Розводка труб у ванній своїми руками

17.01.2021
3 821
Admin

Разводка труб в ванной своими руками

 1. Підготовчі операції
 2. Складання схеми водопроводу
 3. Вибір матеріалів
 4. Способи прокладки труб
 5. Розводка каналізації
 6. Відео

Так звана розводка труб в сучасній житловій квартирі дозволяє організувати канали подачі води до точок споживання, розташованим в районі ванної кімнати та кухні. Крім трубопровідної магістралі і основного сантехнічного обладнання (такого як унітаз, біде, змішувачі та душова кабіна), в цю систему входять наступні прилади:

 • «водоміри» (прилади обліку води);
 • вентилі для управління потоками припливної води;
 • спеціальні фільтруючі пристрої, що захищають систему від механічних забруднень;
 • різні сполучні і перехідні елементи (муфти, куточки, перехідники тощо);
 • редуктори, обмежують тиск води в магістралі і захищають систему від його різких перепадів.

Крім того, до цієї системи належить і мережа трубопроводів, що використовуються для збору відпрацьованих вод (каналізація).

Приспособления для разводки труб

Заходи по розводці труб у ванній своїми руками реалізуються, як правило, у декілька етапів і включають в себе наступні операції:

 • підготовка схеми (ескізу або малюнка) розводки;
 • вибір необхідних матеріалів;
 • підготовка всього необхідного інструменту;
 • відключення загальної подачі води;
 • демонтаж реставрируемой водопровідної системи;
 • монтаж нових труб.

Підготовчі операції

Роботи по розводці труб починаються з підготовчих процедур, що проводяться відповідно до наведеної вище розбивкою за етапами.

Складання схеми водопроводу

Составление схемы разводки

Насамперед, вам необхідно підготувати ескіз, на якому будуть вказані місця розміщення сантехнічного обладнання, а також промальована детальна схема розводки труб, що використовуються для підведення води.

На етапі складання схеми слід вибрати найбільш підходящий для вас вид розводки, яка може бути виконана шляхом організації загального колектора або послідовним способом (з використанням трійників).

Організація колекторної розводки помітно спрощує експлуатацію всієї системи в цілому, оскільки дозволяє оперативно перекривати подачу води відразу на всі підключені до колектора споживачі.

З іншого боку при послідовному способі розведення вам буде потрібно мінімум матеріалу, а число трубних з'єднань помітно скоротиться.

Коллекторная схема разводки

Незважаючи на свою надійність, простоту і порівняльну дешевизну, цей спосіб розводки не може бути застосований, якщо у вас є велика кількість точок водозабору. Крім того, при розведенні з використанням трійників оперативне перекриття води можливе лише безпосередньо перед її споживачем.

Також бажано, щоб у схемою розводки була передбачена можливість приєднання інших споживачів (купленої посудомийної машини, наприклад), для чого в ній необхідно «зарезервувати» кілька відводів.

Вибір матеріалів

Выбор материалов

В даний час при облаштуванні домашніх водопровідних мереж замість традиційних сталевих труб все частіше використовуються пластикові і металопластикові аналоги. Нові труби характеризуються рядом безсумнівних переваг, що полягають в наступному:

 • високий ступінь антикорозійного захисту;
 • низький рівень теплопровідності;
 • легкість монтажу і довговічність;
 • прийнятна ціна.

Найбільш зручними для складання домашньої водопровідної мережі вважаються стандартні пластикові (поліпропіленові або поліетиленові) труби, що володіють всіма зазначеними вище перевагами.

Для роботи з пластиковими трубами з полімерних матеріалів вам знадобиться спеціальне пристосування (так званий зварювальний «паяльник»).

Способи прокладки труб

Способы прокладки труб

Розводка труб у ванній виконується зазвичай одним з перерахованих нижче способом:

 • відкрита проводка;
 • прокладка труб, «приховані» в стінах;
 • прокладка комбінованого типу.

Перший з цих варіантів використовується, як правило, в тих випадках, коли приховати труби в стінах не вдається. Тим не менш, він володіє певними перевагами, забезпечуючи вільний доступ до труб при необхідності їх заміни, ремонту або поточного обслуговування.

Способ организации разводки

Так звана прихована прокладка труб дозволяє «облагородити» інтер'єри ванної кімнати і виключає випадки ненавмисного пошкодження трубопроводу. З іншого боку цей варіант прокладки відрізняється високою трудомісткістю, оскільки передбачає обов'язкове штроблення стін (пробивання неглибокої канавки під труби) з їх подальшим вирівнюванням. Слід також враховувати те обставина, що прихований трубопровід повинен розміщуватися в спеціальній обсадної (гофрованої) трубі, що помітно підвищує вартість монтажу. Крім того, цей спосіб прокладки трубопроводу не завжди прийнятний через нормативних обмежень, що накладаються на товщину несучих стін.

При комбінованому способі прокладки трубопроводи зазвичай закриваються спеціально підготовленими для цих цілей декоративними коробами або ж розміщуються під шаром використовується при обробці стін матеріалу.

Розводка каналізації

Разводка канализации

При самостійній прокладання каналізації вам необхідно буде дотримуватися наступних обмежень:

 • суворе дотримання нормованого ГОСТом ухилу;
 • неприпустимість у розведенні кутових стиків у 90 градусів;
 • наявність ревізій (точок прочищення), використовуваних для усунення засмічень;
 • для підводки до унітазів вибираються труби 100 мм, у той час як для ванн і мийок можуть використовуватися 50 міліметрові заготовки;
 • зливні труби, що розміщуються в розтрубі стоку, повинні встановлюватися з деяким зазором від місця стику (близько 10 см).

У висновку слід зазначити, що розводка труб у ванній своїми руками відноситься до розряду спеціальних робіт підвищеної складності, які вимагають особливого підходу до якості свого виконання. Крім цього, використання неперевірених матеріалів сумнівного виробництва (що не мають сертифіката якості) загрожує непередбачуваними наслідками, пов'язаними зі знайомими всім випадками затоплення своїх і чужих приміщень. У тому випадку, якщо ви не зовсім впевнені в своїх силах - ці роботи краще доручити фахівцям.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоматеріал, який наочно продемонструє процес розведення труб у санвузлі.

А в цьому ролику показаний приклад розводки труб.

Читайте також

Вам також може бути цікаво