Решітки на вікна своїми руками


Решетки на окна своими руками

В цілях безпеки багато людей вважають за краще ставити на свої вікна решітки. Дійсно, в наш час нерідкі випадки, коли грабіжники проникають всередину будинку саме через вікно. Тим більше це актуально, коли вікна розташовуються на нижніх поверхах. Для людини з поганими нахилами вікно без захисту є ласим об'єктом, який тягне його як магніт. Решітки на вікна встановлюють як в житлових квартирах, так і в офісах, як у державних установах, так і в дерев'яних будинках. Хороші металеві решітки можуть запросто захистити вас від зазіхань ззовні і подарувати гарний сон, навіть коли ви знаходитесь далеко від свого будинку.


Решетка сварная

Однак багато хто довгий час вибирають і не можуть визначитися - яким же чином поставити на свої вікна решітки. Не останнім чинником при цьому виборі є ціна. Розцінки на таке "задоволення" часто дуже немаленькі. По-перше, вам доведеться платити за саму решітку. По-друге, за її установку. Виходить досить накладно і це може відлякати будь-якої людини, яка хоче захистити себе і своє майно. І все ж з цього положення є дуже легкий та зручний вихід. Виготовити та встановити решітку можна самостійно. Все, що для цього потрібно - трохи знань і вмілі руки.


Сварка решетки на окна

Решітки діляться на ковані та зварні. Якщо ви не працюєте в кузні, то ковані грати в інших умовах буде зробити практично неможливо. Тому відразу визначаємося, що грати на вікна своїми руками буде зварна. Простими словами, зварна сітка - це зварені між собою металеві прути, труби або металеві смуги. Конфігурація у таких грат може бути найрізноманітніша. Тут все залежить від вашої фантазії. Якою ви придумаєте візерунок для своєї решітки, такою вона і буде. У підсумку можна придумати щось таке, що буде гарніше навіть кованої решітки.


Распашная решетка

Решітки розрізняються також по конструкції: глухі та розпашні. Глухі зробити буде набагато простіше, але от з точки зору техніки пожежної безпеки, такі решітки можуть представляти загрозу. У разі небезпеки зсередини житла просто неможливим буде вибратися у вікно. Розсувні вікна складаються з двох або більше стулок, які можуть розкриватися. З виготовленням такої конструкції своїми руками доведеться потрудитися. Відмінність розпашних від глухих в тому, що у орних є профіль у кожної стулки окремо і один загальний. Стулки кріпляться на петлі або навіси і закріплюються між собою за допомогою навісного замку.


Металлические прутья для решетки

Для виготовлення решітки вам знадобляться металеві прути або смуги. Після цього зробіть всі виміри вікна і намалюйте ескіз майбутнього виробу. Далі, на основі свого ескізу необхідно зігнути або просто зіставити між собою прути і зварити їх на стиках. По периметру такої решітки приварюється каркас, щоб прути не стирчали назовні. Ще один важливий момент: перевіряйте, щоб отвори в решітці були не дуже великими. Якщо в таку решітку зможе протиснутися людина, ви просто не отримаєте 100% результат.

Установка решітки на вікна


Установка решетки на окна

Встановлювати ґрати на вікні необхідно наступним способом.

Встановлення будемо здійснювати за допомогою штирів, які забиваються в отвір. Прикладіть готову ґрати до вашого віконного отвору і відмітьте ті місця, де будуть знаходитися штирі і в якому місці вони будуть приварені до решітці. Якщо каркас вашої решітки виконаний з труби, то в ній необхідно просвердлити отвори під прутки. Тепер потрібно взяти дриль та свердло точно такого діаметру, як і штирі, а краще, якщо діаметр свердла буде трохи меншим, щоб грунтовно забити штирі в отвори.

Отвори роблять 100-150 мм в глибину, причому штирі повинні бути такої довжини, щоб видавалися з отвору на висоту 2-3 див. Тепер нам залишилося тільки вставити грати у віконний отвір, вставити штирі і приварити їх до нашого виробу. Після цього, можна грати почистити і пофарбувати, щоб вона виглядала більш естетично. Таким чином, можна зробити ґрати на вікна своїми руками, практично не витратившись на дороге виготовлення і установку від спеціалізованих організацій.