Расчеканка чавунних труб своїми руками


Расчеканка чугунных труб своими руками

Чавун - надміцний, коррозиеустойчивый, довговічний матеріал, що витримує великі навантаження. Основне його призначення - це пристрій каналізаційної та водопровідної комунікації. Але не варто повністю покладати надії на чавунну каналізацію, так як у нього теж є мінуси, за ними потрібен особливий догляд і ремонт.

Як показує практика, найчастіше расчеканка чавунних труб своїми руками, що знаходяться в квартирі, виробляється там же. Фанова труба менш схильна до зносу, так як вона прямоточна та в ній відсутні вигини.

Зверніть увагу! Щоб виключити розгерметизацію окремих ділянок комунікацій, необхідно своєчасно проводити ремонт внутрішніх труб та вживати профілактичні заходи, знімаючи з їх поверхні вапняні відкладення, іржу та інші органічні нарости.

Расчеканка труб


Как расчеканить трубу

Суть підготовчих робіт полягає в огляді та визначенні зварних місць. Існує два способи склеювання трубних частин з чавуну: склеювання елементів зварювальним швом і заливка розчином. Склеювання частин спеціальним розчином застосовуються в тому випадку, якщо необхідно об'єднати труби різної конфігурації та діаметру. А зварювальним швом в основному склеюються фановиє труби однакового діаметру. Після візуального огляду каналізації та визначення складності роботи, можна приступати до наступного етапу - демонтажу.

Найчастіше труби з роками зростаються між собою настільки міцно, що розібрати каналізацію дуже складно. У такому випадку знадобиться газовий різак, з допомогою якого можна роз'єднати відокремлюються/, інтимно з'єднані ділянки за короткий проміжок часу і без зусиль.

Зверніть увагу! Перш ніж приступити до расчеканке труб, необхідно відключити водопровід. Якщо є можливість, то необхідно заблиновать систему водопостачання.


Правильная расчеканка труб

Позначений ділянку труби, який підлягає заміні, спиливается болгаркою. При розпилюванні пошкоджених ділянок не слід робити сильних ударів, щоб виключити утворення тріщин на наступних ділянках.
Після того як буде завершено видалення пошкоджених ділянок труби, переходять до встановлення нової труби з певним запасом на її розширення.

Краю труби, які вставляються в патрубок, фіксуються між собою смоляний пасмом за допомогою конопатки.

Расчеканка чавунного патрубка


Расчеканка патрубка

Даний процес дуже складний і помітно відрізняється від попереднього методу. Це аргументується тим, що дана ділянка ризиковий і якщо неправильно провести расчеканку, то можна розколоти стояк за опускний лінії.

Перш ніж почати розбір патрубка, необхідно взяти молоток і простукати по всій поверхні розтруба. При простукуванні можна визначити метод здійснення расчеканки.

Якщо розтруб легко піддається і хитається, то він зачеканивался мотузкою і камболкой. В даному випадку вам знадобиться звичайна викрутка і плоскогубці. При розхитуванні повинна здатися мотузка, яку необхідно підчепити викруткою і вийняти на поверхню. Щоб легше було витягнути мотузку, її необхідно захопити плоскогубцями при цьому, не перестаючи розхитувати розтруб.


Ход работы по расчеканке труб

Зачеканка чавунного патрубка сірої виключає деформацію і розхитування, отже, не молоток і інший ударний інструмент в цьому не допоможе. В даному випадку знадобиться паяльна лампа або газовий пальник для пропалювання сірчаного шва. Від великої температури сірка почне розсихатися і відпадати. Після того як сірка розсиплеться, візьміть молоток і виконайте таку процедуру як описувалося в попередньому способі закарбування труби мотузкою.


Паяльная лампа для расчеканки

Простукування виробляєте до тих пір, поки розтруб не почне зсуватись, щоб зручно було розхитувати розтруб візьміть розвідний ключ і почніть проводити коливальні рухи з боку в бік, підтягуючи його на себе. Расшатавшийся розтруб виймається стамескою і зачищається.

Зверніть увагу! Сідло має бути рівне без перекосів, щоб ущільнювальна гумка лягла щільно до поверхні.

Поверхня гумки покривається силіконом і вставляється в трійник розтруба. На цьому етапі завершується расчеканка і зачеканка чавунного патрубка.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений расчеканке труб.