Ремонт кондиціонера своїми руками


Ремонт кондиционера своими руками

Перш ніж звертатися в сервісну службу, можна виконувати ремонт кондиціонера своїми руками. Звичайно, самостійний ремонт кліматичної техніки - це складна і відповідальна процедура, обмежена можливостями, відсутністю базових знань та спеціального обладнання. Однак з певними поломками впоратися самому, не користуючись дорогими послугами сервісних компаній.

Перед тим, як відремонтувати кондиціонер, необхідно зробити максимальну діагностику фактичного стану устаткування. Ремонт кондиціонерів в домашніх умовах полегшується тим, що багато моделей сучасної техніки володіють системою діагностики, щоб повідомити про виникнення несправностей шляхом миготіння спеціального світлодіоди на панелі кліматичного блоку. При виникненні несправностей, світлодіод починає блимати певне число разів, відповідних виявлену помилку.

Діагнози і причини поломок кондиціонерів можуть бути різними, ось основні з них.

Кондиціонер не включається


Кондиционер не включается

Однією з ознак несправності кондиціонерів може стати відсутність сигналу на пульт управління. Спочатку необхідно перевірити, чи підключена техніка до харчування. У цьому випадку потрібно на деякий час вимкнути кондиціонер від джерела живлення, а потім знову включити. Також слід вимкнути пульт управління обладнанням і повторно ввімкнути. Якщо ці методи не допомагають, то доведеться все-таки викликати спеціалістів з сервісного центру. Доондиционер може не включатися через відключене автомата. Необхідно також перевірити роботу батарейок в пульті управління, вони в жарку погоду сідають швидше звичайного.

Наявність води і конденсату в системі


Наличие воды и конденсата в системе

Однією з найбільш неприємних і поширених проблемою, що виникають при експлуатації кондиціонерів, може стати постійно weeping вода і з'являється конденсат з внутрішнього блоку системи. Більшість власників кондиціонерів заходять у глухий кут при виникненні даної неприємності. Яка причина виникнення цієї поломки? Weeping з обладнання волога може означати засмічення дренажного водопроводу. Подібний недолік, як правило, може виникнути з наступної причини - при негативній температурі техніка працювала у режимі охолодження.

Потрібно звернути увагу, що weeping вода з внутрішнього блоку може викликати неприємні наслідки. Вони можуть виражатися в появі крижаної пробки, яка утворюється із замерзлого конденсату.

Заходи по усуненню цього недоліку:

  • До виникнення крижаної пробки потрібно обов'язково прийняти профілактичні заходи. А саме, рекомендується дренажний трубопровід прогрівати до плюс шести градусів. Найоптимальніший варіант ефективного підігріву - це використання при монтажі спеціального кабелю.
  • Якщо крижана пробка вже з'явилася, в такому випадку необхідно чекати теплої погоди. Категорично забороняється включення кондиціонера на охолодження після утворення крижаної пробки.

Засмічення фільтрів внутрішнього блоку


Засор фильтров

Захисна сітка може засмітитися сміттям і пилом на зовнішній панелі кондиціонера, що позначиться на роботі всього пристрою.

Симптоми несправності: низька охолодження кімнати. Якщо ллється або капає вода, то ця ознака може бути наслідком серйозних проблем дренажної системи, а не тільки наслідки засмічення фільтрів. Спочатку потрібно зняти і почистити зовнішню панель обладнання, обов'язково перевірити стан і цілісність дренажної системи.

Засмічені фільтри - серйозна проблема, яка не втрачає своєї актуальності для жителів великих міст, в яких функціонують промислові та виробничі підприємства. Крім цього, однією з причин засмічення фільтра може стати неякісне килимове покриття, невеликі частинки якого можуть забивати фільтри, позбавляючи кондиціонери можливості справно виконувати свою роботу.

Іноді неефективність роботи кліматичного обладнання пов'язана з сусідством електроприладів: тостерів, кухонні плити, чайників і т. д.

Часто буває так, що несправність кліматичного обладнання проявляється в протилежному дії: працюючий кондиціонер створює надмірні протяги. З цією проблемою легко впоратися.

Велика частина сучасних кондиціонерів здатне усунути неприємні протяги, користуючись дуже зручною функцією - автоколебанием жалюзі. Горизонтально розміщені жалюзі можуть швидко нейтралізувати протяги, залишаючи в кімнаті приємний тілу, свіжий вітерець. Якщо ця функція в кондиціонері вам незнайома, то досить ретельно вивчити інструкцію від вашої моделі кліматичної техніки.

Перераховані вище несправності є найбільш частими при роботі кондиціонерів. Якщо ви зіткнулися з більш складною неприємністю, зверніться, насамперед, у компанію, яка продала Вам кондиціонер, може бути, у Вас ще не закінчився термін гарантії.