Пропорції бетону для фундаменту


Пропорции бетона для фундамента

Бетон, як відомо, відноситься до багатокомпонентних будівельних складів, що включає наступні інгредієнти:

  • в'яжучі складові (цементні суміші того чи іншого класу);
  • вода;
  • пісок і щебінь, виступаючі в ролі наповнювача.

У ряді випадків (при виготовленні бетону особливого призначення, наприклад) до їх складу включаються спеціальні пластифікатори та добавки, помітно впливають на якісні показники готових сумішей. Технологія їх виготовлення передбачає необхідність суворого дотримання пропорцій бетону для фундаменту, визначають, у кінцевому рахунку, не тільки якісні, але і експлуатаційні показники готового матеріалу.

Склад бетону


Состав бетона

Розглянемо основні складові фундаментного бетону більш докладно.

  • Цементна складова представлена в цьому складі класичним «портландом», клас якого визначається маркою бетону, передбаченого у проекті. Як правило - це М300, 400, а іноді навіть М500 (в цих позначеннях цифровий індекс вказує на міцність тієї або іншої марки бетону на стиск). При цьому необхідно враховувати, що з часом показник міцності змінюється, оскільки бетон швидко «засвоює» (поглинає) вологу.
  • Вода є найважливішою складовою, яка забезпечує необхідні умови для протікання відповідних реакцій у процесі виробництва бетону та необхідної для його повного затвердіння (так званого «набору міцності»). У ході розрахунку пропорцій для фундаментних підстав за основу береться так зване водоцементне відношення, яке вказує на співвідношення маси цементу до водній масі.
  • Входить до складу бетону пісок відноситься до розряду дрібних наповнювачів, основна роль яких зводиться до зниження витрати щодо дорогого цементу. Згідно з технологією приготування складів до цієї компоненті пред'являються специфічні вимоги. Суть їх полягає в необхідності очищення піску від сторонніх домішок (залишків мулу, глини та інших включень), а також у використанні фракцій різної зернистості.

Щебінь - це природний матеріал, що отримується в результаті механічного дроблення каменю і включає в свій склад фрагменти розміром порядку 5-70 мм

Пропорції компонентів бетону


Пропорции компонентов бетона

Під пропорцією розуміється числове (процентне) співвідношення основних компонентів готової бетонної суміші. Необхідні пропорції наводяться в спеціальних таблицях і залежать від марки використовуваного в суміші цементу.

Аналіз подібних співвідношень, оформлюваних у вигляді табличних даних, дозволяє зробити цікавий висновок. Виявляється, що для отримання проектної марки бетону можна використовувати різні комбінації вхідних в нього компонентів і заощадити на вихідному матеріалі.

Зверніть увагу! У ряді ситуацій можна обійтися і без бетонів вищих марок, замішуємо на дорогому высокомарочном цементі. Досить часто для підготовки робочого фундаменту використовується бетон марок М100 або М200.

З кількісними співвідношеннями компонентів такого бетону кожен з вас може ознайомитися після дослідження матеріалів, у надлишку представлених в Інтернет.


Приготовление бетона

На закінчення необхідно відзначити, що вибір пропорцій бетону для фундаменту в основному визначається якістю його фракцій наповнювача, а також проектними вимогами до подготавливаемому фундаменту. Зауважимо також, що в більшості інтернетівських таблиць наводяться усереднені дані, які можуть бути застосовані для підготовки фундаменту лише з деякою поправкою.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений приготування розчину бетону.