Ремонт сантехніки в квартирі


Ремонт сантехники в квартире

Ремонт сантехніки в квартирі - це комплексний захід щодо часткової чи повної заміни основних вузлів і мереж водопроводу та каналізації, встановлення нової сантехніки і різних приладів. Як правило, більша частина робіт ремонту припадає на ванну кімнату і кухню, так як саме в них зосереджені головні комунікації, які становлять основу всіх робіт. В їх перелік включаються заміна або ремонт стояків холодного та гарячого водопостачання, каналізації, запірної і регулюючої арматури і різних труб.

При заміні стояків каналізації та водопроводу слід врахувати важливий момент втручання в інженерні комунікації будинку, що потребує залучення відповідних служб, отримання дозволу на перенесення та вимкнення основних вузлів.

Придбання комплектуючих і основних приладів


Приобретение комплектующих для ремонта сантехники

До проведення робіт попередньо слід оцінити ступінь зносу мереж, приладів, скласти список необхідних комплектуючих. Потім потрібно визначитися з металопластиковими трубами, їх виробником, необхідним діаметром і довжиною, вибрати колектори, крани кульові на введення води, крани кульові для підключення окремих приладів, фільтри очищення, лічильники води, підводки і т. д. Це орієнтовний перелік, однак, у кожному окремому випадку він може доповнюватися матеріалами та обладнанням.

Сьогодні для ванної кімнати може знадобитися придбання різного обладнання і приладів. За ступенем цінової доступності в даний час найчастіше простіше і дешевше придбати нову сантехніку, ніж ремонтувати стару. Вітчизняні і зарубіжні виробники пропонують великий вибір ванн (чавунні, акрилові, сталеві, гідромасажних або звичайних), раковин (фаянсових, скляних, кам'яних та д. р.). А широкий асортимент душових кабін, пральних машин та унітазів може ускладнити вибір навіть професіоналові. Слід також задуматися про придбання бойлер, фільтром лушпиння води, рушник-сушителів і т. д.

Підготовчий етап ремонту сантехніки

З такою кількістю різних приладів та обладнання можуть змінитися вимоги до проектування і монтажу систем водопостачання та каналізації у всій квартирі. Головним показником якісно спроектованої системи буде відсутність перепадів тиску води. Робиться правильний розрахунок по подачі тиску води в певній точці квартирі, для того, що від правильності буде залежати відбір води іншими пристроями. Наприклад, тиск подачі води в душі може напряму залежати від відкритого крана на кухні. Щоб подібного не відбувалося, необхідно заздалегідь збільшувати діаметр підведення труби і кожну окрему точку водоспоживання забезпечити окремої трубою (за віялової схемою розводки). Таку розведення виконують за допомогою сучасних металопластикових труб, які по виробничих нормативах розраховані на роботу при подачі температури 95 градусів і тиску до 10 атмосфер. Довговічність і надійність труб можна збільшити, зменшивши число з'єднань.

Етапи ремонту сантехніки


Этапы ремонта сантехники

Підвищити термін експлуатації сантехніки можна, застосовуючи очищення від забруднень і передбачивши додаткову можливість регулювання тиску води. Для цього попередньо встановлюють фільтр грубого очищення, редуктор тиску і систему запірної арматури. Редуктор тиску надійно захистить сантехніку від гідравлічних ударів і підвищення тиску в магістралі. Розрахунковим тиском для різних вузлів з'єднання є тиск в максимум чотири атмосфери, яку виставляють на редукторі за спеціальним манометру.

При заміні стояків найоптимальнішим є повна їх заміна від підлоги до стелі. Для цієї стадії можна застосовувати металопластикові або оцинковані труби. Повністю замуровувати стояки не рекомендується, так як в подальшому, можливо, їх потрібно буде ремонтувати, або прочищати. Каналізаційні труби укладають з ухилом в 4% у бік головного стояка, не допускаючи великої кількості поворотів. При підключенні водопостачання електричних машин (посудомийній, пральної, автоматичної сушіння, бойлера) необхідно застосовувати спеціальний електрокабель для вологий приміщень. Всі пристрою підключають через пристрої захисного відключення (УЗО) і обов'язково проводять заземлення.

При ремонті квартир, як правило, проводиться заміна змішувача у ванній кімнаті або на кухні. Змішувач використовується для змішування холодної та гарячої води. Пряме призначення змішувачів - це подача води потрібної температури і необхідного напору. Сучасні змішувачі оснащені термостатами, спеціальними компенсаторами тиску, і автоматичними фотоелементами та ін. Бажано вибирати кілька змішувачів різних типів окремо для кожного пристрою.

Ремонт сантехніки в житловому приміщенні дуже важлива відповідальна процедура, так як від якості проведення цього виду робіт залежить надійність і довговічність не тільки ванних кімнат і кухні, а всього ремонту в квартирі.