Прокладка водопроводу в землі

17.01.2021
3 584
Admin

Прокладка водопровода в земле

 1. Основне призначення системи зовнішнього водопостачання
 2. Підбір матеріалів для зовнішніх магістральних водогонів
 3. Технологія укладання водопроводу в землі

Якісна і надійна система водопостачання є невід'ємною частиною інфраструктури заміського будинку, котеджу або дачі. Комунікаційні магістралі для постачання води облаштовуються з різними цілями і мають різні призначення. Дуже важливо, щоб усі технологічні роботи по облаштуванню водопровідних мереж виконувались у відповідності з вимогами будівельних стандартів і інструкцією виробників матеріалів. До того ж важливо, щоб прокладка водопроводу в землі була зроблена тільки з високоякісних сертифікованих труб, які забезпечать даній системі тривалий термін служби і абсолютну безпеку використання.

Основне призначення системи зовнішнього водопостачання

Назначение системы наружного водоснабжения

При виборі конструкції для водопровідних магістралей слід враховувати їх протяжність, умови експлуатації і розрахункову потужність. Наприклад, прокладання водопроводу у землі може виконуватися для вирішення наступних завдань:

 1. Перекачка води для господарсько-побутових цілей.
 2. Організація поливально-зрошувального водопостачання при облаштуванні садової території.
 3. Постачання водою різних гідротехнічних споруд: басейну, фонтану, ставка і т. д.
 4. Облаштування протипожежної безпеки для ефективної профілактики і запобігання пожеж.

Проаналізувавши призначення водопроводу, можна в індивідуальному порядку підібрати його конструктивну будову і матеріали.

Підбір матеріалів для зовнішніх магістральних водогонів

Чавунні та сталеві труби сьогодні вже не є найбільш оптимальним, якісним і надійним варіантом. У процесі експлуатації вони піддаються корозії, можуть руйнуватися під дією негативних умов і характеризуються відносною складністю монтажу. Слід також враховувати, що сьогодні прокладка водопроводу в землі повинна мати:

 • Стійкістю до різних пошкоджень.
 • Простотою і надійністю.
 • Легкістю монтажу.
 • Тривалим терміном експлуатації.

Подбор материалов для водопровода

Цим вимогам повністю відповідають високоякісні труби з поліпропілену. Вони застосовуються у різних областях, зберігаючи ефективність використання і надійність при будь-яких умовах. Сучасні поліпропіленові труби характеризуються наступними перевагами:

 • Простотою монтажу.
 • Стійкість до механічних впливів і появи корозії.
 • Тривалим терміном служби.
 • Міцністю і надійністю.
 • Ефективністю використання та безпекою при подачі питної води.

Технологія укладання водопроводу в землі

Роботи з прокладання водопровідної системи під землею починаються з розробки індивідуального проекту.

Обов'язково слід звернути увагу на тип і фактичний стан ґрунтів на ділянці, рельєф і площа території, протяжність мережі та інші важливі показники. В обов'язковому порядку уточнюється в геодезичної документації точка промерзання грунту в даному регіоні.

Як правило, вона знаходиться на глибині 1,2 м і більше. Це дуже відповідальна уточнення, так як якщо трубопровід буде розташовуватися на меншому рівні, то при значному зниженні температури в зимовий період вода в системі просто замерзне. Якщо в районі будівництва спостерігаються суттєві морози, то бажано при прокладанні труби магістралі додатково утеплити, тим більше на ринку представлений великий вибір ізоляційних матеріалів для виконання якісного захисту.

Технология укладки водопровода в земле

Після уточнення всіх конструктивних і технологічних параметрів готують траншеї відповідної ширини, довжини і глибини. Зазвичай ширина траншеї становить 500-600 мм. Для виконання підготовчих робіт можуть знадобитися лопати, шнур і будівельна рулетка для розмітки території. Крім цього, необхідно підготувати рівень і пісок. Викопавши і ретельно розрівнявши траншею, у нього засипають пісок товщиною 100-150 мм, який слід обов'язково пролити (в літній період) і добре ущільнити.

При виборі місця розташування трубопроводу і проведення робіт слід обов'язково перевірити розміщення інших комунікацій на ділянці: каналізації, електропостачання, сигналізації і т. д.

Виконуючи підготовчі та монтажні роботи забезпечити системі ухил. Фахівці радять на 1 м трубопроводу облаштовувати ухил 2-3 см (не менше). Для з'єднання елементів магістралі водопостачання необхідно використовувати спеціальну змазку. Пластикові труби монтуються з допомогою спеціального поліпропіленового припою.

Після завершення укладання обов'язково виконують тестування водопровідної системи під різним натиском та в різний проміжок часу протягом 2 діб. Якщо прокладка водопроводу в землі буде виконана у відповідності з діючими нормами і стандартами з якісних матеріалів, але він прослужить своїм власника довгі роки, радуючи їх своєю безвідмовністю і надійністю.

Читайте також: