигляд.

Ворота


Ворота

Секційні ворота можуть не тільки закривати стельові світильники, але і заважати встановленні стелажів і верстака. При будівництві гаража бажано залишати відстань від стін до воріт порядку 500мм, щоб установка металевих меблів вписувалася в інтер'єр.

Сподіваємося, що перераховані вище особливості облаштування гаража допоможуть уникнути помилок при будівництві і створити гарний сучасний інтер'єр.


Красивый гараж