Ремонт дерев'яних вікон своїми руками

17.01.2021
2 173
Admin

Ремонт деревянных окон своими руками

 1. Основні проблеми дерев'яних вікон
 2. Ремонт вікна
 3. Покриття
 4. Установка скла
 5. Проблемні моменти

Старі дерев'яні вікна мають багато дефектів. Їх виправлення з залученням бригади фахівців обійдеться в суму, порівнянну з ціною установки повноцінного пластикового склопакета. Самостійна робота буде коштувати майстру в півтори - дві тисячі плюс витрачений час. Якщо пошкодження рам надмірні і вікна сильно застаріли, то простіше їх замінити. В інших випадках можна все виправити власноруч.

Основні проблеми дерев'яних вікон

Основные проблемы деревянных окон

З часом дерев'яні склопакети зношуються. Їх власник може виявити наступні проблеми:

 • перекіс і люфт рам;
 • несправна фурнітура;
 • відшарування фарби;
 • розсихання рам;
 • не герметичність склопакетів.

Це типові помилки, які зустрічаються повсюдно. Відомо, що з часом щілини в рамах стають більше. Від вікон віє холодом, вони погано зачиняються. Часто починають заклинювати шпінгалети і заїдають замки. Фарба жолобиться, а дерев'яна поверхня тріскається. Виправити такі проблеми можна, треба тільки виділити кілька днів часу на ремонт.

Ремонт вікна

Ремонт окна

Перше, що необхідно робити для повноцінного ремонту конструкції - це зняти склопакет. Раму при цьому треба знімати дуже акуратно. А ось штапик, швидше за все, зламається. Його треба буде потім замінити.

 1. Після того, як склопакет знятий, треба очистити раму від покриття. Це необхідно, в першу чергу, для того, щоб визначити, наскільки збереглася деревина вікна. Часто під фарбою заводиться гниль і грибок. Друга причина, по якій знімається старий шар фарби - це звільнення поверхні під нове покриття.
 2. Коли фарба видалена, оцінюють збереження деревини. Шари, незначно пошкоджені грибком, обробляють особливими складами. Якщо пошкодження серйозні, то елементи конструкції просто замінюють.
 3. Часто дерев'яні рами хитаються в коробці або мають перекоси. Для цього треба провести ремонт самої коробки і рам. Коробку слід виставити і закріпити. Слід ретельно перевірити правильність її форм. Конструкція рами теж повинна бути перевірена на геометрію.
 4. Розхитана рама ремонтується за допомогою звичайних куточків. Просвердливши отвори в кутах конструкції, треба акуратно закріпити на них куточки.

Ход ремонтных работ

Коли проводиться така операція, краще буде прибрати з рами скло, щоб не розбити.

Покриття

Коли ремонт дерев'яних вікон своїми рукамизавершен, можна приступати до покриття конструкції. Процес можна розділити на наступні етапи:

 • шпаклівка;
 • шліфування поверхні;
 • установка нової фурнітури в раму;
 • фарбування.

Шпаклівка наноситься на всю поверхню рами, щоб зробити її найбільш рівною і приховати всі дефекти. Вона служить не лише вирівнює, але і захисним шаром. Складом треба покрити і ті місця, куди були врізані куточки.

Покрытие рамы краской

Шліфування проводиться тоді, коли шар шпаклівки підсох. Після шліфування бажано нанести на поверхню захисний шар. Це може бути будь-який склад, який запобіжить гниття і утворення цвілі.

Далі йде фарбування поверхні і установка стекол.

Наступний етап - установка фурнітури. Бажано використовувати нову фурнітуру, тому що стара може стати причиною нових несправностей.

Установка скла

Установка стекол

Під час робіт скла, як правило, знімаються. Це запобігає їх розтріскування і зберігає від різних плям (наприклад, він грунтовки і абразивів). Такі плями, звичайно, можна вивести, але це вже зайва робота. Крім того, в деяких випадках раму неможливо полагодити, не прибравши стекол.

Після того, як грунтовка висохла (або інший захисний склад), треба вставити скло в конструкцію. Для цього треба придбати нові штапики, так як старі, швидше за все, зберегти при демонтажі не вдалося. Для установки стекол треба також купити ущільнювач.

Після того, коли монтаж скла зроблений, можна приступати до фарбування. Захистити поверхні скла від фарби можна за допомогою малярного скотча. Якщо склад все ж потрапив на поверхню, то його можна зняти за допомогою розчинника.

Коли фарба висохла, то можна встановити фурнітуру.

Проблемні моменти

Проблемные моменты

Дерев'яні вікна більш теплі, тому що виготовлені з натурального матеріалу. Проте з тієї ж самої причини вони і менш міцні. Дуже часто такі рами розсихаються, втрачають форму і "хворіють" грибком і цвіллю.

Фарбування вікон може викликати суттєві проблеми з фурнітурою. Недбале фарбування веде до застигання замків вікна. Тому бажано фарбування проводити перед установкою фурнітури, під час нанесення складу її треба знімати.

Не усі дерев'яні вікна можна полагодити. У дерева є свій термін служби, і, коли він закінчується, деревина просто починає розпадатися. В такому випадку треба прийняти рішення і замінити вікна, а не намагатися їх реставрувати. Це буде зайва трата сил. Найбільш прийнятний і економічний варіант вікон - пластикові конструкції.

Читайте також: