Ремонт зливного бачка своїми руками

17.01.2021
1 578
Admin

Ремонт сливного бачка

  1. Принцип пристрою бачка
  2. Підготовка до ремонту
  3. Найбільш поширені поломки зливного бачка і їх усунення

У будь-якого зливний бачок унітазу є одним з найбільш примхливих і вразливих пристроїв. Його механізм дуже тонкий і чутливий до найменших змін напору води, умов експлуатації та терміну дії. Справжні проблеми і дискомфорт виникають при появі витоків води і виникнення шуму. Крім цього, несправність механізму може призвести до значних фінансових втрат в результаті істотного перевитрати води або можливого затоплення сусідів. Але виконавши швидко і оперативно ремонт зливного бачка своїми руками, можна уникнути проблем різного рівня на довгі роки і з мінімальними витратами.

Принцип пристрою бачка

Перед тим, як почати ремонт зливного бачка своїми руками, необхідно ознайомитися з його пристроєм і принципом дії його механізмів. Система зливу унітазу складається з пломби, поплавця і декількох функціональних важелів. Вода надходить у бачок через приводний шланг. Для припинення надходження води застосовується запірний клапан, який спрацьовує, коли поплавок в бачку підніметься до верхнього рівня. Із зливного бачка при спрацьовуванні системи зливу вода під напором надходить в унітаз.

Схема бачка

Головне - це виконання в процесі експлуатації унітазу зливним бачком двох основних функцій. Перша - швидке та якісне наповнення ємності водою і її зберігання, і своєчасний злив води під необхідним напором. При найменшому збої цього нескладного пристрою настає поломка в роботі всієї системи, нестача води або її перевитрата. Тому ефективний, оперативний ремонт системи зливу слід проводити не відкладаючи, до настання більш великих проблем.

Підготовка до ремонту

Подготовка к ремонту сливного бачка

На підготовчому етапі знімають кришку бачка. Знімати цю деталь потрібно акуратно, так як в продаж до унітазу додаткових кришок не надходить. Починаючи роботи з ремонту зливного бачка, потрібно оцінити фактичний стан всіх механізмів. В першу чергу аналізують зношеність запірного клапана. При сильному зносі цього пристрою необхідно дуже акуратно продовжити роботи, інакше воно може зламатися при найменшій навантаженні. Крім цього, фахівці рекомендують до початку ремонту перекрити подачу води в зливний бачок.

Найбільш поширені поломки зливного бачка і їх усунення

Распространенные поломки сливного бачка

Безперервна витік води або постійне заповнення водою ємності є найбільш частою причиною поломки бачка унітазу.

Причини таких поломок можуть бути наступними:

  • поломка механізму поплавця;
  • перекіс поплавця;
  • знос запірного клапана, гумових прокладок та ущільнювачів.

Необхідно також розглядати варіант зношеності поплавця. В ньому може з часом утворитися истертость і отвір, через який відбуватиметься втрата води. В цьому випадку система ремонтується тільки заміною поплавця на новий. Але найбільш часті причини необхідно виключити в першу чергу.

Устранение перекоса поплавка

  1. Поломка механізму поплавця. Якщо зливний бачок заповнюється до межі, і вхідний клапан пристрою не може зупинити потік води, так що вона переливається через край, швидше за все, поламаний механізм поплавця. Для його ремонту необхідно придбати новий механізм і встановити самостійно після демонтаж старого пристрою.
  2. Перекіс поплавця. Одна з найпоширеніших поломок, для ліквідації якої не потрібні якісь інструменти і додаткові деталі. Щоб виконати ремонт поплавця, потрібно підняти кришку бачка і встановити деталь у вихідне положення на дні ємності. Іноді може перекошуватися і запірний клапан. Його також можна самостійно встановити на своє місце.
  3. Знос деталей. Можна швидко і оперативно встановити ступінь зносу деталей. Якщо піджати рукою клапан рукою і вода почне надходити, то справа в непридатність гумових прокладок, ущільнювачів і клапана. Ремонт зливного бачка тоді буде складатися в швидкій заміні деталей, які мають високий ступінь зносу.

Износ деталей бачка

Якщо під рукою немає запасного поплавця, можна тимчасово пошкоджений поплавок обмотати поліетиленовим пакетом або заліпити отвір розігрітим пластиком.

Найчастіше в зливному бачку перестає працювати важіль, що відповідає за спуск води. Причиною такої несправності може стати пошкодження тяги. Її відремонтувати власними руками не вийде, треба тільки купувати замість зламаної тяги нову деталь.

Можна зробити тимчасову тягу з будь-якої міцної і надійної дроту, попередньо скрутивши її в чотири-шість шарів. Однак необхідно пам'ятати, що тимчасові деталі потрібно поміняти на нові в самий короткий період, щоб уникнути значних втрат і істотною поломки зливного бачка. Наприклад, імпровізована тяга або тимчасова заглушка погоди прослужать всього кілька днів.

Тому ґрунтовний ремонт бачка після строкової лагодження потрібно робити якомога швидше.

Читайте також: