Ремонт даху своїми руками


Ремонт крыши своими руками

Однією з найбільш поширених аварійних ситуацій, пов'язаних з дахом є протікання. Коли з'являється така проблема, жити в будинку стає просто неможливо, а весь ремонт, в який були вкладені не малі гроші, доводиться робити заново. У теж час, коли волога накопичується в покрівельних матеріалах і при цьому систематично не виводитися, починає з'являтися грибок, а також може виникнути аварійна ситуація в проводці або ж зовсім обвалення даху.

Причини протечек


Причины протечек

Найчастіше однією з найбільш часто зустрічаються причин браку даху є погана та недобросовісна кладка покрівельних матеріалів. І для того що б виправити цю проблему, необхідно знімати існуюче покрівельне покриття і починати з самого початку.

Для того щоб не виникало проблем з дахом, слід уважно розглянути наступні деталі:

 1. Покрівельні матеріали. Правильний вибір матеріалів для покрівлі, використовуваних для створення покрівлі, дозволить створити найбільш довговічну поверхню, яка буде служити без виникнення будь-яких проблем;
 2. Проект. Коли створюється проект будинку, створюється і проект даху, вибирається покрівельний матеріал та особливості всієї конструкції. Важливо, щоб проектувальники не помилилися на цьому етапі, оскільки навіть найдорожчі і якісні матеріали, а також сумлінна і копітка робота будівельників, не зможуть приховати даних недоліків;
 3. Укладання. Для того, що б покрівельне покриття було змонтовано максимально професійно, будівельники повинні дотримуватися всіх рекомендацій і норм, які відносяться до кожного елемента покрівлі.

Перший етап ремонту покрівлі


Схема устройства крыши

Безумовно, в самому початку необхідно з'ясувати, що саме є проблемою виникнення проблем, і можна провести ремонт покрівлі своїми руками. Для цього спочатку необхідно провести огляд внутрішніх елементів покрівлі. На горищі необхідно розглянути, чи немає пошкоджених, прогнилих крокв, зіпсованої гідроізоляції, сирих місць в настилі і перевірити всю внутрішню поверхню покрівлі на наявність плісняви або гнилі. Найбільш важливим елементом перевірки повинна стати електропроводка. Якщо ви знайшли якісь неполадки необхідно в терміновому порядку їх усунути самостійно, якщо це дозволяє зробити ваш досвід, або ж викликати фахівця.

Після внутрішнього огляду приступаємо до зовнішніх досліджень. Огляд зовнішнього покрівельного покриття необхідно починати з коника, перевіряючи його на міцність, цілісність і якість гідроізоляції. Опускаючись від гребеня необхідно звертати увагу на накопичився сміття, який також може стати причиною виникнення неприємностей. На самому покрівельному покритті не повинно бути вм'ятин, нерівностей, тріщин, пробоїн або бульбашок. Якщо такі недоліки в покрівлі були знайдені - необхідно провести ремонт даху. Якщо ж навіть після огляду, не були виявлені проблеми, варто дочекатися дощу і саме тоді з'ясувати місце, в якому існує проблема.

Як відремонтувати дах з черепиці


Как отремонтировать крышу дома из черепицы

Коли, як покрівельний матеріал, використовується натуральна черепиця, основною причиною виникнення проблем є тріщини, недоліки в місцях стикування покрівельного матеріалу з требами, антенами та іншим. Найчастіше причиною виникнення даних проблем стає нерівномірне розширення окремих частин даху, яке спостерігається при зміні погодних умов. Іноді причиною може стати навіть з часом раскрошившийся цемент на стиках.

У першому випадку необхідно усунути дефекти, підбивши крокви і знову рівномірно розподілити рівень напруги на кожен елемент покрівлі. У другому випадку проблема вирішується значно простіше - видаляється стара замазка і замінюється свіжим розчином. За допомогою такого ж способу можна позбутися виникли тріщин у самій черепиці.

Більш складною проблемою є розриви в гідроізоляційних елементах, що знаходяться між кроквами і системою рейок, до якої прикріплені плитки. У такому випадку процес ремонту є досить складним і вам знадобиться наступна технологія ремонту даху:

 1. Після того як визначили пошкоджену ділянку, його треба очистити від плитки. Для цього за допомогою кельми кожну плиточку, яка нам поки що не потрібна, необхідно видалити. Однак варто пам'ятати, що під кожну вышележащую пластину варто підставити клин, щоб не зіпсувати все покриття;
 2. Видаляються цвяхи, які закріплюють рейки на кроквах;
 3. Вставивши шматок щільного картону під рейку, необхідно видалити пошкоджені ділянки;
 4. На місце видаленого ділянки гідроізоляції лягає ідентичний матеріал, трохи більшого розміру, що б перекрити краю. Закріплюється така латка мастикою чи покрівельним клеєм.
 5. Рейки обробляються антисептиком, і проводиться зворотна установка всіх функицональных елементів покрівлі.

Ремонт покрівлі з металочерепиці


Ремонт кровли из металлочерепицы

Якщо в даху з металочерепиці виникла протікання - виною всьому неякісний монтаж покрівельного пирога або самого покриття. Також не варто забувати про інші причини - поява тріщин, вм'ятин або пробоїн, що виникають із-за негативного впливу природних факторів, або при очищенні покрівлі від льоду.

Від легких проблем з металочерепицею позбавляється за допомогою спеціальної фарби - тріщини, подряпини покривають цим розчином, що б уникнути виникнення корозії. Для того, що б позбавитися від зазорів між покрівельним матеріалом та іншими елементами даху, використовують прості і доступні матеріали для ремонту даху.Основним з них є покрівельний герметик силіконовий або й зовсім спеціальна клейка стрічка. Якщо ж виявлені наскрізні діри, необхідно за допомогою паяльника накласти латку із сталевого листа, ну а якщо таких дір досить багато - легше замінити цілий лист.

Ремонт м'якої покрівлі


Ремонт мягкой кровли — битумной черепицы

Бітумна черепиця досить зручна не лише в експлуатації, але і при ремонті. При необхідності, можна з легкістю замінити пошкоджений елемент. Але для роботи з цим матеріалом необхідно дочекатися теплого часу року, щоб бітумний матеріал не ставав тендітним на холоді.

Заміна в даному випадку проводиться наступним чином:

 1. За допомогою ломика або будь-якого іншого відповідного інструменту підводиться плитка у верхньому ряду. Це дозволять вийняти зіпсовані елемент покрівлі. Робити це слід обережно, щоб не пошкодити інші ділянки;
 2. Також необхідно видалити цвяхи, які тримали пошкоджений елемент;
 3. По внутрішній стороні нової плитки, яка буде встановлюватися, наноситься клей;
 4. Нову плитку вставляють на місце старої, і закріплюють покрівельними цвяхами;
 5. Краї сусідніх плиток також змащують клеєм.

Дах гаража

Цей процес мало чим відрізняється від ремонту даху будинку. Особливості такого ремонту залежать від використовуваного покрівельного матеріалу і конструкції самого даху. Оскільки найчастіше така конструкція досить проста, то ремонт даху гаража полягає в пошуку дірок і їх виправлення з зовнішньої сторони. А робиться це так само, як і на даху будь-якого іншого будівлі, проте набагато простіше, оскільки покрівельне покриття гаража має стільки ж функцій, як і покрівля в житловому будинку.