Розводка труб водопостачання своїми руками


Разводка труб водоснабжения своими руками

Якщо ви хочете, щоб розводка труб водопостачання своїми руками була проведена правильно, необхідно знати декілька правил. Проектування і установка системи водопостачання вимагає великої уважності. Якщо взяти для прикладу звичайну квартиру в багатоповерховому будинку, можна відзначити безліч приладів, які працюють від подачі води (машини для миття посуду і прання, ванни, унітази, раковини і так далі). Для створення оптимальних експлуатаційних умов необхідно брати до уваги різні параметри.

Проводка трубопроводів


Проводка трубопроводов

Для водопровідної мережі часто використовуються металопластикові труби, які укладають зовні, або замуровують в стіну, щоб не порушити естетичність приміщення.

Розведення водопроводу варто здійснювати з допомогою єдиних цілісних відрізків труби, що йдуть від самого колектора до водопотребляющему приладу. Дані роботи потрібно виконувати з нахилом стічних труб по відношенню до стояка.

Для того щоб полегшити монтажні роботи і скоротити час їх виконання, доцільно застосовувати заготовлені каркасні елементи і фітинги, які являють собою пристрої для з'єднання на важких ділянках труби, таких як поворот, розгалуження або вигин.

Регулювання тиску


Регулирование давления воды

Це дуже важливий момент при розведенні водопостачання, і головним завданням є виключення ймовірності перепаду тиску в різних системах сантехніки. Це може спричинити за собою сумні наслідки. При занепаді тиску холодної води людину, що стоїть під душем, може обдати окропом. Причиною може стати включення води на кухні, або змив в туалеті. Для того щоб уникнути такої ситуації, потрібно зайнятися регулюванням тиску наступним чином:

  • Розширте діаметр підвідної труби.
  • Застосуйте віялоподібну систему для розведення водопостачання. У цьому випадку кожен прилад споживання води буде оснащений окремою трубою.

Крім цього не варто забувати про регулювання натиску води, яка проводиться редуктором тиску і запірною арматурою, що перекриває і допускає водний потік по трубах. Сантехнічні редуктори перешкоджають виникненню високого тиску, сприяючи його врівноваження. Редуктори встановлюються разом з очисними фільтрами, захищають воду від механічних забруднень.


Редуктор давления воды

Установка відповідних експлуатаційних сантехнічних показників (4 атмосфери) виконується манометром, який входить в комплектацію. Для регулювання атмосфер використовується маховик (гвинт), розташований на корпусі редуктора.

Технологія монтажу


Монтаж разводки

Виконання розводки в приміщеннях ванної та туалету потрібно починати з аварійного кульового крана, розташованого на стояку. Так як виникнення протікання зупиняється шляхом перекриття подачі води за допомогою кульового крана, цей механізм повинен відповідати високим якісним показникам, мати велике робочий тиск і високу робочу температуру. Вибираючи кульовий кран, ні в якому разі не можна купувати вироби польського і китайського виробництва, оскільки вони не володіють гарною якістю.

Установка труб з поліпропілену


Установка труб

Установка водопровідних труб з поліпропілену у приміщеннях санвузли здійснюється за допомогою спеціалізованого паяльника. Елементи, які необхідно з'єднати, нагрівають протягом декількох секунд і щільно притискають один до одного. Це дозволяє добитися максимально міцного з'єднання. Необхідно врахувати один момент: труби, спаяні між собою, повинні виготовлятися одним виробником.


Паяльник для полипропиленовых труб

При виборі варто віддати перевагу чеським поліпропіленовим трубах і з'єднує деталей. У цьому випадку розводка труб водопостачання своїми руками буде виконана на вищому рівні. Якщо ж перевага віддається металопластикових трубах, для установки потрібні фитинговые з'єднання.

Це основні моменти, які потрібно знати для самостійного проведення сантехнічних робіт.