Регульовані підлоги своїми руками


Регулируемые полы своими руками

Технологія створення фальшпідлог з'явилася в будівельній сфері відносно недавно. Основою даної конструкції виступають лаги, які легко змінюються у випадку ремонту. Таким чином, можна в рекордно короткі терміни виготовити основу під будь-яке підлогове покриття, не роблячи стяжку підлоги. Регульовані підлоги своїми руками дозволяють отримати ідеально вирівняну основу.

Технологічні особливості


Особенности регулируемых полов

Суть даної конструкції полягає в тому, що вона може підніматися або опускатися, завдяки лагів, або ж плитам з втулками, які вільно рухаються по різьбі, встановлюєюючись в горизонтальному положенні. В результаті виходить ідеально рівна поверхня, що підходить для укладання будь-якого типу підлогового покриття.

В якості опорних стійок виступає анкерні болти з металу, вкручені в лаги. Обертаючись навколо своєї осі, опора змінює розташування балки. Таким способом регулюються лаги окремо, або повністю вся конструкція.

Роль опори також можуть грати пластикові болти, оснащені ступінчастим отвором. Повністю дюбель забивають після виставлення всіх лад.

Фальшполи вдало застосовуються в офісних, житлових, торгових і спортивних приміщеннях, оскільки їх експлуатаційний термін складає більше 50 років.

Переваги регульованих підлог


Достоинства регулируемых полов

Вони завойовують стрімку популярність завдяки безлічі переваг:

 • невелика маса конструкції, а відповідно і навантаження на балки перекриття;
 • легкий монтажний процес короткі терміни виготовлення;
 • високі показники міцності і довговічності;
 • відсутність забруднень про час виготовлення;
 • економія трудових, фінансових та часових витрат у порівнянні з монтажем бетонної стяжки;
 • підвищення теплової та звукової ізоляції приміщення;
 • екологічна чистота;
 • різноманітна сфера використання.

Різновиди регульованих конструкцій

Виходячи з особливості технологічного процесу, регульовані підлоги бувають двох різновидів. Поговоримо про цих різновидах.

Регульовані лаги


Регулируемые лаги

Пристрій підлоги на регульованих лагах є відмінною заміною бетонної стяжки. За допомогою даної технології можна підвищити рівень підлоги на 5-20 див.

Зверніть увагу! Простір під лагами ідеально підходить для прокладки комунікативних ліній і ізоляційного матеріалу.


Размещение коммуникаций под лагами

Монтаж такої підлоги проводиться за короткий проміжок часу, оскільки лаги встановлюються на основу і закріплюються дюбель цвяхами. Ця конструкція має високу міцність та довгий термін використання. Далі можна приступати до укладання фінішного підлогового покриття.

Регульовані плити


Регулируемые плиты

З їх допомогою підлогу можна підняти не більше ніж на 3 див. Цей варіант є оптимальним в тих випадках, коли не передбачена проводка комунікацій. У фанерних листах виготовляють отвори необхідні для закріплення втулок, що мають внутрішню різьбу. Далі під втулки закручують болти. Готовий каркас ставлять на основу і фіксують дюбель цвяхами.

Для вирівнювання поверхні застосовується той же принцип, що і з регульованими лагами, оскільки болти здатні вільно переміщатися по своїй осі.

Важливі моменти монтажного процесу


Важные моменты монтажа

 • Відстань між лагами визначається бажаними показниками міцності. При покритті підлоги паркетом або ламінатом, оптимальним інтервалом є 50 див. якщо ж в якості підлогового покриття використовується лінолеум або плитка, крок варто скоротити до 30 див.
 • В цілях забезпечення вентиляції між стінами і лагами залишається відстань в 1 см, який надалі закривається за допомогою плінтуса, закріпленого на фінішному покритті.


Расстояние между лагами

 • Лаги необхідно прикріпити до основи отвори завглибшки 40 див.
 • Регулювання болтів-стійок виконується з використанням гайкового ключа. При цьому різниця у висоті не повинна бути більше 1 мм
 • Остаточно забивання дюбель цвяхів відбувається після того, як основа ідеально вирівняна. При наявності виступаючих частин стійок їх необхідно різати за допомогою стамески;


Монтаж регулируемого пола

Для монтажу підлоги на регульованих плитах застосовуються водостійкі фанерні листи, покладені в два шари. Шари кріпляться один до одного з невеликим зсувом, при цьому загальна товщина шару не повинна перевищувати 2 див. Конкуренцію фанері становить гіпсокартон.

Область використання


Область использования

Регульований підлога отримав широку популярність при влаштуванні підстави в невисоких приміщеннях. Таким чином, можна не думати про дорогоцінних сантиметрах і позбавити себе від тривалого і витратного процесу виготовлення стяжки з бетону.

Дерев'яний або старий будинок в силу своїх конструктивних особливостей не здатний витримати вагу стяжки, тому оптимальним виходом стають фальшполи.

У будівництві заміських будинків регульовані підлоги теж не менш затребувані, оскільки дозволяють заховати всі лінії комунікацій, в тому числі і електропроводку.

Використовуючи фальшполи можна отримати ідеально рівну підлогу, вклавши при цьому мінімум коштів, сил і часу.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений монтажу регульованого статі.