Ремонт дверних ручок своїми руками

17.01.2021
3 681
Admin

Ремонт дверных ручек своими руками

  1. З'ясування причини несправності
  2. Виконання ремонту своїми руками
  3. Заміна несправних елементів
  4. Відео

Дверні ручки нерідко стають несправними, однак якщо ця неприємність сталася з недавно придбаним виробом, у вас є всі шанси замінити її в магазині. Але в більшості випадків ручки ламаються після декількох років експлуатації, тому доводиться вирішувати проблему. Щоб здійснити ремонт ручок своїми руками, вам знадобиться запастися викруткою і гайковим розсувним ключем.

З'ясування причини несправності

Використовуючи викрутку, відкрутіть ручку від дверного полотна, при цьому внутрішні елементи замку можна залишити недоторканими, можна лише викрутити гвинти, які утримують пристрій з двох сторін. З допомогою розвідного гайкового ключа демонтуйте ручку (важіль) разом з поворотним механізмом, обмотаним пружиною.

Выяснение причин поломки

Далі треба позбутися поворотного механізму наступним чином: спочатку потрібно викрутити ручку, а потім поворотний механізм і пружину. Для подальшого виконання ремонтних робіт необхідно провести ретельний огляд всіх деталей і зрозуміти причину несправності. Якщо причиною є розхитана замкова свердловина, ви зможете добре розгледіти всі елементи, що знаходяться всередині.

Виконання ремонту своїми руками

Выполнение ремонта ручки

Визначивши несправність, приступайте до її виправлення визначеному порядку:

  • За допомогою викрутки треба зняти стопорне кільце. Трохи послабивши його, приберіть пальцями.
  • Після цього ви з легкістю роз'єднайте шпонкові шайбу з пружиною кручення.
  • Далі слід прибрати шайбу, розташовану зверху, потім стопорне кільце і в останню чергу витягніть шайбу, що знаходиться під кільцем.
  • Уважно огляньте шайбу на наявність дефектів, оскільки причина поломки може критися в ній.
Важіль може ослабнути і з-за несправності в пружині кручення, тобто якщо вона розташована досить щільно, то значить все в порядку, в іншому випадку її необхідно замінити на нову.

Дізнатися про справність пружини можна, спробувавши її відвернути, якщо з нею все нормально, вона не піддасться вашим зусиллям. Більш того пружина може зіскочити з того місця, де вона повинна розташовуватися. У цьому випадку її досить встановити на місце призначення.

Заміна несправних елементів

Замена неисправных элементов

На жаль, заміна дрібних елементів у дверному механізмі не тільки трудомісткий, але і травмонебезпечний процес. Якщо діяти необережно, цілком можна пошкодити собі руку.

Для заміни пружини кручення, а точніше її установки на потрібне місце, дійте так: притисніть пружину зверху за допомогою пальців. Для цього вам доведеться прикласти силу, оскільки пружина стискається досить важко. Далі нагору пружини встановіть шпонкові шайбу, поверх якої укладається стопорне кільце. Навіть якщо ви зможете все зробити своїми руками, всі елементи необхідно затягнути додатково викруткою, інакше механізм прослужить недовго.

Закінчивши вищеописані дії, встановіть на колишнє місце поворотний механізм, який встановлюється пружина. Не забувайте утримувати пружину пальцями під час установки. Використовуючи гайковий ключ, зафіксуйте ручку з допомогою болтів.

Якщо в результаті виконаної роботи дверний механізм став більш пружним, значить, ви все зробили правильно. В іншому випадку варто відправитися в магазин, придбати нову ручку і замінити несправний виріб.

Ручка дверная

Якщо ж ви не впевнені в тому, що ремонт дверних ручок своїми руками вам під силу, доцільно викликати фахівця, який виконає всю роботу якісно і в короткий термін, щоправда, за це доведеться заплатити, але іншого варіанту просто немає. В результаті ви отримаєте справний дверний механізм, і надійно закривається двері.

Відео

Даний відеоролик також повинен допомогти в роботі всім, хто хоче своїми руками полагодити ручку.

Читайте також: