Промивка системи опалення своїми руками

17.01.2021
2 998
Admin

Промывка системы отопления своими руками

 1. Причини, по яким потрібна промивка
 2. Початок робіт
 3. Технології промивання опалення без розбирання системи
 4. Відео

Раніше чи пізніше, люди, що користуються водяним опаленням, стикаються з тим, що «з незрозумілих» причин опалення починає працювати менш ефективно. Це відбувається з-за того, що труби і батареї засмічуються, і вода вже не може циркулювати по них як раніше. Не варто зневірятися, так як промивка системи опалення своїми руками цілком можлива. Однак щоб не діяти «наосліп», потрібно знати, з чим нам доведеться зустрітися.

Причини, по яким потрібна промивка

Причины, по которым нужна промывка

Основною причиною, яка змушує зайнятися цим питанням, є велика кількість різного сміття в трубах і самих радіаторах опалення. Як наслідок, батареї повноцінно не функціонують, і приміщення як слід не прогрівається. Перед початком робіт переконайтеся в тому, що котельня працює на тієї ж потужності, як і раніше. Може бути, на ній економлять газ, а може, підключений новий будинок, і «старенька» просто не в змозі забезпечити всіх теплом. А може, на ваш під'їзд встановлена обмежувальна шайба чи є ще якась інша причина.

Часто сигналом для початку робіт є те, що половина батареї або більша її частина не гріє. Для цього є дві причини:

 1. Батарея занадто забита мулом, або сміттям.
 2. Батарея завоздушена, і проблема вирішується установкою крана Маєвського.

З'ясуйте це, щоб не почати непотрібні роботи.

Можна сказати однозначно: якщо система експлуатується довгий термін і складається з звичайних металевих труб і чавунних радіаторів, то така профілактика зайвою не буде, хоча бували випадки, що навіть після декількох десятиліть експлуатації, система залишалася чистою.

Початок робіт

Отже, якщо ви твердо впевнені в тому, що в змозі виконати промивку системи опалення своїми руками, то можна приступати. Сама процедура непроста і приготуйтеся до того, що на неї піде багато часу.

 • Спочатку потрібно злити воду з системи опалення. Для приватного будинку-це не проблема, а в багатоповерховому потрібно пробратися у підвал, який може бути під замком. Подбайте заздалегідь про доступ до нього.
 • Відкрутіть від батареї труби, і зніміть її. У деяких випадках, коли розкрутити не виходить, доведеться гріти муфту різаком або іншим приладом, призначеним для цього. Якщо ви не Геракл, то краще самостійно це не робити, так чавунна батарея дуже важка.

Демонтаж радиатора

 • Після зняття батареї візуально оцініть її стан, так як для прискорення процесу може знадобитися попередньо почистити її механічно.
 • Тепер підуть роботи, які в квартирі робити не дуже зручно, так як вони пов'язані з використанням великої кількості води, а вона не повинна витікати на підлогу. Розгорніть батарею догори дном, і закрийте отвір, що знаходиться внизу. Залийте повністю водою, і випустіть її через нижній отвір. В ідеалі вона повинна буквально «вилетіти» з неї, виносячи з собою сміття. Процедуру потрібно повторювати до тих пір, поки виходить вода не буде чистою.

Перевертати батарею потрібно тому, що тепла вода, рухаючись по ній, залишила накип у вигляді лусочок, і, запустивши воду в зворотному напрямку, ми допомагаємо її здерти їх. Якщо забруднення дуже сильне і цей метод виявився неефективним, доведеться застосувати спеціальну рідину, на основі кислот.

Для алюмінієвих батарей такі рідини використовувати не можна!

В основному всі відкладення накопичуються на горизонтальній поверхні труб. За винятком останнього поверху, в квартирах велика частина труб опалення знаходиться у вертикальному положенні, тому прочистити невелику ділянку труби до вигину не представляє особливої складності. Основна проблема полягає в тому, що з початком опалювального сезону з загальної, не прочищеній системи опалення, знову потрапить сміття. Тому краще було б почистити весь стояк.

Технології промивання опалення без розбирання системи

Промывка батарей без снятия

 1. Хімічна промивка. Процес відбувається із застосуванням кислих і лужних розчинів. Цей метод надійний і недорогий, але застосовується тільки для чорних металів.
 2. Дисперсна промивка. Це більш щадний метод, що вступає в реакцію тільки з відкладеннями, тому застосовується для всіх видів труб і батарей. Промивати можна навіть у період опалення, а розчин просто зливається в міську каналізацію.
 3. Гідродинамічна промивка трубопроводів. Накип видаляється тонкими струменями води, що подаються в систему опалення під високим тиском через спеціальні насадки.
 4. Пневмогидроимпульсная промивка. Промивання проводиться багаторазовим впливом імпульсів, що створюються імпульсним апаратом.
 5. Электрогидроимпульсная очищення. За рахунок використання енергії електричного розряду у воді руйнується накип, при цьому труба не пошкоджується.

Технологии промывки системы отопления

Враховуючи ці поради і рекомендації, у вас вийде самостійно промити систему опалення. У тому випадку, коли недоцільно робити ці роботи тільки у своїй квартирі, скористайтеся послугами професіоналів.

Где находятся отложения

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, в якому йдеться про промивку батарей з допомогою спеціального обладнання.

Читайте також: