Розсувні перегородки своїми руками


Раздвижные перегородки своими руками

Різноманітність технологій і дизайнерських рішень не дають спокою власникам навіть самих стандартних квартир, штовхаючи їх постійно на які-небудь нововведення в інтер'єрі. У житлових будинках старого планування не дозволено знесення перегородок, оскільки це може загрожувати обвалом всього споруди. Однак для наповнення світлом простору є відмінне рішення - розсувні перегородки своїми руками. Міжкімнатна перегородка являє собою кілька аркушів цупкого матеріалу з'єднаний в єдине полотно, яке відсувається в сторону при невеликому зусиллі.


Двери-купе

При наявності стандартних дверних прорізів можна скористатися дверима-купе з розсувним механізмом. Якщо ж отвір набагато ширше стандартних розмірів, розсувна перегородка стане ідеальним рішенням. Якщо ж отвору зовсім немає, розсувна перегородка допоможе зонувати простір.

Варіанти розсувних перегородок

За типом своєї конструкції перегородки поділяються на такі різновиди:

  • Перегородки з рейковим механізмом, які мають аналогічну будову з дверима-купе. Однак вони відрізняються кріпленням до напрямній рейці.
  • Міжкімнатні без порогові розсувні конструкції відмінні тим, що направляючий підвіс розташований зверху, а не знизу, як рейки.Встановлюючи таку перегородку, прийміть до відома шумоізоляційні вимоги, оскільки однорельсова перегородка не може функціонувати повністю безшумно. Для забезпечення тиші варто встановити двухрельсовую конструкцію.


Беспороговые перегородки

  • Сьогодні вже досить рідко використовується такий тип перегородок, як складна (гармошка), яка є не тільки оригінальним рішенням, але і відмінно заощадить простір.


Перегородка-гармошка

Маючи уявлення про різновиди перегородок, можна приступати до самостійній установці даної конструкції.

Монтаж розсувної перегородки


Монтаж раздвижной перегородки

Технологія виробництва розсувний конструкції досить легка і може бути здійснена самостійно, головне з усією точністю виконати всі виміри.

Спочатку варто звернути увагу на габарити дверного отвору і місця зрушування стулок. Місце підстави для направляючих вибирається з урахуванням маси майбутньої конструкції. Бажано, щоб вага полотна був мінімальним, а міцність кріплень - максимальна. Якщо отвір виконаний з гіпсокартонних листів або деревини, його необхідно додатково зафіксувати.


Замеры проема

Запам'ятайте дуже важливий момент: кріплення полотна не допускається до стелі з гіпсокартону. В іншому випадку буде зіпсований і стеля, і сама перегородка. Якщо монтажу до гіпсокартону не уникнути, необхідно заздалегідь до поверхні стелі закріпити балку з металу, а вже до неї кріпити напрямні. Керуючись цими правилами, можна приступати до установки.

Способи установки

Для самостійного виготовлення розсувної перегородки необхідно провести всі виміри направляючих, відштовхуючись від яких і купується сама напрямна в спеціалізованому магазині. Варто подбати про те, щоб в комплекті до напрямних додавалися додаткові елементи для виконання монтажних робіт.


Элементы для монтажа перегородки

Вибираючи ролики для роботи механічної конструкції, варто надати значення зносу. Наприклад, термін експлуатації роликів з гуми значно нижче терміну експлуатації сталевих аналогів. Ви можете зробити вибір на користь навісних елементів, але варто врахувати їхній недолік: під час використання механізм не прихований від сторонніх очей. При цьому вбудований механізм абсолютно непомітний, але вимагає певних навичок для його установки.

Матеріалом для виготовлення розсувних конструкцій найчастіше виступають листи МДФ або ДСП. Якщо ж ви бажаєте максимально заощадити, можна зупинитися на фанері, дерев'яних рейках або штапиках, які крім усього іншого відрізняються легкістю установки. Для цього достатньо спорудити рейковий каркас. В якості фіксуючих матеріалів варто використовувати столярний клей і шипові фіксатори.


Установка раздвижной перегородки

Після цього фанерні аркуші фіксуються в рамці за допомогою штапиків. На цьому основний етап виготовлення виробу закінчений, далі варто спиратися лише на свою фантазію і смак, декорувати перегородку на свій розсуд. Серед найбільш простих рішень - обробка самоклеющейся плівкою, що повторює структуру дерева відповідного кольору і звичайна фарбування.

Є ще один спосіб виробництва розсувний конструкції, який не потребує особливих зусиль, але коштує значно дорожче. Вам буде потрібно провести ретельні виміри всіх параметрів і передати їх у виробничий меблевий цех. Опишіть їм свої побажання, а отримавши підсумкову перегородку, вам залишиться тільки встановити направляючі і повісити її. Поле цього ви можете одержувати утримання від розсувний конструкції до тих пір, поки не захочеться нової зміни інтер'єру.

Фото розсувних перегородок


Раздвижная перегородка в интерьере


Перегородка из декоративного стекла


Сплошная перегородка


Двери-купе с матовым стеклом